ONZETOREHJACHT De tentoonstelling De dansavonden m 2 De meeste torenjagers van de af gelopen maand waren dicht in de buurt van de plaats waar de foto graaf heeft gestaan, maar slechts enkelen wisten dit punt precies aan te duiden. De foto werd gemaakt uit het plantsoen in de Carel van Man- derstraat (bij de Mattias van Pel- licomstraat) en vertoonde in de verte de oude watertoren op het Zuiderplein. De prijs (een postwis sel van tien gulden) gaat deze keer naar: Mevrouw A. Looijenga-de Boer, Simon de Vliegerstraat 47. Hier is een nieuw torenjacht- plaatje. Kunt u bepalen waar deze foto werd gemaakt? Uw oplossing (op een briefkaart) verwachten wij gaarne voor 8 januari aan het adres: Redactie „De Leeuwarder Gemeen schap", Voorstreek 101. De dansavonden op zaterdag in de Beurs blijven zich kenmerken door een goede sfeer, al is het bezoek iets minder groot dan in het begin, toen dit initiatief van de Stichting Leeu warder Gemeenschap nog „een nieuw tje" was. De stemming wordt verhoogd door het invoeren van attracties, zoals danswedstrijden en wedstrijden in het beoordelen van dansen. De zaterdag voor 5 december waren Sinterklaas en Zwarte Piet in de Beurs; ze werden op een grandioze manier ontvangen en de stemming steeg tot het hoogtepunt, toen de Sint hoogstpersoonlijk een fluitje tussen zijn bejaarde lippen plaatste om de „mobilisatie-step" te leiden. Zwarte Piet, die meedanste, bleek bij deze ge legenheid niet geheel „vlekvrij" te zijn, zoals enige dames moesten onder vinden Inmiddels bewijzen deze dansavonden duidelijk, dat er behoefte bestond aan een dergelijke uitgangsgelegenheid voor de opgroeiende jeugd, waar tegen de zeer lage prijs van f 0,75 goed vertier onder deugdelijke leiding wordt ge boden. 29 sept. 1846. Bij koninklijk besluit goed keuring verleend aan T. R. Dijkstra c.s. tot oprichting van „Selscip foar Frysce tael- en skriftenkennisse". 28 dec. 1846. Het aanleggen van een kunstweg van Leeuwarden tot de her berg de Bontekoe gegund aan T. D Schaafsma te Harlingen voor 18.200. Over de jeugd-tentoonstelling in de benedenzaal van de Beurs (2, 3 en 4 januari) is weinig nieuws te vermelden. De standhouders zijn druk in de weel- met de voorbereiding, de zaal is zo als wij reeds hebben bericht vol en voor de rest zouden we alleen maar geheimen kunnen verklappen over wat tentoonge steld zal worden. Maar oveir ge heimen spreekt men niet; ver schillende standhouders hebben ons zeer nadrukkelijk een zwijgplicht opgelegd, die wij als mannen van eer niet graag zouden verbreken. Enfin, u komt natuurlijk kijken op 2, 3 en 4 januari! 29 dec. 1846. Gedeputeerde staten van Friesland loven drie premies uit van 200, ƒ150 en ƒ100 voor de schoonste driejarige hengsten op de voorjaarskeu- ring te Leeuwarden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 2