De maand december in beeld Feilen en leitjes uit de vorige eeuw Knippen, plakken, kleuren 14 Spel van het licht op een hek bij het stadhuis vrouwen-volksdans" een plaats zal krij gen!); voor beginners en voor gevorder den. Daarnaast kan zij instructeurs be schikbaar stellen voor verenigingen, die in groepsverband het volksdansen wil len beoefenen, bijvoorbeeld personeels verenigingen, sportverenigingen, middel bare scholen enz. Tenslotte is de kerngroep van de vereni ging bezig met het aanschaffen van een volksdanscostuum, om daarmee deze wijze van volksdansen naar buiten uit te kunnen dragen. Besloten werd tot het nieuw-fries-costuum, bij de uitvoering waarvan mevrouw J. Kars-Stienstra van advies dient. Binnen niet al te lange tijd hoopt de vereniging zich met deze groep aan de Leeuwarder bevolking voor te kunnen stellen. Voor nadere inlichtingen over het volks dansen kan men zich wenden tot het secretariaat van de Leeuwarder Volks dansvereniging, Van de Veldestraat 13, telefoon 21216. A. M. SCHOLTE-VAN DER HOEVEN 1. Op 6 december kwam Sinterklaas op bezoek bij de Practische Hulp, met veel geschenken, dank zij een door ,,Het Vrije Volk" gevoerde actie. 2. Veertig jaar ambtenaar van de burgerlijke stand was op 1 december de heer Y. E. Hazekamp. 3. Op 22 december kreeg de Parkkerk in Huizum een verlicht kruis. 4. Drieduizend mensen zongen op 19 december kerstliederen in de Beurs. 5. Op 27 december ontving de commissaris der Koningin een fotoboek over de Hongaarse vluchtelingen. 6. In de Prinsentuin gaf Piet van der Veen op 19 december een poppekastvoorstelling voor volwassenen. 7. De eerste paal voor de nieuwe silo van Koopmans ging op 17 decem ber de grond in. 8. Op 24 december zongen schoolkinderen kerstliederen in het Sint Anthony Gasthuis. 9. Begin van de maand zochten enige vissers uit Staveren hun geluk in Leeuwarden door bij de C.A.F. te gaan werken. Ze vonden echter niet wat ze zochten en vertrokken vrij spoedig. 10. De kerstbomenmarkt in een sluier van mist. 11. Verkeersbrigadiertjes beter bekend als „klaar-overtjes" kregen witte capes op 20 december. We hebben heel wat mooie inzendingen gekregen van kinderen, die meegedaan hebben aan het knippen, plakken en kleuren van de tekeningen in ons vorige nummer. Jullie weten nog wel wat dat was: onze tekenaar heeft nog eens verschil lende prentjes gemaakt van de goede vriendjes uit het kinderverhaal „Van tien kabouters en een zilveren hoorn". Die tekeningen stonden zo maar schots en scheef naast elkaar en de kinderen moesten er een mooi geheel van maken. Twee kinderen hebben dat bijzonder mooi gedaan en ze krijgen, als beloning, een boek thuisgestuurd. De eerste is Jopie Pol, Obrechtstraat 12 (acht jaar oud), die er zelf een mooi paddestoel huis en een hoge boom bijgemaakt heeft. En Nynke Swierstra, Jacob Maris- straat 65 (negen jaar) tekende om de figuurtjes een heel landschap met huis jes, boompjes, wegjes en slootjes bij. 21 januari 1843. In de schouwburg te Leeuwarden, onder directie van Rosen- veldt, oud-lid en eerste komiek van de Koninklijke Schouwburg, wordt in een abonnementsvoorstelling opgevoerd het blijspel „De huiselijke twist", het toneel spel „Het strandrecht" en, als slot, het blijspel met zang „De dronkaard". De voorstelling begint om half zeven. 27 januari 1843. Bij C. H. Wilkeshuis op het Zaailand te Leeuwarden is te zien een groot panorama van de brand te Hamburg.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 14