NIEUWE VEEMARKT IN MINIATUUR x I I V- x - pfPf i Hier is het nieuwe veemarktplan in maquette, zoals de dienst van Openbare Werken hieraan in miniatuur gestalte heeft gegeven. Op 5 december heeft Sinterklaas hoogstpersoonlijk de maquette aan burgemeester en wethouders geoffreerd. van de hal is de ruimte waar het vee voor de opening van de markt kan wor den geplaatst. Ervoor ligt een laad- en losperron. Aan de achterkant (de zwarte vakken) is het parkeerterrein voor vee- De bovenste foto geeft een totaal-over zicht van de nieuwe veemarkt, met de hal, die een groot gedeelte van de markt- ruimte zal overkappen en een grootte krijgt van 33.000 vierkante meter. Daar voor staat de 300 meter lange gevel van de frontbebouwing met de vier ingangs- poortén. In de benedenverdieping zijn acht gelijkvormige café's ondergebracht en een negende (links op de foto) krijgt een grotere omvang en zal ook als res taurant worden gebruikt. Het restaurant gedeelte is de uitbouw tegen de zuide lijke gevel. In de bovenverdiepingen komen kantoren en een aantal woningen. Op de foto onderaan de pagina is een deel van deze frontbebouwing, met in het midden een toegangspoort, in beeld ge bracht. Dit is dus het beeld, dat men straks krijgt wanneer men op de Heliconweg staat. Op het .overzicht van de maquette is links de Harlingervaart (met de geprojecteer de brug) te zien. Aan de linkerkant van de maquette is het keu ringsterrein met de tribune. Het kleine stukje markt links naast de hal is voor de paarden bestemd, geheel rechts is, eveneens onoverdekt, de schapenmarkt. De achterste uitbouw auto's. De foto in het midden toont de tribune, die op het keuringsplein is ge projecteerd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 7