ZATERDAG 20 APRIL voor de opgroeiende jeugd BOEKENINZAMELING BEJAARDENSOCIETEIT 2 I Dansen in de Beurs Te weinig vermaak De Stichting Leeuwarder Gemeenschap in haar gereorganiseerde vorm heeft thans haar eerste activiteit ontwikkeld. Het is het organiseren van een zater dagse dansavond in de Beurs, toegan kelijk voor de opgroeiende jeugd van Leeuwarden. Deze zal worden gehouden op zaterdag 20 april (tussen Goede Vrijdag en Pasen dus), onder leiding van de heer F. van der Zwaag uit Sneek en met medewerking van het Groningse orkest „The Flying Fingers". (Een orkest uit Friesland is op deze datum niet beschikbaar). Van het welslagen van deze eerste dans avond in de Beurs hangt af of hetzelfde vaker zal gebeuren, eventueel geregeld op zaterdagavond, behalve in de zomer maanden. De leeftijdsgrenzen naar boven en naar beneden voor de bezoekers worden niet te streng gesteld; gedacht wordt aan jongelui tussen 18 en 25 jaar. Om acht uur 's avonds wordt begonnen en te middernacht is het einde. Het buffet in de Beurs is in bedrijf, maar er worden geen alcoholische dranken ge schonken. Het mag sommigen wat vreemd toe schijnen, dat de Stichting Leeuwarder Gemeenschap zich geroepen voelt een dansavond (eventueel dansavonden) te organiseren. Een verklaring hiervoor ligt in het onmiskenbare feit, dat in Leeu warden een groot gebrek bestaat aan recreatiemogelijkheden voor de op groeiende jeugd. Een der meest begeerde vermaken is ongetwijfeld het dansen, dat in een goed milieu en onder goede leiding beoefend tóch wel een aan vaardbare vorm van vrije tijdsbesteding kan worden genoemd. Door deze gele genheid te bieden hoopt de Stichting een groot aantal jongeren, die nu weinig of niets omhanden hebben, speciaal op de zaterdagse uitgaansavond, aan zich te verplichten. Het is de bedoeling voor deze dansavonden een bescheiden toe gangsprijs te heffen om de onkosten te bestrijden. de gemeente is daar voor enige extra-ruimte in het gebouw verkre gen; de kunst is nu deze te vullen. Daartoe zal in Leeuwarden een boe- keninzameling wor den gehouden. De stad is voor dit doel in wijken verdeeld en een zeventigtal bejaar den zal deze „bewer ken". In de eerste veer tien dagen van april worden eerst huis-aan- huis circulaires bezorgd en drie dagen later komt men aan de deur om de boeken op te halen. Er bestaat vooral vraag naar Friese lite ratuur. De Bejaardensociëteit in het vroegere Stadswees huis, die zich in haar nog korte bestaan tot een bloeiende instelling heelt ontwikkeld, wil in de komende weken een belangrijke uitbrei ding geven aan de eigen bibliotheek ten behoeve van de bejaarden. Van

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 2