De maand april in beeld <}e Jzz\iwa.rltr ^emeenscljA^ J lopen, van de Lijempf tot aan de Pieter Stuyvesantweg. Dat zal - dan nog eens een heerlijk ommetje worden! Zoals gezegd is dat nog niet zo ver, maar er zal straks toch een begin wor den gemaakt met de uitvoering van het uitbreidingsplan Greunsweg, waaronder ook dit wandelpad hoort. Voorlopig zullen alleen de straten ten oosten van de Pieter Stuyvesantweg worden aange legd, maar binnen niet al te veel tijd hoopt men ook het gebied in de buurt van het Parkherstellingsoord met straten af te ronden en in dat geheel past dan ook dit wandelpad. Het tuinencomplex wordt hierdoor dus ietwat ontsloten, maar de grote ontslui ting volgt nog. Het kerkepad zal worden omgezet in een royale weg en dan wor den er nog enige verbindingen over de Potmarge tot stand gebracht, waardoor het oude Huizum en de wijk Achter de Hoven aaneen zullen worden geregen. Het is duidelijk, dat de Pieter Stuyve santweg als onderdeel van de stadsauto- weg zal worden doorgetrokken. Dat wordt dus ook een verbinding over de Potmarge en dan komt er verder nog een weg, die bij het Parkherstellings oord begint en via de Potmarge zal uit komen op het punt, waar nu in Huizum de brug over de Wirdumervaart ligt. Op drie punten zal men straks dus de gordel van groen kunnen doorbreken met dan verder nog een wandeling tus sen groen en water door. Daarmee zal Leeuwarden dan weer een stukje aan recreatiemogelijkheid hebben gewonnen. s- Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 5ejaarg.no. 5 mei 19 56 Radactia-commlsslc Dr J. G. Aalder* Mevr. A. J. Baarde Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Ellas HoofdredacteurW. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 2046 en 2047 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden Nu nog moet men het van het bruggetje at doen om van de boomgaardpracht langs de Potmarge te genieten. Straks zal men ook langs dit water (op de toto wordt dat linksen de tuinen kunnen lopen 1. De Leeuwarder brandweer verwierf een belangrijke aanwinst in de vorm van een nieuwe brandweerladder. 2. Bij het tienjarig bestaan van het Frysk Orkest werd op 19 april een krans gelegd op het graf van Kor Ket. 3. Op 5 april startte de Heitje-Karweitje-actie van de padvinders. Een flink karweitje wachtte hen in de keuken van de vliegbasis. 4. Het internationale schaakgezelschap van het candidatentoernooi werd op 13 april in het stadhuis ontvangen. 5. De koninginnedag werd een verregend feest 6. De viering van het vijftigjarig bestaan van de Industrie- en Huishoud school begon op 24 april met een receptie. 7. In de Prinsentuin werd een begin gemaakt met de aanleg van een geasfalteerde weg, die straks automobilisten de mogelijkheid geeft met hun voertuigen bij de theeschenkerij en het museum te komen. 8. Het Leger des Heils kon op zijn 65-jarig bestaan in Leeuwarden terug zien en getuigde daarvan op de Lange Pijp. 9. Dit is de „ton met een ton" voor het Frysk Orkest, die op 20 april aan het bestuur van dit orkest werd overhandigd, als geschenk van het Friese volk. 10. Op 7 april zag onze fotograaf vrijwillige tuinlieden in actie bij de nieuwe gereformeerde Parkkerk.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 6