hees IN DE SPEELGOEDKAST jeco 1 2 o/o alcohol De vrijkaartfes Volgend jaar weer dansfestival Shrink ieté anderó! 19 Nu waren ze allemaal weer zó moe! Eerst de optocht, toen al die pof fertjes en nu nog de dansjes, die steeds wilder waren geworden totdat de ke gels naar alle kanten rolden, de kaar ten met steeds meer vaart in de rond te dwarrelden, de olifant al tweemaal over zijn lange snuit was gestruikeld en het fornuisje pijn aan haar vier pootjes had gekregen. Noach kon ook bijna niet meer aan de hoepel draai en, de harlekijn had lamme armpjes van het trommelen, de agent kon niet meer fluiten van het lachen. „Nu moesten jullie allemaal nog eens even rustig gaan zitten, dan zal ik vertellen hoe ik hier in huis ben ge komen", zei de speelgoedkast. Nu, dat wilden ze wel. Toen ze allemaal in groepjes voor de speelgoedkast op de grond zaten de negerpop was weer helemaal waK- ker en zat op de voorste rij begon de kast: „Honderd jaar geleden ben ik gemaakt van het hout van een grote boom, die achter in het park van dit huis stond. Toen woonden hier de ouders van de oude mijnheer, die nu eigenaar van het huis is. Op een nacht had het erg gestormd en toen was er een hele oude dikke boom omgewaaid. Toen de vader van mijnheer dat zag zei hij: „Ik zal aan de timmerman vragen om er een kast van te maken, want ik moet een speelgoedkast voor mijn kin deren hebben. Dat gebeurde. De timmerman zaag de de boom in planken en maakte er een grote speelgoedkast van. Op een zonnige morgen in de maand mei werd de tegenwoordige meneer gebo ren. Hij en zijn zusjes legden hun speelgoed altijd op mijn planken neer. Zij waren niet altijd netjes! Maar dan zeiden hun ouders: „Jullie moeten nog even de speelgoedkast opruimen, want die vind het niets prettig om zulke slordige planken te hebben. „En dan werden mijn planken weer opgeruimd. Later woonde hier dus de zoon, hij trouwde en kreeg ook weer een zoon. En die bergde ook weer zijn speel goed op mijn planken op. Hij had nog een broer en een zuster. Toen de oud ste zoon trouwde werd hij de vader van de twee kleine meisjes, die jul lie vanmiddag hebben gezien. En als zij bij opa en oma komen logeren, dan vinden zij mij steeds weer gevuld met het speelgoed dat zij van jaar op jaar hebben leren kennen. En telkens ko pen de oude mijnheer en mevrouw er weer wat bij. Dit jaar waren het het springtouw en het lotto-spel!" „Ja", zei het springtouw „en we heb ben geboft om dit jaar gekocht te zijn. Want we vielen meteen in het feest!" „Ja", zei het lotto-spel, „wat hebben we een geluk gehad!" Op verzoek van het bestuur van de voetbalvereniging Leeuwarden komen wij nog even terug op het trieste stuk je „De vrijkaartjes" in het julinum- mer van ons blad. Het ging over het gebrek aan bereidwilligheid om raam biljetten op te hangen voor de sport week, zonder dat deze dienst met vrij kaartjes werd beloond. Wij vonden dat toch eigenlijk een beetje beneden de maat en signaleerden verder, dat de vaste raambiljet-adressen van de v.v. Leeuwarden wel vrijkaartjes had den gekregen, op grond van de tac tische overweging, dat men anders in het vervolg daar wellicht geen biljet ten meer kwijt zou kunnen. Deze be slissing schreven wij toe aan het be stuur van Leeuwarden, maar dat was niet juist. Het hele Sportweek-comité was ervoor aansprakelijk, dat deze uit zondering op de regel tot stand kwam. Er bestaan plannen om ook in dit seizoen (begin 1961) een dansfestival te houden, in de zelfde trant als dat van maart in de Beurs. Het succes daarvan heeft inspirerend gewerkt en het is in het bijzonder de heer H. Kitsz, die zich andermaal bezig is in te spannen voor de orga nisatie hiervan. Het initiatief wordt ondersteund door de heren R. Wiersma, T. Scheepstra en P. de Jong. De avond zal wor den gevuld met danswedstrijden, modeshows en andere attracties. <^UCO 10-12 °/o alcohol in flesjes van 185 cc. èn het is lekkerl De d rank voor verlof A zaken Wed. ALLE EISMA - LEEUWARDEN Heerenweitje 1 - Tel. 0 5100 23419 en 23839 MAJA VAN HEEMSTRA.

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 19