v™GEl:^f 22! Fa. H. JOLMERS ZOOI KAARTLEESWEDSTRIJD 9? a de "Tborenjacht Bergplaats voor meubelen LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 Ruim een halve eeuw ervaring TEL. O 5100 - 24595 b.g.g. 25765 Waarschuwing voor het verkeer In het vorige nummer van „De Leeuwarder Gemeenschap" werd het laatste Torenjacht-plaatje opgenomen en we beginnen deze nieuwe jaargang met een nieuw soort prijs vraag. Voordat we hierover méér vertellen, eerst de oplossing en de prijswinnaar van de laatste torenjagerij. Afgebeeld werd en tal van inzenders hadden dit bjlijk- baar zonder veel moeite geconstateerd het torentje van de Ambachtsschool, tegenwoordig Lagere Technische School geheten. De fotograaf stond bij deze gelegenheid in de Menno van Coehoornstraat, ter hoogte van pand no. 3. Aldus berichtten ons vele torenjagers, van wie één de prijs van 10,— in de wacht zal slepen. Het is de heer A. Fennema, Camminghastraat 68. We zetten ons thans aan de nieuwe prijsvraag, die op een heel ander beginsel berust. Uit een oude (en straks ook uit een nieuwe) plattegrond van Leeuwarden worden stukjes gereproduceerd en aan de lezers is de taak uit te maken, welk stadsdeel erop voorkomt. Uiteraard worden de aanduidingen verwijderd, zodat alleen de „blinde kaart" overblijft. Beproeft u uw krachten, om te beginnen, maar eens op dit fragmentje van een stads plattegrond uit het jaar 1644. Dat is ruim drie eeuwen geleden, maar in het stratenpatroon is sindsdien geen verandering gekomen. Hoe zendt u uw oplossing in? In de eerste plaats uiterlijk 8 februari en bij voorkeur op een briefkaart, geadresseerd aan: Redactie „De Leeuwarder Gemeenschap", Raadhuisplein 32. Dan vermeldt u verder simpelweg de namen van de straten, volgens de op de plattegrond aangebrachte cijfers 1 tot en met 6. Dat is alles; zijn alle zes straatnamen goed, dan wacht u wellicht de prijs van tien gulden. Het werk was zwaar voor hen die op straat moeten verkeren

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 9