Jaarverslag 1955 Agendabureau Muziek Scheepstra ken en telkens weer aan dat touwtje uit je keel terug trekken en weer binnen slikken en weer terugtrekken, net zoo lang, tot je er genoeg van hebt en dan is je zeeziekte meteen over". U begrijpt dat men met zo n middel zelfs op onze stadvijvers zeeziek zou kunnen worden! Het menu is ook opgetekend, o.a. laps kous (aardappelen, wortelen, uien en pekelvlees door elkaar), zakkoek (jan in de zak), stokvis, gorte-pap, enz. enz. Kelders of ijskasten waren natuurlijk niet aan boord, de boter werd ranzig, het vlees kwam altijd uit de pekel, het brood werd eenmaal in de week uitge deeld. De bediening van de zeilen en klimpar tijen in het want waren niet voor de poes, de dagen van windstilte en van storm, de verschillende schepen waarop de jongen voer, het is alles aardig be schreven en zeer lezenswaard. Misschien weet u nog niet dat de boeken in het stads-archief geleend kunnen worden, u kunt dan alles lezen waarvoor wij geen plaats hebben in dit artikeltje. U kunt dan lezen hoe onze vriend dagen lang, roeiend in een vlet zijn schip moest trekken, het zg. „hoegseren"; hoe hij in Riga lieden zag die tóén nog niet achter een ijzeren gordijn woonden; hoe ons schrijvertje bijna was verdronken en veel wetenswaardigs meer. J. Hoogslag is niet op zee gebleven, maar kreeg een betrekking aan de wal en vermoedelijk zijn er nog verschillende Leeuwarders, die zich hem herinneren. M. J. VAN HEEMSTRA Dezer dagen is het jaarverslag over 1955 van het Leeuwarder Agendabureau verschenen. Met voldoening maakt het bestuur melding van de groeiende be langstelling van het publiek voor dit bureau. Als dit verslag verschijnt is men de zestig leden reeds gepasseerd. De onkosten houden geen gelijke tred met de ontvangen contributies, waar door ook de financiële toestand gunstig genoemd kan worden. Het blijkt elk jaar opnieuw, dat de meeste bijeenkomsten in het voorjaar georganiseerd worden. De drukste maan den zijn maart en november. Van sep tember tot en met mei werden door de leden 324 activiteiten aan het bureau opgegeven en door informatie bij enige van de grootste zaalhouders werden in totaal 724 bijeenkomsten van de meest uiteenlopende aard opgegeven en ter kennis van de leden gebracht. Deze informaties bij de zaalhouders zijn van groot belang, omdat de secretaris van het bureau daardoor nauwkeuriger inlichtingen kan verstrekken aan be langhebbenden. Een hartewens van het bureau blijft, dat het gehele Leeuwarder verenigingsleven zich zal scharen rondom dit agenda bureau. Alle verenigingen hebben daar bij belang! („De Leeuwarder Gemeenschap" zal in de komende maanden geen agenda van het Agendabureau publiceren). Voor alle muziekbenodigdheden: ACCORDEONS PLATEN PLATENSPELERS etc. WIRDUMERD1JK 19 Onze bijna 65-jarige reputatie als degelijke zaak is uw garantie

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 17