10 <)e maanl Januari in heb familie voorstelt, u mocht ze anders eens bij de vreemdsoortige knaagdieren zoeken. Men blijft niet in eigen land zijn leven lang, ook niet in de dierkunde. Wat zegt u van deze goede raad voor het moment dat een olifant uw pad mocht kruisen: Hier hebt ge d'Elephant, het grootste dier op aard, Die ongehoorde kracht aan groote slimheid paart, Zijn aard is doorgaans goed, maar raakt hij eens aan 't kijven, Dan is 't verstandigst maar hem van het lijf te blijven. Dat is nu nog eens „practische school kennis"! Een „tip" bij de ontmoeting met een giraf: Zijn huid is dik en glad, bezet met donk're vlekken, Zijn lange nek vooral, zal wis u aandacht trekken. U mócht dat lichaamsdeel anders eens over het hoofd zien. Een tapir is geen dagelijkse gast in Leeuwarden, daarom is het goed te weten: Hier kind'ren, toont men u op nieuw een ander dier, Het heeft een goeden aard, zijn naam is de Tapier, Het beste wat dit beest heelt van natuur gekregen, Is wis zijn snuit, die hij naar wil'keur kan bewegen. Het is mogelijk dat u op dierkunde-les nog enige illusies omtrent een luipaard zijn bijgebracht, die moeten wij dan wredelijk verstoreft: Dit dier heet Druiloor, of wel Luipaard, scherp van klaauwen, Indien 't hier levend waar, het zou er u meê knaauwen. Niet ieder dier is zo bloeddorstig: Alweêr een, wie van u, zeg eens, kent niet weldra, Aan zijne vreemde huid, den gestreepten Zebra, Maar zie hoe schoon een tooi dit heest ook is gegeven, Doet echter 't minst gedruisch van angst en schrik hem beven. Jammer, dat je bij gevaar, dus niets schijnt te hebben aan je schoonheid. Wij besluiten deze les, die zeker tot voorbeeld kan dienen voor de sedert jéren en jaren aangekondigde onderwijs vernieuwingen: En eind'lijk tot slot, een guit, een stoute knaap, Wie uwer kent hem niet? die Sim, die leepe Aap. Lach vrij om zijn gebaar, maar volgt toch nooit zijn streken. Opdat men niet van u, als van een aap zou spreken. M. J. VAN HEEMSTRA Boerekool in de winter 1. Op 30 januari kantelde op de overweg bij Barrahuis een met boom stammen geladen vrachtauto. 2. Op de verjaardag van prinses Beatrix verscheen Lenie Aarts, die op dezelfde dag als de prinses werd geboren, op het televisiescherm. 3. Een beeld van de Lange Negen met de verdwijnende schiphuizen. 1 4. Kinderen van dr. H. Wever kregen op 14 januari het zilveren viooltje. 5. In de cantine van de Electro Blikfabriek werden op 7 januari jeugd- schaakwedstrijden gehouden. 6. Dit is de kat van de familie Durksz, die zijn papieren voor emigratie naar Canada kreeg. 7. Sneeuw in de stad. 8. Het Huizumer muziekkorps „Euphonia" kreeg op 28 januari uniformen. 9. Langzaam maar zeker verdwijnen de prachtige iepen langs de Gronin gerstraatweg.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 10