De maand augustus in beeld filmstrook van oud - Leeuwarden De stuiver voor de Stichting Versier uw bijeenkomst eens met de ij het begin van het nieuwe seizoen J van vergaderingen en andere bij eenkomsten is het wellicht dienstig u nog eens even attent te maken op de filmstrip over oud-Leeuwarden, die de Stichting Leeuwarder Gemeenschap enige jaren geleden heeft laten maken ten behoeve van verenigingen en onderwijs. Zij heeft daarmee een tweeledig doel beoogd. Het eerste is organisatoren van bijeenkomsten op een eenvoudige en goedkope manier in de gelegenheid te stellen een attractieve en leerzame aan vulling van het programma te verschaf fen, het andere is een deel van de uitge breide verzameling prenten van het ge meente-archief ter kennis van een groot publiek te brengen. De filmstrook omvat reproducties van vijftig prenten van het oude Leeuwarden, in een wei-geordend verband, met een bijgevoegde toelichting-op-papier, die het mogelijk maakt het publiek iets over de afbeeldingen te vertellen. De beelden kunnen met een gewone dia-projector worden vertoond; vele verenigingen en scholen zijn zelf in het bezit daarvan en men kan dergelijke apparaten bij ver schillende fotohandelaren huren. Kennis van het verleden van de eigen woonplaats is noodzakelijk om het heden te begrijpen. Daarom is deze beeldstrook niet alleen interessant maar ook instruc tief; wij zouden haar in het bijzonder willen aanbevelen bij onderwijskrachten, leiders van jeugdverenigingen enz. In de afgelopen vier jaren is de film strook van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap 43 maal verhuurd. Zij staat nog altijd ter beschikking tegen het minimale bedrag van 1,50 per verto ning en kan worden aangevraagd bij mejuffrouw Sj. Groenhof, p/a Rijwielfa- briek Phoenix, Zuidergrachtswal 19. Het telefoonnummer is 6844. Voor alle zeker heid: een projector dient u zich op eigen gelegenheid te verschaffen, bijvoorbeeld door deze te huren bij een fotohandelaar. De prijs daarvan is voor het kleine type vijf gulden per avond en voor een grote zaalprojector zeven en een halve gulden, zo deelde een fotohandelaar ons desge vraagd mede. en stuiver is een gering geldsbedrag, u geeft het uit zonder het in uw J portemonnaie te merken en u in casseert het argeloos. Maar ook het grootste geldsbedrag kan uit stuivers worden opgebouwd, volgens het prin cipe, dat vele kleintjes één grote maken. Dit is we geven het toe een kin derlijk eenvoudig economisch beginsel, 0 maar de Stichting Leeuwarder Gemeen schap heeft zich er tot dusver zeer wel bij bevonden. Zo ziet u, dat men de din gen niet altijd ingewikkeld hoeft te maken om tot heilzame resultaten te komen. De Stichting Leeuwarder Gemeenschap probeert zichzelf financieel op de been te houden door organisatoren van bij eenkomsten te vragen één stuiver extra op de toegangsprijs te leggen. Dit geld komt ten goede aan het werk van deze instelling: steunverlenen waar mogelijk aan initiatieven, die voor heel de bevol king van belang zijn. We noemen de Stins en de Vacantie Ontspanning als sprekende voorbeelden. Administratief gaat het erg eenvoudig met deze stuiversactie. Bij het aanvragen van toegangsbewijzen bij de afdeling Financiën van de Gemeente-secretarie kunt u kaartjes krijgen met de opdruk 5 cent Leeuwarder Gemeenschap Die stuiver wordt door de gemeente meeberekend en afgedragen aan de Stich ting. Verenigingsbestuurders, organisa toren van bijeenkomsten, bedenkt, dat een kaartje zonder deze stuiver een on volledig kaartje is. Velen zijn daarvan al sinds jaar en dag overtuigd: Kunst aan Allen, de bioscopen.Het kan wellicht aan u zijn het aantal medewerkers te vergroten! Hoe „internationaal" Leeuwarden bij tijd en wijle en speciaal in de zomermaanden is, toont deze sim pele foto van het nummerbord van een auto, die voor hotel De Nieuwe Doelen stond. De buitenlander was, getuige het onderste plaatje, uit Irak afkomstig. De betekenis van het bo venste vermogen wij niet te ontcijfe ren maar het zal wel een nummer zijn. 1. Greetje, Stieneke en Koosje Wielenga de Leeuwarder drieling werden op 3 augustus één jaar. 2. De Leeuwarder schilder G. van Asperen werkte aan het stuk „De Ringrijderij". 3. Mevrouw Gloria King uit Texas bracht uit het „Verre Westen" een gouden stiertje mee als huldeblijk voor de Friese veefokkers. Er rees later enige twijfel aan haar missie. 4. Mr. M. H. de Wildt, ambtenaar van het Openbaar Ministerie, nam op 10 augustus afscheid van het kantongerecht, in verband met zijn ver trek naar Assen. 5. Deelnemers aan het congres voor philologen op het gebied van Fries werden op 31 augustus ten stadhuize ontvangen. 6. Piet van der Veen een zoon van Barend gaf op 15 augustus een kindervoorstelling met de poppenkast in de Prinsentuin. 7. Op 7 augustus was de etappe-finish van de Ronde van Nederland op het Zaailand. 8. Er werd hard gewerkt aan het gereedmaken van de sportterreinen aan de Greunsweg. 9. Journalisten putten op 24 augustus een fles water uit de (spoedig te dempen) Keizersgracht, ten behoeve van het gemeente-archief. 10. Meisjes besteedden een deel van hun vacantie met het maken van poppenkleertjes bij de Singer-maatschappij. 11. Op 10 augustus sloot Vacantie-Ontspanning met de gebruikelijke op tocht. Dit was de groep van het kindercircus Adja Radboud.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 6