Uitgaansmoeheid «3e «/eeuwarier emeenscljafi 2 Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap 6ejaarg.no. 6 juli 1957 R«daktie-commiisl« Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater G. T. Ooitvogel O.P. A. Vandamme J. T. Vellenga Hoofdredakteur W. H. Kuipers Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809^10 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden AANVULLING LIJST JEUGD- EN JONGERENORGANISATIES De lijst van jeugd- en jongerenorganisa ties, gepubliceerd in het april-mei-num- mer van ons maandblad, dient te worden aangevuld met: Cojo: Christelijke Onthouders Jeugd Or ganisatie, afdeling Leeuwarden. Secr. mej. S. J. Stolte, Tesselschadestraat 13, Leeuwarden. De Lusthofavonden in de Prinsentuin zijn al weer een poosje aan de gang; vrijwel elke zaterdagavond wordt in deze mooie omgeving een goed programma geboden als zomers vertier voor stadgenoot en vreemdeling. Het weer heeft met de uitzonderingen die hier onvermijdelijk zijn meegewerkt om het verblijf in de Tuin tot een genoegen te maken en toch is het bezoek beneden de verwachtingen gebleven. Zelfs wanneer er meer dan duizend bezoekers in de Prinsentuin wa ren, dan mocht men toch eigenlijk nog niet van een succes spreken, want deze unieke gelegenheid tot verpozing zou vele duizenden mensen moeten trekken in een stad van deze omvang. Sommige avonden zijn deze keer zelfs slechter bezocht dan de overeenkomstige van het vorige jaar, terwijl het weer nu goed en toen slecht was. Dit geldt bij voorbeeld voor de eerste Lusthofavond, toen het nationaal en zelfs internationaal bekende Dutch Swing College optrad. Wat is hiervan de oorzaak. Ontbreekt de lust om uit te gaan of ontbreekt het geld om uit te gaan? Het laatste is, gegeven de lage entreeprijzen, kwalijk te ver wachten, het eerste is kwalijk te begrij pen, omdat er toch altijd steen en been wordt geklaagd over het gebrek aan ont spanningsmogelijkheden in deze stad. Misschien spaart men voor de vacantie, misschien zit er in deze geringe lust tot uitgaan toch een stukje privé-bestedings- beperking? Of heeft men geen aardigheid meer in de Lusthofavonden? Niemand weet het, om dat niemand ooit kan vertellen wat de massa in beweging zal brengen of niet. Merkwaardig is echter, dat er in deze tijd een algemene uitgaansmalaise is, waar mee ieder die zich tot het grote publiek richt te maken heeft. Het is een myste rieus verschijnsel, waarmee velen al tot hun schade kennis hebben gemaakt. Zo gezien geloven wij niet, dat deze terug houdendheid van het publiek zich spe ciaal ten aanzien van de Lusthofavonden manifesteert, maar het zou wel bijzonder betreurenswaard zijn, wanneer hier een prille en dus nog erg broze traditie in ge vaar werd gebracht door het wellicht tijdelijke verschijnsel van de uitgaans moeheid. Zouden deze avonden verdwij nen, dan is er weer een reden te meer om te zeggen, dat in Leeuwarden „niets kan". Op 29 juni was er in de Prinsentuin een Lusthoi-dansavond. Deze ioto werd tijdens een rustpauze gemaakt.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 2