Aanwinsten openbare leeszaal I Wetenschappelijke en populair-weten- schappelijke werken: Arnoldus, H., Popp, G. en Vermeiren, L.: De groten der aarde; ontdekkers, uitvin ders, wetenschapsmensen enz. van alle tijden en van alle landen. Az. Bild, Das, der Erde; Gestalt und Antlitz der Kon- tinente, G. Binggeli, V.: Sizilien; die Insel der Mitte. G35 Boerefijn, W. E. en van Dam, W.: Onze scheepsbouw leerleesboek. Met afzonderlijk een werk' boekje. Uu. Bridges, W.: Zie en ken alle wilde dieren der aarde. Pg. Broer sma, S. en Broersma-Luomajoki, R. K. Domeinen der Finse literatuur. Y48 Bruins, B. en van Doorn, C.: Olifanten. O. Bruyning, F. C. A.: Suriname; geboorte van een nieuw volk. G97 Buytendijk, F. J. J.: De moderne mens en zijn lec tuur. Z. Clifford, H. Dalton: New hou ses for moderate means. Wf. Deutsch- land; Süden, Westen, Norden; ein Bild- band von deutscher Landschaft, ihren Stadten, Dörfern und Menschen, G47. Dix, J. F. Ch.: Bloemen in uw tuin; hand leiding voor keuze en kweekwijze. Rhb. Eliot, T. S.: The cocktailparty; a comedy. Y44d. Franck, H.: Johann Sebastians pelgrimstocht. Vva. Friesland in vogel vlucht; een keur van luchtfoto's. G455. Graham, Billy: De zonde onder ons. Df. Hürlimann, M.: Asia. G60 Kaptein, G.: Boetserende jeugd. Ir. Kleinstra, H.: Fotograferen in kleur. Sw. Knaurs Kostümbuch in Farben; die Kostümge- „lk woon hier erg mooi in het nieuwe dierente huis, maar - eerlijk ge zegd een echt tehuis is het niet. En daarom zit ik ai en toe maar eens uit te kijken naar een baas die me wil hebben." Dit is zo ongeveer wat deze poes zou willen zeggen; ze heelt het hier in Leeuwarden overigens als „dakloze" opperbest getroiien, want sinds be gin juli beschikt de Frie se hooidstad over het mo dernste dierentehuis van het hele land. De muziekbibliotheek werd uitgebreid met een rubriek accordeonmuziek: Bach, J. S.: Toccata e fuga in Re minore. Baxter, S.: Stepping around. Bizet, G.: Selection from „Carmen". Brahms, J.: Ungarischer Tanz Nr. 5. Brahms, J.: Ungarischer Tanz Nr. 6. Crossman, G.: Bohemian polka. Crossman, G.: Marcha espanol. Deiro, P.: Tranquillo; sympho nic overture. Frosini, P.: Rhapsody no. 1 (D Minor). Frosini, P.: Rhapsody no. 2 (C Minor). Frosini, P.: Rhapsody no. 3 (A Minor). Frosini, P.: Brittania; symphonic fantasy. Frosini, P.: Carna val of Venice. Grock, G.: Bèka - Röka. Haag, F.: Impromptu in D-Dur. Holzschuh, A.: Heilige Nacht; die drei bekanntesten Weihnachtslieder in Form einer kleinen Fantasie. Lincke, P.: Im Reiche des Indra; Ouverture. Michae- loff, M.: Russian dance; No. 1; polka halinka. Mooten, H.: De straaljager polka. Mooten, H.: De vlucht van de leeuwerik. Mooten, H.: De vrolijke duikelaar. Mozart, W. A.: Türkischer Marsch. Pestalozza, A.: Ciribiribin; waltz. Rossini, G.: The barber of Se- villa. Scala, P.: „Are de triomphe". Schittenhelm, H.: Ouvertüre in E-Dur. Strauss, J.: Frühlingsstimmen. Strauss, J.: Wiener Blut; Walzer. Suppé, F. von: Banditenstreiche; Ouvertüre, Thomas, A.: Entr'acte Gavotte from Mignon. Tollefsen, T. Paraphrase on invitation to the waltz. Würthner, R.: La Campa- nella. Zilcher, H.: Marsch für Akkordeon; Op. 82b. In de maand juni schafte de Openbare Leeszaal en Bibliotheek de volgende nieuwe werken aan: Nederlandse en in het Nederlands ver taalde romans: Boon, L. P.: De bende van Jan de Lichte; een bandietenroman uit de jaren 1700 Heinrich, W.: De gouden tafel; oorlogs roman Janetschek, O.: Mozarts le vensroman Kazantzakis, N.: Het stenen hoofdkussen; het leven van Franciscus van Assisi Maclean, A.: De kanonnen van Navarone -&■ Manen-Pieters, J. van: Roepend in de wind Maugham, W. So merset: Verhalen -£j- Mees, C. A.: Deme- ters dochter Munck, M. de: Olie in het veen -&■ Ooms-Vinckers, C. J.: Het hout is sterker dan de bijl Rasmussen, G.: De hemel beware ons -&■ Roosenburg, H.: En de muren vielen om Scholl, I.: De witte roos Scott, W.: Quentin Durward; roman uit het Bourgondische land; naver teld door C. van Eysden Trevor, E.: De slag om Engeland. Engelse romans: Howard, E. J.: The long view Went- worth, P.: Miss Silver comes to stay White, N. Gardner: A little more than kin Franse romans: Duhamel, G.: Les compagnons de 1' Apo calypse Mac Orlan, P.: Le quai des brumes Mallet-Joris, F.: Les mensonges Marceau, F.: Les élans du coeur Sabatier, R.: Alain et le nègre. schichte aller Zeiten. Fa. Knipping, J. B.: Film en amusement. Vtf. Mensen maken; wat denk je van een baan bij het onderwijs? lid. Middelnederlandse boerden, De. Yo. Mulder, A. H.: Ge schiedenis van Oranje; doorluchtig ver teld. F454. Nijkamp, W. M.: Onze oud ste kinderen in de kleuterschool. Is. Oordt, L. M. van: Werken met touw. (Vrije tijd reeks.) Ir. Pieters, A.: Beel dende expressie in de praktijk. (Naar een nieuwe didactiek in de lagere school.) Iia. Pool, R. E.: 'n Engelse sleutel; een ABC over het „Perfide Al bion". G44. Pope, D.: De slag aan de Rio Plata; de ondergang van de „Graf Spee". F305. Praag, M. M. van: Parijs; rendez-vous der wereld. G39. Rodenko, P.: Met twee maten; de kern van vijftig jaar poëzie; geïsoleerd en experimenteel gesplitst. Yb. Salomons, A.: Herinne ringen uit den ouden tijd aan schrijvers die ik persoonlijk heb gekend. Yfa. Sötemann, G.: Over het lezen van Kaf ka. Yf47. Tuin, G. van der: Kamer- en kas planten in kleuren. Rhb. Voila, M. E.: Peper en zout; belevenissen van een do minee. Df. Voila, M. E.: Zonder toga; schetsen uit het domineesleven. Df. Ysseling, M. A. en Scheygrond, A.: Wat is dat voor een dier? Tabellen ter vast stelling van de naam der voornaamste in Noordwest- en Midden-Europa in wil de staat levende dieren. O.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 15