Drs. W. M. C. Kloppenburg over moderne kunstmuziek Dansavonden in februari Jeugduniversiteit Een veel te klein gezelschap was op 7 januari bijeen in een der zaaltjes van de Harmonie, om te luisteren naar de bekende journalist dr. M. van Blankenstein, die een inleiding hield over de vele facetten van de buiten landse politiek. Dr. Van Blankenstein (78) kondigde zichzelf aan als een ver tegenwoordiger uit de negentiende eeuw, sprekend tot de jonge generatie van twintigste eeuwers, die men beli chaamd mag zien in de leden der jeugdorganisaties. En voor deze leden was ook deze avond van de Jeugduni versiteit bestemd; zij hebben een boeiend en leerzaam relaas aange hoord over verleden en heden van het wereldgebeuren, verteld door een man, die uit een rijke ervaring kan putten; een man, die vele staatslieden persoonlijk heeft leren kennen tijdens zijn vele buitenlandse reizen, die hem in bijkans alle delen van de aarde heb ben gebracht. Het was, zo menen wij wel te mogen zeggen, een unieke avond, omdat dr. Van Blankenstein een unieke figuur is. Daarom was het geringe bezoek wel zeer teleurstellend de Leeuwarder jeugd onwaardig zelfs. Inmiddels gaat de Sectie Jeugd van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap door met het organiseren van deze avonden. De volgende is, wegens bij zondere omstandigheden, niet op een woensdag, zoals de regel is, maar op vrijdag en wel op 13 februari. Dan zal, in hotel Amicitia, worden gesproken door drs. W. M. C. Kloppenburg, di recteur van de Leeuwarder Muziek school, over de moderne kunstmuziek. Zijn inleiding zal worden geïllustreerd met gramofoonplaten. Leden van jeugdorganisaties en scholieren heb ben toegang voor 0,50 per persoon en de kaarten kunnen van tevoren worden gehaald bij het bureau van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32. Winter op het Bolwerk Ook in februari houdt de Stichting Leeuwarder Gemeenschap op verschil lende zaterdagen weer dansavonden in de bovenzaal van de Beurs. Na de laat ste avond in januari (op de 31ste) kan er worden gedanst op 7 februari, op 21 februari en op 28 februari. Op za terdag 14 februari is de zaal voor een ander doel in gebruik. De toegangsprijs voor deze avonden, die om acht uur beginnen en om half twaalf eindigen, is één gulden per per soon. Deze gelegenheid tot dansen is speciaal bedoeld voor jongelui van 18 tot (globaal) 25 jaar, voor wie spe ciaal op de zaterdagavond een gebrek aan vertier in de stad bestaat. De leiding heeft de heer F. C. van der Zwaag, vroeger te Sneek, thans te Rauwerd. „De Leeuwarder Gemeenschap" Hoofdredakteur: W. H. Kuipers, Tel. 8203 Adres Administratie: Voor streek 101-103, Tel. 22046 en 22047 Redaktie Stadhuis Leeuwarden, Tel. 21141 Abonnementsprijs 1,80 per jaar Gironummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeu warden v

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 3