MAANDAGENDA VAN HET AGENDABUREAU - Mesdagstraat 40 - Telefoon 3613 Feiten en leitjes uit de vorige eeuw (Onder voorbehoud van onjuiste opgaven en wijzigingen) 1 maart: 1 maart: 1 maart; 2 maart: 2 maart: 2 maart: 3 maart: 3 maart: 3 maart: 3 maart; 3 maart: 4 maart: 4 maart: 5 maart: 5 maart: 6 maart: 7 maart; 7 maart: 8 maart: 8 maart: 9 maart: 10 maart: 10 maart: 10 maart; 11 maart: 11 maart: 12 maart: 13 maart: 13 maart; 14 maart: 14 maart: Toonk.koor „Concordia'VF.O., Matthaus-Passion, Grote Kerk Friese Motorclub, filmavond, P. de Jong K.A.B./W.M./Kath. Midd. Bond, filmavond, Har monie Toonk.koor „Concordia'VF.O., Matthaus-Passion, Grote Kerk „Mercurius", jaarvergadering, Tetman de Vries, cabaret, Harmonie Meubelm. en Houtbew., feestavond, P. de Jong Jazz-show, Harmonie Solex-club, feestavond, P. de Jong Fryske Krite, toneelavond, Schaaf Friese Onderwijzersb., dagvergadering, Schaaf Humanistisch Verbond, bijeenkomst, Weerd 18 Dansclub Epema, soirée, Schaaf Vivra, toneelavond, Harmonie Ned. Spoorwegen, filmavond, P. de Jong Partij v. d. Arbeid, platform-avond, Schaaf Fed. Bedrijfstoneel, toneelavond, P. de Jong Gymn.ver. „C.J.O.", uitvoering, Schaaf „Demosthenes", bijeenkomst, Spoorzicht Missie-film, Harmonie Prot. Kunstkring, De Christen en het toneel, Zuiderstraat 1 „D.O.V.O.", toneeluitvoering, P. de Jong Korfbalver. „O.D.S.", contactavond, P. de Jong Fryske Krite, toneelavond, Schaaf Dansclub Epema, soirée, Schaaf Hondententoonstelling (10-18 uur), Schaaf Inst. v. Arb. Ontw., Mozart-avond, W. Sprenger- straat 80 Alg. Ned. Grafische Bond, feestavond, Harmonie L.S.K., toneelavond, Schaaf Coöp. Vrouwenbond, ledenverg., Ruiterskw. 163 N.V.V./L.B.B., kindermiddag, Harmonie 14 maart: „V.O.L.A.", filmavond, P. de Jong 15 maart: Kunst aan Allen/F.O., concert, solist W. Matthes (alt), Harmonie 15 maart: Fr. Motorclub, wandel-oriëntatietocht, begin bij P. de Jong 15 maart: Luchtdoel-artillerie, toneelavond, Schaaf 16 maart; Muziekschool, uitvoering, Schaaf 17 maart: Ver. „Grönnegen", uitvoering, Schaaf 17 maart: „Apollo", toneeluitvoering, P. de Jong 18 maart: Rotterd. Toneel, kinder-toneelmiddag, Harmonie 18 maart; Dansclub Epema, soirée, Schaaf 19 maart: Inst. v. Arb. Ontw., jaarvergadering, Weerd 18 20 maart: Amat. Fotogr. Ver., Deense foto's, Oranjehotel 20 maart: N.V.V./L.B.B., jubileumfeest, Harmonie 20 maart: Maranatha-conferentie, Schaaf 20 maart: Christelijke Film-Actie, filmavond, Harmonie 21 maart: Kunst aan Allen, Puck-jeugdtoneel, Harmonie 21 maart; Scandinavische Contactgroep, bijeenkomst, 21 maart: Maranatha-conferentie, Schaaf 22 maart: Maranatha-conferentie, Schaaf 22 maart: „Demosthenes", feestelijke jaarverg., Klanderij 22 maart: Voetbal en t.b.c.-bestr., feestavond, Harmonie 23 maart: „Mercurius", vergadering, 24 maart; Drentse Ver. „De Brink", feestavond, P. de Jong 24 maart: „Ten Kate", toneelavond, Schaaf 25 maart: „T.O.G.", toneelavond, Schaaf 26 maart: Luchtdoel-artillerie, cabaret-avond, Schaaf 26 maart: „Harmonie", Ned. Comedie (v. leden), Harmonie 27 maart: L.S.K., opera „Carmen", Schaaf 28 maart: Friese Motorclub, jaarvergadering, P. de Jong 28 maart; Bedrijfstoneelver., toneelavond, P. de Jong 29 maart: Korfbalver. „L'wardencontactavond, P. de Jong 31 maart: Aquariumvereniging, feestavond, P. de Jong 31 maart: Voetbalver. „Friesland", feestavond, Schaaf 23 November 1840. Overleden Thijs Feenstra, oud-burgemeester van Leeu warden, na een korte rusttijd op zijn buitenplaats Schierstins te Veenwouden. 5 Maart 1841. Overleden Petrus Wede- meyer,,muziek- en kapelmeester te Leeu warden, die veel heeft gedaan tot be vordering van de toonkunst. April 1841. Hervatting van de diligen- cedienst tussen Lemmer en Leeuwarden. 8 April 1841. Overleden te Leeuwarden dr Axel Laurents, een bekwaam genees heer, schrijver van een studie over de gewrichten en van een handleiding voor het gerechtelijk geneeskundig onderzoek van lijken. 8 Juni 1841. Aanbesteding van het verven der wachtkamer voor de ratelaars achter de Nieuwe Toren. 18 Juni 1841. Jaarlijkse rammen- en schapenkeuring van het „Fries genoot schap van proefondervindelijke Land bouw", voor het logement van C. Wil- keshuis te Leeuwarden. 16 Juli 1841. Uitreiking van de standaard der erewacht voor de intocht van Koning en Koningin te Leeuwarden aan de com mandant mr J. G. van Wageningen. 18 Juli 1841. De eerste stoomboot die de Friese wateren heeft bevaren, legt aan bij Schilkampen te Leeuwarden. 22 Juli 1841. De vorstelijke familie woont de harddraverij bij te Leeuwarden: Ko ningin en Prinses zijn getooid in de Friese klederdracht. 26 Juli 1841. Vertrek van de vorstelijke familie uit Leeuwarden naar Groningen, begeleid door een erewacht. 10

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 19