Schooljeugd deed mee aan Opstelwedstrijd taalt en waggelt weg. Hij is nog niet buiten of hij valt al weer op zijn ge zicht, krabbelt op en kruipt in zijn auto. Hij wil starten, maar ontdekt dat hij zijn contactsleuteltje vergeten heeft. Zonder ongelukken komt hij weer in de kroeg terug, vindt het sleuteltje en strompelt terug naar zijn wagen. Nu start hij en rijdt weg naar de binnen stad. Hij scheurt door de bochten, giert een paar fietsers voorbij, die haastig uitwijken, neemt geen notitie van de knipperbollen bij een over steekplaats. Een paar mensen schie ten op het trottoir met een vaart van een „Spoetnik" en dan snellen zij naar het politiebureau. Daar zetten een paar jeeps de achtervolging in. Eindelijk is de auto buiten de stad. Hij heeft de agenten in de politiewagens wel opgemerkt, maar het kan hem weinig schelen. Hij begint luid te zin gen. Toch is hij in zijn hart niet hele maal gerust. Daar gebeurt het.... Hij kijkt even achterom om de naderen de politiewagens te zien en ziet daar door de bocht, die voor hem op doemt, niet. Dan kijkt hij weer voor zich, maar schrikt verschrikkelijk. Want.vlak voor hem staat een boom. Hij remt. Of.... hij wil rem men, maar dat lukt hem niet, want hij drukt in plaats van de rem de gas pedaal in. Een gekraak. Dan botst hij met zijn hoofd ergens tegen aan. Dan.... niets meer. De politieauto's komen nu ook tot stilstand. Eén der politie-beambten neemt een zakboek je, potlood en maatstokje ter hand en schrijft alles nauwkeurig op. De dronkaard wordt op een brancard gelegd. Als hij weer bij komt ligt hij in het ziekenhuis. Een dik verband om zijn armen en hoofd. Hij lijkt wel een mummie. Hij kijkt om zich heen en ziet op het nachtkastje wat fruit staan, 't Kan hem nu niet veel meer schelen. Hij kan nu toch niet veel meer eten. Vissen met de totebel in het Nieuwe Kanaal Tal van kinderen op de lagere scholen hebben zich in het laatst van het vorige jaar gebogen over een kleurplaat of de hierbij afgebeelde „strip", waarover ze een opstel moesten maken. In beide gevallen was de ondeugd van het alcohol gebruik, speciaal voor deelnemers aan het verkeer, het onderwerp: De in Leeuwarden bekroonde inzendingen din gen nu mee in de landelijke wedstrijd, die wordt georgani seerd door de Onderwijscommissie van de Nationale Com- mssie tegen het Alcoholisme, waarvan secretaris is de heer S. de Bruin, Beethovenplantsoen 6 te Leeuwarden. Wij hebben de winnaar in Leeuwarden van de opstelwedstrijd beloofd zijn pennevrucht in ons maandblad te publiceren; hier volgt dan het verhaal van JOHANNES ABRAHAM VAN DER VEEN, Leeuwrikstraat 168, leerling van de zesde klas der Koningin Wilhelminaschool. Kijk, daar staat een auto. 't Is een mooi karretje. Maar, het straatje waarin hij staat is niet zo mooi. Och, het is eigenlijk maar een vies, vunzig steegje. De eigenaar van de auto is in het huis.... of de kroeg. Kijk, zie je hem zitten? Daar? Op dat krukje? Wat heeft hij een raar gezicht! Zo ver wrongen! De caféhouder staat aan de andere kant van de toonbank met een fles je never en als hij zijn glaasje leeg heeft, schenkt de caféhouder hem weer in. Eindelijk gaat het laatste glaasje naar binnen. Nu is hij zat. Maar.daar valt hij zowaar van zijn krukje. Hij is stomdronken!! De caféhouder zet vlug de fles neer en helpt hem opstaan. Nu houdt hij hem de rekening voor. De dronkaard be-

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 7