hijnt de zomerzon van onze Vacantie fotoprijsvraag beoordeling betrokken. De maker is waarschijnlijk wat door zijn zoeker bedrogen, want het valt niet aan te nemen, dat hij opzettelijk deze beeld vulling heeft gekozen. De tweede prijs is dus voor de foto van de politie-agent, gemaakt tijdens Tweede prijs niet-zelfafwerkers: D. Huismans, Nieuwestad 78 b (ƒ10, SS t Eerste prijs niet-zelfafwerkers: Chr. Sysling, Rameaustr. 48 b 20, fotowedstrijd was geweest, dan zou de politieman op de eerste plaats zijn gekomen, maar nu verhuisde deze foto naar de tweede plaats, omdat zij niet zo direkt de vacantiestemming in beeld brengt. De drie kinderkopjes hebben het in deze groep dus gewonnen. Het is een plaatje, waar het plezier afstraalt, vooral ook, omdat de belichting zo echt zomers is. We hebben de foto bij de reproductie iets vergroot, om haar beter tot haar recht te laten komen, want het origineel was een 6 bij 9- afdrukje. U ziet, dat in deze klasse de afwerking van de foto's niet in aan merking is genomen. Daarom is het bezwaar dat het rechtse kopje wat te dicht bij de rand staat ook niet in de de Wadloperij, die men wel in de vacantiesfeer kan plaatsen. Een leuk, anecdotisch plaatje, al hoort het eigen lijk in een serie thuis, omdat dit losse beeld weinig over de wat zonderlinge situatie vertelt. Nummer 3: de boot met de bewolkte lucht en de meeuwen. Een foto, die ruimte en blijheid suggereert en dus wel echt bij de vacantiesfeer past. Wel vond de jury, dat er links van het beeld (de boot dus) nog een stukje af had gekund om het beeld een betere compositie te geven. Ten slotte nummer 4: het met zand spelende meisje. De zelfafwerkende amateur had iets anders van hetzelfde negatief gemaakt door het beeld van het meisje „uit te vergroten", zodat een stuk van de voorgrond en de zij kanten zou zijn verdwenen, maar dat mag men nu eenmaal van de niet-zelf afwerkers niet verlangen. Blijft over: een goed getroffen moment. En zo is dan ook deze wedstrijd weer ten einde. De ioto's worden teruggestuurd, voor zover de inzenders porto hadden bijgesloten. De anderen kunnen hun in zendingen desgewenst ophalen bij de redactie van ,,De Leeuwarder Gemeen schap", Raadhuisplein 32. Aan allen onze dank voor de bereidwilligheid om hun dierbare vacantie-her inner ing en tijde lijkvoor deze wedstrijd ai te staan! Bovenste foto hieronder derde prijs niet-zelfafwerkers: S. Bosma, Mei doornstraat 51 7,50)onderste foto vierde pr. niet-zelfafwerkers: A. Veld kamp, Jan van Scorelstraat 27 (ƒ5, En nu de niet-zelfafwerkers. De jury heeft lang gewikt en gewogen voor ze de eerste en de tweede prijs toe kende. Het ging daarbij om de foto's van de drie kinderkopjes boven het zand en van de politieman in het water. Wanneer het geen vacantie-

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 13