!B 'g II De Sure: „Ik Hen dat de Amerikanen met die laaste maanraket ter buten hun boekje gaan binne en dat se sich diep skame mutte om sokke dingen te doen." Jouke: „Nou, nou, so must ut niet bekieke. Dat doene se in 't belang fan 'e wetenskap must mar denke." De Sure: „Dat ken waar weze, maar se mutte niet beginne met meensen in die raketten te stoppen, liek as se nou deen hewwe!" De Prumer: „Ach man, dou swamst in 'e ruumte! Waar hest die wies- heit fut?" De Sure: „Uut 'e Luwadder Krant." Allen: De Sure: „Wewwe jimme jim ogen dan in 'e buse hat? Daar ston toch dudelik dat de Amerikanen een Skot naar de maan aftuurt hewwe?" Jouke: „Dou kenst beter bij de Turkstra besküt bliewe en die niet Ier- diepe in Skotten die naar de maan gane, daar binne se trouwes toch te sünig loor." De Prumer: „Nou't jimme ut over Turkstra besküt hewwe, kan ik jim wat nijs lertelle: Turkstra doet so't jimme wete, een soad loor 't pebliek. Nou gane se, as de nije fémerk klaar is, op 'e ouwe lémerk elke middag een kursus gewen an dikke meensen in ut hoela-hoepel zwaaien!" Jouke: „Wat is dat ju?" De Prumer: „Dan doene se een soart fan hoepel om 'e buuk en dan laat je die hoepel so hart mogelijk om je hene swaaie. Dat doene se dan om slank te wudden sien." De Sure: „Het Turkstra daar dan belang bij?" De Prumer: „Dat su 'k denke! As die meensen dun wudden binne, dan gane se Turkstra besküt eten. Daar wudde se niet weer let tan, mar wel krachtig en sterk, want in Turkstra besküt sitte een mooi soad liteminen!" BIJ BB OlIWBHOOF

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 6