Aanu/msten Openbare Leeszaal €)nze torenjackt r 5 We geven het toe: het laatste Torenjacht- plaatje was vrij gemakkelijk te herkennen, althans wat de afgebeelde toren betreft. Men zag immers het karakteristieke zadel dak van de toren van de Huizumer dorps kerk en na deze herkenning restte alleen nog het bepalen van de plaats waar de foto graaf de opname heeft gemaakt. Een stukje muur met dak en wat geboomte stond de torenjagers hierbij ten dienste. Nimmer versagend hebben ze zich der waarts begeven, om in het rustieke dorp Huizuim des fotografen standplaats te be palen. Lees, hoe één der inzenders zijn conclusie op schrift heeft gesteld: „Het is de toren, met een gedeelte van het dak van de kerk in het bij de gemeente behorende Huizuim (toren 1655). De toren wordt thans gerestaureerd en dit werk is grotendeels klaar. Volgens mij heeft de fotograaf gestaan op het paadje, dat aan de noordkant langs het kerkhof gaat, met aan de kant een haag. Hij stond ongeveer vijftien meter van de hoofd ingang voor de begrafenisstoeten af, met het front, dus de lens, naar het westen. Links kreeg hij nog een gedeelte muur van de aula met deur en brede ingang op het beeld. De boom staat rechts van deze hoofd ingang. Ik heb precies op de plaats gestaan waar de foto is genomen". De eerlijkheid gebood ons door loting de prijswinnaar vast te stellen. Het werd de heer A. Veltman, Nieuwe Schrans 14, Leeuwarden. Hij ontvangt eien postwissel, ter waarde van tien gulden. Opnieuw is hier een Torenjacht-plaatje en we vermoeden, dat het nogal moeilijk is. Wij nodigen u andermaal uit na te gaan wat de foto voorstelt en waar de fotograaf bij het maken van het plaatje heeft gestaan. Uw oplossing (per briefkaart) verwachten wij gaarne uiterlijk 8 augustus aan het adres: Redactie „De Leeuwarder Gemeen schap", Voorstreek 101-103, Leeuwarden. Ook deze keer wacht een tientje op de prijs winnaar. Nederlandse en in het Nederlands ver taalde romans: E. Barbier: Julia Vernet, 2 delen Xf E. Byrd: Onsterfelijke koningin (Maria Stuart) -Xs H. Dormann: Soldaten zon der generaal -X- J. H. Eekhout: De zon derlinge avonturen van meneer Pea cock Xf A. Ferwerdav. d. Berg: Nie mand is alleen X< T. v. d. Horst: Behal ve jij en ik, novellen >X< H. C. Kool: Vincent van Gogh, tussen zon en scha duw -X< A. Koolhaas: Vergeet niet de leeuwen te aaien; en andere dieren verhalen -Xs A. Kossmann: De neder laag w W. Somerset Maugham: Vreem deling in Parijs Xf H. Mulisch: De ver sierde mens, novellen -X' E. Peisson: Het zout van de zee -X' G. Verburg: Groeten uit Zuid-Afrika -X' D. Walker: De bezeten jacht. Land- en volkenkunde: Reisverhalen. J. Bjerre: De laatste kannibalen in Nieuw Guinea Xt Ch. Bowles: Afrika's uitdaging aan Amerika -X- J. L. Brom: Oerwoud zonder genade -X" L. van Bruggen: Moskou, rode sfinx X' A. Da vison: Mijn schip is zo klein; een vrouw alleen zeilt over de oceaan -X? L. van Egeraat: Toscane, het hart van Italië Xf J. A. C. Fagginer Auer: Amerika, zo als het leeft, werkt en denkt -X- C. E. te Lintum: Jordanië, halfbroeder van Israël -X- Madurodam G454 X- Mallorca; Portrat einer Insel Xf L. von Matt en G. von le Fort: Rome -Xf M. Mielche: Olie, sheiks en cadillacs; het pokerspel om de wereldolie Xf F. Visser: 'n Fles chianti; een ABC over zonnig Italië -X< J. Walravens: Hier is Brussel. Exacte wetenschappen; Natuurlijke his torie. H. P. Berlage: Het ontstaan van het zonnestelsel -X< De gevaren van de atoombom; wetenschappelijke onder zoekers waarschuwen. Lh. Xf T. v. d. Klis: Radioisotopen in de techniek (atoomenergie in de bedrijven) X- R. Thiel: En er was licht (ontdekkingen in het heelal) -X- Het Internationaal geophysisch jaar, 1957-1957 X' H. Kühn: Het ontwaken der mensheid (Prehistorie) X< F. W. Lane: Dieren in duizend gedaanten -X' A. Pannekoek: Het ontstaan van de mens -X- S. J. Shand: Aardlore (geologie) -X' N. Tin bergen: Vogelleven. „De Leeuwarder Gemeenschap" Hoofdredakteur: W. H. Kuipers, Tel. 8203 Adres Administratie: Voor streek 101-103, Tel. 22046 en 22047 Redaktie Stadhuis Leeuwarden, Tel. 21141 Abonnementsprijs 1,80 per jaar Gironummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeu warden v.-J M. Anderson: Marian Anderson vertelt haar leven X- H. Andreus: Het land van horen en zien; gedichten Xf R. Beumer: Hoe leid ik een vereniging? -Xs R. J. A. de Chavonnes Vrugt: Het geheim van de kok; exclusief kookboek -Xf Chr. Fry: De jongen met de kar; een spel X' C. M. Gajary Kuhinka: Zigeuners -Xf W. A. 't Hart: Bioscoopbezoek door jongeren X- R. L. Heilbroner: De we reld jaagt naar geld Xf N. J. Hommes: Zullen wij nog Antirevolutionair blij ven? X- H. A. J. de Jong: Flatmeubels (Maak het zelf) X= H. R. Kruger: De Engelse spreektaal Xf H. Löhlein: Wij doken naar schatten; avonturen op de zeebodem X< N. Loeser: Schuberts klankwereld X' Lucebert: Amulet; ge dichten >X« L. Metz: Over dirigeren, di rigenten en orkesten -X- Morus: Achter de schermen: de groten der wereldeco nomie Xf A. C. MullerIdzerda' Bloemschikken X- R. Relham: Het ABC der electrotechniek X= N. v. d. Schaaf: In de stroom (Jeugdherinneringen) >X= H. Simons: Iedereen kan tekenen en schilderen Xf J. M. Spier: Calvinisme en existentie-philosophie X- F. Thist- letwaite: Het grote experiment: ge schiedenis van Amerika Xf H. D. Wes ter: Lusten en lasten van alcohol X- W. J. Wijsmuller: Het boekbinden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 5