gezellig interieur MAANDAQENDA VAN HET AQENDABVREAU Mesdagstraat 40 - Tel. 3613 ^-an de oncj meubilering - schrans 251 19 1 januari: A.J.C., nieuwjaarsbijeenkomst, aanv. 0.45 uur, Sinne- Ijocht 1 januari: Vriendenkring N.S.-personeel, feestavond, P. de Jong 1 januari: Dansschool Epema, matiné, Schaaf I januari: Dansclub „Nije Moed", feestavond, Schaaf 2 jan.: Jeugdtentoonstelling „Wat doet de jeugd", Beurs 3 januari: Jeugdtentoonstelling „Wat doet de jeugd", Beurs 3 januari: Vrouwengroep P. v. d. A., nieuwjaarsbijeenkomst, Gr. Weide 3 januari: Gez. boekhandelaren, causerie voor kinderen van 6 tot 12 jaar over Saskia en Jeroen (persoonlijk aanwezig), 14.00 en 15.45 uur, Harmonie 4 januari: A.N.A.B., dagvergadering (14.30 uur), P. de Jong 4 januari: T.O.G., uitvoering met bal na, Schaaf 4 januari: Jeugdfilmkring, filmmiddag (15 uur), Harmonie 7 januari: Partij van de Arbeid, gemeente-cursus, gymnasium Arendstuin P. v. d. A. Huizum, nieuwjaarsbijeen komst, Tivoli, Hz. 9 januari: P. v. d. A., cursus, gymn. Arends tuin 9 januari: Alg. Emigratie Centr., voorlichtingsavond over Canada, Zuiderstraat 1*9 januari: Friese Motor Club, filmavond, P. de Jong 9 januari: Kunst aan Allen, G.O.V.- concert, Harmonie 10 januari: N.V.V.-Vrouwenbond, leden vergadering, sociëteitszaal Jacobijnerkerkhof 1 10 januari: Rijkslandbouwwinterschool, feestavond, P. de Jong 10 jan.: Kunst aan Allen, Gez. „Theater", toneelavond, Harmonie II januari: V.R.I.V.A., toneelavond, Gez. „Theater", Harmonie *11 januari: „Wegtransport", dagvergadering, P. de Jong 11 januari: Drentse ver. „De Brink", feestavond, P. de Jong 11 januari: Gymnasium-schoolvereniging, uitvoering met bal na, Schaaf 11 januari: Ver. „Grönnegen", nieuwjaarsvisiede, Groene Weide 12 januari: A.J.C., Henny Oost spreekt over de Nw. Org., Sinneljocht 12 januari: Blauwe Spelers, uit voering met bal na, Schaaf 14 januari: Nieuwe Koers, bijeen komst, Bagijnestraat 40 14 januari: P. v. d. A., cursus, gymn. Arendstuin 14 januari: L.S.K., toneelavond, Schaaf 14 jan.: Kunst aan Allen, jeugdconcert aan twee vleugels (11.30 en 15.30), Harmonie 15 januari: N.V. Geh. Onth., Lw. en Hz., bijeenkomst, Groene Weide 15 januari: Pers. Leeuw. Courant, feestavond, P. de Jong 15 januari: R.K. Boeren- en Tuinders- bond, dagvergadering, Schaaf 15 januari: Charlotte Kohier, voorstelling met „Yvette", Harmonie 16 januari: P. v. d. A„ cursus, gymn. Arendstuin 16 januari: Fed. v. Bedr. Ton.ver., toneelavond, P. de Jong 17 januari: Mij tot Nut van het Alg., de heer A. Salten bespreekt het eerstvolgende concert, boven zaal Harmonie 17 januari: Vrouwengroep P. v. d. A. Lw., ledenvergadering, Ruiterskwartier 163 17 januari: Personeel Benninga, feestavond, P. de Jong 17 januari: Schoolver. „Hil- debrandt", toneelavond, Harmonie 18 januari: Inst. v. Arb. Ontwikkeling, familie-avond, Keizerskroon 18 januari: Lw. Leesgezelschap, feestavond, P. de Jong 18 januari: Fryske Krite, toneelavond met bal na, Schaaf 18 januari: Pers.ver. Stokvis, feestavond, Groene Weide 19 januari: A.J.C., bijeen komst verzorgd door oudere leden, Sinneljocht 19 januari: R.K. Frysk Boun, toneelavond, Schaaf 19 januari: Ver. „De Harmonie", openbare toneelavond „Het dagboek van Anna Frank", Harmonie 20 januari: Operaver. „Forum", opvoering „La Traviata", Harmonie 21 januari: P. v. d. A., cursus, gymn. Arendstuin 21 januari: L.B.B., kadercursus „Wenkend pers pectief", Oranjehotel 21 januari: Kaatsver. „Het Plein feestavond, P. de Jong 22 januari: V.O.L.A., filmavond, P. de Jong 22 januari: Golden Rock Steel Band, twee jazz-voor- stellingen, 19.00 en 21.30 uur, Schaaf 22 januari: A.N.B.O.F., feestavond, Groene Weide 22 januari: Chr. Film-actie, film middag en avond (15.00 en 20.00 uur), Harmonie 22 januari: Chr. Bond Harm, en Fanf. Corpsen, bijeenkomst, Harmonie 23 januari: Frysk Orkest, concert, Harmonie 23 januari: Fr. Motor Club, contactavond, P. de Jong 23 januari: A.N.A.B., dagvergadering, P. de Jong 24 januari: N.V. Geh. Onth., Hz., feest-vergadering, V.V.H.-gebouw, C. van Manderstraat, Hz. 24 januari: Ver. „De Harmonie", toneelavond verzorgd door het Ned. Toneel, Harmonie 25 januari: V.P.R.O., propaganda- avond met het ensemble Benny Vreden, Harmonie 25 jan.: Ver. v. Melkrijders, vergadering, P. de Jong 25 januari: Speeltuinver. K.I.O., feestavond, P. de Jong 25 januari: Chr. Hist. Unie, dagvergadering, Schaaf 25 januari: Pers.ver. Koopmans fabr., toneelavond, Schaaf 25 januari: A.V.R.A., feestavond, Groene Weide 26 januari: Operagez. „Forum", uitvoering „La Traviata", Harmonie 26 januari: Humanistisch Verbond, bijeenkomst, spr. G. J. Geers, Ruiterskwartier 163 26 januari: A.J.C., bijeenkomst, Sinneljocht 26 januari: R.K. ver. „De Instuif", balavond, Schaaf 27 januari: Pers.ver. Open bare werken, feestavond, P. de Jong 27 januari: Operette gezelschap, uitvoering „Rose Marie", Schaaf 28 jan.: Opera gezelschap „Forum", opvoering „La Traviata", Harmonie 28 januari: P. v. d. A„ cursus, gymn. Arendstuin 29 januari: Buurtver. Gron.str.weg, feestavond, P. de Jong 29 jan.: T.B.C., cabaretavond met Max van Praag, bal na, Schaaf 29 januari: Speeltuinver. „Onze Jeugd", feestavond, Gr. Weide 29 jan.: Pers. Rijkswaterstaat, feestavond, Groene Weide 29 januari: Pers.ver. „Frico", feestavond, Harmonie 30 januari: P. v. d. A„ cursus, gymn. Arendstuin 30 januari: U.l.o-school, feestavond, Schaaf 30 januari: A.V.R.O., propaganda-avond, Harmonie 31 januari: Pers. stadhuis, feestavond, Groene Weide 31 jan.: Huishoudschool, feestavond, Schaaf. U slaagt voor een bij Afd. Meubelen en Bedden - Tel. 7415 - Eigenaar H. de Jong (Vervolg van pagina 9) Schilderen. Si. =X< H. J. Peppink: De auto-hogeschool. Sv. Photography yearbook 1958. Sw. >X< J. C. Piek: Scheepsmotoren. Tdb. -X- M. Rooseboom: Microscopium. Sv. Het scheppend ambacht in Nederland. Ws. W. Scher- merhorn e. a.: Leerboek der landmeet kunde. SI. -X? Seinen en opnemen. Sm. G. Slot: Van microfoon tot oor; moderne geluidsopname- en weergave techniek. Sm. V. J. Snel: Akoestiek; luidsprekers en hun omgeving. Sm. >X' A. Spoerl: Uw motor en u; de waar heid over uw bromfiets, scooter, motor of scootermobiel. Sv. A. Sprayt en J. C. Piek: Motoren voor de kleine han delsvaart. Tdb. G. F. Steinbuch: De automobiel. Sv. 5'? De Velsertunnels. SI. Wetenschappelijke en populair- wetenschappelijke werken. S. F. H. J. Berkelbach van der Spren kel: De prediking, de prediker en de kerkganger. Di. -X- M. BruynOuwe hand: Slank en lenig door Mensendieck. Vs. -If L. van Delden: Het concert. Vw. w A. Diericks: Glasramen te Chartres. Ws. >X- Emigratie 1956. Jr. -X- J. Geraedts: Ravel. Componisten serie). Vva. >X< J. Greshoff: Bric a brac; korte beschouwingen en boutaden. Yg. M. Gijsen: Het huis; verzen. Y46 w Ik geloof datmeningen en overdenkingen. Do. A. Ingwersen: Tussen kerk en hangar. Dd. >X' Okke Jager: „Kom haastig"; gedichten over de wederkomst van Jezus; verzameld. Yb. w O. Lancaster: Kunsthistorie met een glimlach. Wb. -,'f E. Pereira d'Oliveira: Kenteringsjaren van de vrouw. Qhh. >X< O. Postma: Fan wjer- klank en bisinnen; fersen. Yzp. W. Slob: Paardrijden. Vf. >X' N. J. A. Taverne: Het nieuwe chemieboek voor jongens. Lo. i'f Vijf 5tigers; een bloem lezing uit het werk van R. Campert, J. G. Elburg, G. Kouwenaar, Lucebert en B. Schierbeek. Yb. -X' H. C. D. de Wit:j Mijn mooie aquarium. Mza. -X' Zo sprak mijn lief mij toe; Nederlandse liefdes poëzie. Yb. 14 mei 1846. Ingenieur Conrad komt te Leeuwarden om de aanleg van spoor wegen in Friesland voor te bereiden. (Maar het zou tot 1863 duren voordat de eerste spoorlijn in Friesland - van Leeu warden naar Harlingen werd ge opend).

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 19