Nog eenmaal si Eerste prijs zelfafwerkers: „Badkamer". J. Wassenaar, Gerard Terborghstraat 74 (ƒ30,—) En hier zijn dan de resultaten van onze Vacantie-fotoprijs- vraag. Het zijn de met een prijs bekroonde inzendingen, door de jury geselecteerd uit het grote aantal foto's, dat onze redactie bereikte. Vier foto's in de B-groep, de zelf-afwerkers, op de linker pagina en vier in de A-groep (zij die de fotograaf laten afwerken) rechts. Laten we deze vacantie-plaatjes eens nader bekijken en daarbij de toekenning der prijzen motive ren, op de manier zoals de jury dit heeft gedaan. Deze jury was samengesteld uit twee leden van de Amateur Fotografen vereniging Leeuwarden, de he ren A. Sirks en C. Simons, en de fotograaf van ons blad, de heer Sj. Andringa. Links boven de foto, die de hoogste waardering verkreeg: de eerste prijs in de klasse der zelf-afwerkers. De heer, die zich in de auto aan het scheren is, Links in het midden derde prijs zelfafwerkers: W. van der Veen, Jan Lievensstraat 30 10, Links beneden vierde prijs zelf afwerkers: S. van der Schaaf, v. d. Veldestraat 11 (ƒ5, biedt wel een zeer typisch vacantiebeeld. Een origineel plaatje, technisch van goede kwaliteit en daarom de hoogste prijs waard. Technisch en artistiek voortreffelijk, maar wat gewoner van karakter is de foto, die voor de tweede prijs in de B-groep in aanmerking kwam. Opvallend mooi is de wolkenlucht boven het duin- en zee landschap. Nummers 3 (het jongetje op de strand- paal) is eveneens een fraai afgewerkte, doordacht gemaakte foto, maar ook dit motief is een tikje aan de conventionele kant. En dan de laatste prijswinnaar in de B-groep. De foto munt niet uit door hoogwaardige fotografische kwali teiten, maar het is een echt kampeerdersplaatje, on opgesmukt en met veel sfeer. Een beetje grappig zelfs, met die enorme, rookwolken producerende, kachel, die wel op een bijzonder groot gezelschap berekend schijnt te zijn. Dat is trouwens ook met de pannen het geval. Tweede prijs zelfafwerkers: K. Brandenburg, Valeriusstraat 53 c 20,

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 12