STICHTING LEEUWARDER GEMEENSCHAP VERLOOPT IN EEN SNEL TEMPO Zomer -schoolvacanties 3 «milium Wij hebben in het vorige nummer van „De Leeuwarder Ge meenschap" mededelingen gedaan over de reorganisatie van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap. Verkeerde deze zaak toen nog grotendeels in het stadium van de plannen, thans kan melding worden gemaakt van een begin van uitvoering daarvan. Vooral wat de samenstelling van het stichtingsbestuur betreft is al een belangrijk stuk werk verricht. Om duidelijk te maken wat precies gebeurd is, moeten we nog even teruggrijpen naar wat in het januarinummer over de nieuwe structuur van de Stichting werd medegedeeld. In het bestuur komen, zoals men toen heeft kunnen lezen, drie groepen. De eerste bestaat uit zeven vertegenwoordigers van de gemeente Leeuwarden, aangewezen door het college van burgemeester en wethouders. Deze zeven kiezen uit ver tegenwoordigers van de grote geestelijke en maatschappelijke stromingen de tweede groep, die maximaal acht leden telt. De derde - maar stellig niet onbelangrijkste - partij is het verenigingsleven in al zijn schakeringen, naar aard en doel stelling gesplitst in secties, waarin elke vereniging één ver tegenwoordiger heeft. De secties mogen elk ten hoogste twee leden voor het algemeen bestuur aanwijzen, met de helft van het totale aantal leden van dit bestuur als limiet. De organisatorische opbouw is thans reeds tot deze derde fase gevorderd, hetgeen dus betekent, dat burgemeester en wet houders hun vertegenwoordigers hebben aangewezen en dat dit deel van het algemeen bestuur reeds de vertegenwoor digers van de geestelijke en maatschappelijke stromingen heeft gevonden voor de vorming van de tweede groep. De eerste groep, aangewezen door burgemeester en wethou ders, bestaat - in alfabetische volgorde - uit de heren: K. Elzinga, J. M. Kingma, mr. A. A. M. van der Meulen, Pater G. T. Oostvogel O.P., A. Vandamme, J. T. Vellenga en P. IJtsma. (Het maximale aantal van 7 leden). De tweede groep, aangewezen door de eerste groep, en ver tegenwoordigend de grote geestelijke en maatschappelijke stromingen bestaat - in alfabetische volgorde - uit: de dames H. Bearda Bakker-Stuiveling en G. Pull-Van der Brug; de heren J. Bosma, S. de Bruin, A. J. J. Demmers, J. Hallema en H. Kingmans. (Zeven van het maximale aantal van 8). Uit deze twee groepen is inmiddels ook het dagelijks bestuur gevormd. De samenstelling is als volgt: Voorzitter: mr. A. A. M. van der Meulen. Secretaris; A. Vandamme (Robert Kochstraat 31, tel. 8912). Penningmeester: J. M. Kingma. A. J. J. Demmers. K. Elzinga. Tenslotte is een directeur van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap benoemd. Het is de heer W. H. Kuipers, wiens taak ook in de toekomst het redigeren van dit blad blijft. Hij treedt op 1 mei in functie, maar is reeds nu bereid inlichtingen te verstrekken over de Stichting. (Valeriusstraat 43, tel. 22003). Als voor dit blad belangrijke „bijzaak" mag nog worden ver meld, dat ook de redaktiekommissie van dit blad een nieuwe samenstelling heeft gekregen en nu bestaat uit: Mevrouw H. Bearda Bakker-Stuiveling en de heren H. King mans, Pater G. T. Oostvogel O.P., A. Vandamme en J. T. Vel lenga. Het belangrijkste punt van de verdere organisatorische op bouw Is thans de toetreding van verenigingen tot de Stichting, opdat zo spoedig mogelijk secties kunnen worden gevormd. Bestuurders van verenigingen, die hierover nader ingelicht willen worden, kunnen zich alvast in verbinding stellen met secretaris of toekomstig directeur. De gemeente Leeuwarden heeft de zomervacanties voor het onderwijs als volgt vastgesteld: Kleuterscholen en lagere scholen: 22 juli t/m 25 augustus Voortgezet lager onderwijs en cursus oud-b.l.o.-leerlin gen: 22 juli t/m 1 september Ulo-scholen en opleiding kleuterleidsters: 15 juli t/m 1 september B.l.o. aan zwakzinnige, debiele en imbeciele kinderen: 22 juli t/m 25 augustus Schipperskinderen: 22 juli t/m 25 augustus Gymnasium, gem. h.b.s., meisjes h.b.s. en middelbare handelsavondschool: 13. juli t/m 2 september

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 3