VE—1Fa. I. JOLMERS ZOOS AANWINSTEN Kaartlees-wedstrijd Openbare Bergplaats voor meubelen LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 Ruim een halve eeuw ervaring TEL. O 5100 - 24595 b.g-9- 25765 Wij vragen u andermaal uw talent in het kaartlezen te beproeven op dit fragment uit de oude stadsplattegrond van Leeuwarden. Het stukje stad; hier in beeld gebracht, vertoont wel in hoofdzaak 't beeld dat we tegenwoor dig op deze plaats vinden, althans wat de loop der straten betreft, en het zal de vindingrijke kaartlezers dus heel wel mogelijk zijn aan te geven welk stadsdeel dit is. Om het de speurders gemakkelijk te maken, zijn verschillen de straten van een nummer voorzien; ons verzoek is in de volgorde van de ze nummering (1 t.m. 6) op te geven welke de namen van deze straten zijn. Doet u dit per briefkaart en voor 8 april aan de Redactie van „De Leeu warder Gemeenschap Raadhuis plein 32, dan dingt u mee naar het tra ditionele tientje, dat voor de prijswin naar bestemd is. Met de vorige opgave hebben we het de kaartlezers blijkbaar toch minder moeilijk gemaakt dan we meenden te moeten verwachten. De oude en thans verdwenen gracht van Tweebaksmarkt, Druifstreek en Zwitserswaltje bracht de speurders niet op een dwaalspoor en in grote aantallen kwamen de juis te antwooorden bij ons binnen: 1. Druifstreek, 2. Ossekop, 3. Zwitsers waltje, 4. Weaze, 5. Oude Oosterstraat, 6. Brol. Het tientje gaat deze keer naar de heer L. Feenstra, Van Nouhuys- straat 22, te Haarlem. Het aantal dansavonden van de Stich ting Leeuwarder Gemeenschap in de komende aprilmaand moet tot één worden beperkt. Bezetting van de zaal voor andere doeleinden is daarvan voor een deel de oorzaak en op zater dag 18 april wordt geen dansavond ge houden om concurrentie met de ker mis op het Cambuurplein te vermijden. Zo blijft alleen 25 april over, dan kun nen de jonge danslustigen dus weer terecht in de bovenzaal van de Beurs. De volgende bijeenkomstvan de Jeugd- universiteit van de Sectie Jeugd der Stichting Leeuwarder Gemeenschap is op 8 april, in Hotel Amicitia. De spre ker is de bekende wereldreiziger Lo de van Gent en zijn, met kleurendia's geïllustreerde, verhaal gaat «ver het onderwerp: „In de greep van het oer woud". Kaarten voor de prijs van 0,50 zijn verkrijgbaar bij het Bureau van de Stichting Leeuwarder Gemeen schap, Raadhuisplein 32. Ook volwas senen hebben toegang. Romans: W. Barrett, Gods linkerhand 45= W. Brinkley, Zuster Cecilia ont springt de rode dans 4? C. Bruyn, Het witte rendier 4c O. Catenburg, Op de rand van de afgrond 4c J. van Dorp Ypma, Zend iemand anders 4c F. Dür- renmatt, Pech; een verhaal dat nog steeds mogelijk is H. Gerlach, Tussen Don en Wolga 4i< Ph. Gibbs, Achter de schermen van het verleden -1- F. Huel, Piramiden slopen; korte verhalen 4f W. Kuiper en M. Bakker, Ik verlang een loods 4c S. Leiker, Smalle bruggen naar de vrijheid 4'f H. Mulisch, Archi bald Strohalm A. Neijssel, Gesloten grenzen; twee novellen 4'f M. van Nuis- Zuidema, De stenen bruid 4i= J. Rath- bone Oliver, De misstap van Michael Mann 4c T. van Oudwijk, De man Lucas 4'fB. L. Pasternak, Dokter Zjivago 4i< M. Rosseels, Ik was een Kristen 4c I. Si- lone, Het geheim van Luca 4c G. Sime- non, De neger 4I< K. Toxopeus, De eilander; roman van de lokkende zee 4'f G. Verburg, De keerzijde 4c S. Vest dijk, De vrije vogel en zijn kooien 4c J. de Vries, Maartje vraagt de aandacht 4'f F. Yerby, Katoen bloeit onder de galgen; een verhaal uit Louisiana. Science fiction: A. de Bruyn e.a., Sprong in de toekomst 4c A. de Bruyn e.a., Sprong in ruimte en tijd 4c S. Po- let, De stenen bloedzuiger 4'? S. Polet, De vuurballons. Wijsbegeerte: J. J. M. v. d. Berg, In leiding tot het denken van Thomas van Aquino 4'f F. J. J. Buytendijk, De vrouw; haar natuur, verschijning en bestaan 4'? P. van Cyrass, Practische beoefening van de Yoga-leer; voor het Westen bewerkt 4c C. Gilhuis, Terwijl ik nog ben; nieuwe gesprekken over het ouder worden 4!< P. A. Hoogwerf e.a., Wat leert u de zielkunde 41- B. Russell, Verover uw geluk 4'? J. van Slooten, Inleiding tot het denken van Kant. Sociale wetenschappen: P. Simeon, So ciologie 4'f A. Lijsen, Individu en ge meenschap 4c P. J. Bouman, Vijfstro menland; balans der werelddelen 4a F. J. de Jong, De werking van een volks huishouding 4c G. Wissels e.a., Het Europa van de 6 4'f G. M. Verrijn Stuart, Geld, crediet en bankwezen 4'f O. Bakker, De budgetcyclus in de openbare financiën van Nederland 4c M. Knoop, Mens en samenleving; in leidende hoofdstukken uit de sociale wetenschappen 4'f W. Langeveld, Hoe leven wij? Inleiding tot de leer der sa menleving 4'f A. Carrard, De mens in beroep en bedrijf 4'f Het geheim van de goede chef 4'f P. Rijkens, Theorie en practijk van de winstdeling. (voor vervolg zie pagina 14)

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 11