ONZE JEIHJIIMMIFESTATIE Bij wie kuui II terecht? 3 Nader contact tot stand gebracht tussen organisaties - Sectie Jeugd in oprichting Een nabeschouwing over de Jeugdmanifestatie, die de Stichting Leeuwarder Gemeenschap op 2, 3 en 4 januari in de benedenzaal van de Beurs heeft gehouden dient ite beginnen met het antwoord op de vraag: heeft deze met demonstraties versierde tentoonstelling aan haar doel beantwoord? We aarzelen niet dit te be vestigen; zij heeft op velerlei wijze een nuttig effect gehad. Daar is allereerst de werking naar binnen, in de kring van jeugdorganisaties en van verenigingen en instellingen, die zich (mede) met de jeugd bezighouden. Tot dusver kenden ze elkaar vaak niet of nauwelijks, nu is een band gesmeed, die velen van velerlei aard en beginsel omvat. Ziedaar het principe van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap in praktijk gebracht: bevordering van de gemeenschapszin, van de gedachte, dat over scheidsmuren heen samenwerking mogelijk is, tot heil der deelgenoten en van de hele stad, die er het grootste belang bij heeft, dat men individueel of in groepsverband niet langs elkaar heen loopt. Wil dit nader met elkaar in relatie treden blijvende betekenis hebben, dan dient deze prille samen werking te worden bestendigd. De Stichting Leeuwarder Gemeenschap kan dan ook als grote en hopelijk blijvende winstpunt boeken, dat deze tentoonstelling de stoot heeft gegeven tot de vorming van een Sectie Jeugd, allen omvattend die zich op enigerlei wijze betrokken voelen bij het werk door en voor de jeugd. Wij hopen en verwachten, dat deze eerste sectie van de Stichting genoeg activi teit zal kunnen opbrengen om op korte termijn weer van zich te laten horen. Dan de kennismaking van het publiek met de standhouders en omgekeerd. Daarom was het in de eerste plaats begonnen bij deze tentoonstelling. Mag het bezoek (ongeveer 3300 betalende belangstellenden) enigszins beneden de verwachting zijn gebleven, toch kan ook op dit punt van een bevredigend resultaat worden gesproken. Velen hebben bij het bekijken der stands en bij gesprekken met de standhouders ideeën opgedaan, voor velen is het ter rein der mogelijkheden op het gebied van de vrije-tijdsbesteding aanzienlijk vergroot. Hierbij hadden de exposanten die in zeer direkte zin iets konden to nen uiteraard een voorsprong, zoals bijvoorbeeld bleek bij de aquariumhou ders (die een aantal fraaie „bakken" tentoonstelden), bij de vliegtuig- en scheepsmodelbouwers en bij de radio amateurs, die op de zaterdag jongelui op pad stuurden met peilontvangers om een in de zaal verborgen zendertje te zoeken. De meer op het ideële afge stemde stands van jeugdorganisaties vroegen uiteraard een anders getinte belangstelling, maar ook daaraan heeft het niet ontbroken. Een bijzondere plaats kreeg het de monstratiepodium, dat 's avonds af gewisseld werd gebruikt voor sport, muziek en ballet van de Leeuwarder Muziekschool, door de Leeuwarder Volksdansvereniging en de Padvin ders. De aantrekkelijkheid van deze demonstraties bleek zo groot te zijn, dat de tentoonstelling vaak werd „leeggezogen" een in het verband van het geheel uiteraard ongewenst ef fect, dat echter wel bewees hoe groot de belangstelling voor deze program ma's was. Een belangrijk deel van de eer hiervoor komt toe aan het Sportcentrum Leeuwarden, in het bij zonder de heer H. A. van Wijlen, die er voor had gezorgd, dat ook bij het pu bliek minder bekende sporten (scher men, jiu-jitsu, judo) werden gedemon streerd. De vele medewerkers aan het podium-programma mag evenmin een woord van waardering worden onthou den. Ten slotte het bioscoopzaaltje, dat een opmerkelijk groot aantal ruim 1700 bezoekers heeft getrokken. Zij za gen een aardige klucht, een tekenfilm en, als „hoofdnummer" de veilig-ver- keersfilm „Carolientje". Zo diende dit onderdeel van de manifestatie de be vordering van de verkeersveiligheid, een zaak, die in Leeuwarden thans de bijzondere aandacht heeft. K. J Bij het Zonnebloem-werk, dat zijn centrum vindt in Het Baken, worden voor meisjes, die overdag een betrekking hebben, in de avonduren cursussen in allerlei nuttige vooral huishoudelijke zaken gegeven. In de stand op de tentoonstelling demonstreerde een cursiste hoe men van touw, metaaldraad en raffia aardige dierfiguren kan maken. Vele bezoekers van onze Jeugdmani festatie zullen wellicht de uiteraard wat vludhtige kennismaking met expo serende of demonstrerende verenigin gen en instellingen in persoonlijke con tacten nog eens wat willen verdiepen. Voor hun gerief en dat van andere be langstellenden volgt hier de naam- en adreslijst van degenen tot wie men zich kan wenden. Luchtvaartclub Aeria. C. de Wit, Hoek- sterstraat 29. Gereformeerde Jeugdclubs Huizum. A. Ypma, Paulus Potterstraat 47. Amateur Fotografenvereniging Leeu warden. A. Sirks, Bilderdijkstraat 19, tel. 8266. De Stins, Voorstreek 106, tel. 8821. (de heer H.O. Schaareman, dir.). Stichting Vorming Bedrijfsjeugd. J. van der Bij, Jan Lievensstraat 105, tel. 21924. Zonnebloemwerk. „Het Baken", Oos- tergrachtswal 129, tel. 7500. (mej. C. C. Hofstra). (voor vervolg zie pagina 5)

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 3