h f, h Dn-ii Aanwinsten Openbore Leeszaal wilde dieren en mensen. O. if Dupuis: Uw lichaam een tempel; jeugd en sexe in deze tijd. Qhh. if Van Egeraat: Roma; gids voor Rome. G35. if De entourage van het leketoneel II. Suggesties voor het improviseren van achtergrond en zetstukken. Vt. if W. Gerritsen; Krimpen (metaalbewerking). Sh. if R. H. Geyer- Raack en S. Geyer: Mooier wonen. Ww, if Van der Graft: Woorden van brood; gedichten. Yp. if Grombach: Olympic cavalcade of sports; a history of the Olympic Games. V. if C. W. de Groot: Schilderijen; zien en vergelijken. Wp. if Van Guldener: Beeldhouwkunst; zien en vergelijken. Wj. -£}- Gussenhoven: De algemene ouderdomswet; populair boekje over de wet op de algemene ouderdoms voorziening. Ku. if 's-Jacob: Architec tuur; zien en vergelijken. Wf. if Jonck- heere: Bertus Aafjes; de dichter van de poëzie. Yfa. if Karstenberg: Electrische apparaten vöor sterkstroom. Teg. if M. J. J. de Koning Jr.: Hoe word ik een vak kundig verkoper? Hl. if Leidraad voor de materiële verzorging van archieven. Hl. if Lenz: 'n Tikje Frans; ABC over „La douce France". G39. if Van der Lin den en Lindeman: I. Kabelmontage. Teg. II. en III. Montage van lichtinstallaties. Teg. if Van Loggem: Inleiding tot het toneel. Vt. if Van der Mark: Sierduiven als liefhebberij. Rj. if Materialenleer In de maand februari schafte de Open- V bare Leeszaal de volgende nieuwe werken aan: Nederlandse en in het Nederlands ver taalde romans: Alma: Een kat zei merci if Bauer: De groene boogschutter; en andere verha len Boon: Menuet if Christie: Lord Edgware sterft; detective-roman if Cro- nin: Opstandig ideaal if M. Dickens: De lange rechte weg if Gordon: Daar is de dokter if Grun: De gouden ganze- veer; de fabelachtige levensgeschiedenis van Mozart if Van Hattum: Verhalen if Kalmijn-Spierenburg e.a.: Vrouw en moe der -13- Kenyon: Vrouw en keizerin; Jose phine, Napoleons grote liefde if King: De jazzband des doods; detective-roman if Krieger: Jokoenda, het zwarte licht if Van de Kruiskens: Christien Burgland if Y. de Man: Een vrouw met name Su zanne -{}- Mauriac: De wegen zeewaarts -13- Mok: Het geheim van de Beuken horst; detective-roman if Mortansson: Het „slechte" meisje; een Scandinavische roman if Mulisch: Chantage op het leven. Bevat ook: Oneindelijke aankomst if Mulisch: De diamant; een voorbeel dige geschiedenis if P. la Mure: De grote passie if Roe: Erfdeel der goden if Spring: Vlucht in de storm -{3- L. Szekely: Rimboe if Vestdijk: Het glinsterend pantser if R. Penn Warren: Slavin van de vrijheid if Zola: Gervaise. (Herdruk van: „De Kroeg") -|3- Zwiers: Wal tegen water; roman van de binnenvaart. Buitenlandse romans: Ambler: The nightcomers -{3- Bastide: Les adieux if Dhótel: Le pays oü l'on n'arrive pas if- Maclean: The guns of Navarone if- Monsarrat: The tribe that lost its head if- Steinbeck: The pearl. Wetenschappelijke en populair-weten schappelijke werken: Abbing en Zn.: Populaire vaste planten in de tuin. Rhb. if- L. W. van As en K. Wiedijk: Het hout. Sc. if- Bender en Baarn: Technologie der lichte metalen. 2 din. Rq. if- Beynon: Nederland staat terecht in Indonesië; achtergronden bij de processen tegen de Nederlanders Jungschlager, Schmidt e.a. in Djakarta. F45k. if- Blöte-Obbes: Speelgoed II; het maken van woonwagens, huizen en be wegend speelgoed. Ir. if- H. Bouwmees ter: Schaakstukken spelen voor U; een verzameling eindspelstudies. Vn. if- Van den Brink: Zoogdierengids van Europa ten westen van 30° oosterlengte. Pg. Buck: Mijn werelden; het ware verhaal van een vrouw, die op een bij uitstek opwindend en waardevol leven terug kan zien. Yf80. if- Büstraan: Compressoren. T. if- Büstraan: Hefwerktuigen. T. if- Büs traan: Staalconstructies. Sg. if- W. J. Buma: Friesland's runeninscripties. Fg. if- Chapman: De zaak Dreyfus. F39. if Chotzinoff: Toscanini, de wereldberoem de dirigent van nabij. Vwa. if- Chris tiansen: Gulden raadgevingen voor men sen boven de veertig. Qh. if- Colford: New York; gateway to the U.S.A.; a conversational reader for students of English. G80. if- Constructieleer voor de werktuigbouw; 3 delen. T. if R- Cramer: Viva Mallorca; het leven op een Spaans eiland. G40. if Denis: Met een luipaard op schoot; vreedzame ontmoetingen met voor de werktuigbouw. 2 delen. Rq. if C. Monet: Claude Monet, 1840-1926. (Con tact-kunst-pocket). Wpe. if Perguin: Voordrachtskunst; theorie en practijk. Vt. if Phillips: Opgravingen in het land van Qataban en Sjeba. (Zuid-Arabië). Fg. if A. de Prelle: Mijn avonturen met de Mau-Mau; ervaringen van een tocht door Kenia en Kongo. G70. if F C. de Rooy: Old Shatterhand; Kara Ben Nemsi; ook voor U! De boodschap van Karl May, de idealist uit het avondland. lik. if H. Rousseau: Henri Rousseau; 1844-1910. (Contact-kunst-pocket). Wpe. if C. van Santen: Spelen met bloemen. (Bloemen- schikken). Rhb. if Schreurer: Spreken zonder angst. Vt. if Siegner: Frankreich; ein Bildwerk. G39. if Spreken is zilver, luisteren is goud. (Groepsbespreking en discussietechniek. Vt. if Tamminga: Hwa? Hwat? Hwerre? Fiifhündert fragen en antwurden oer nijsgjirrige dingen oangeande it Fryske lan, de Fryske tael en de Fryske skiednis. Vn. if Uges: Achter de kiesschijf. Sm. if Vesseur: Improviseren en dramatiseren met kin deren. Iia. if Vriend: Na-oorlogse kleine landhuizen in Nederland. Wf. if Vijftig jaar natuurbescherming in Nederland; gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Vereni ging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland. Ma. if Wat zullen wij spelen; beschrijvende catalogus voor het amateurtoneel. Vt. if Weststellingwerf; een economisch-sociografisch onderzoek. Hef. if L. Wijnberg: Journalistiek voor iedereen; de kunst van schrijven. (Uni versiteit voor zelfstudie). Zcb. if Zorgen van en voor bejaarden. Ha.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 17