Sure: „We mutte ut iandaag mar niet al te lang make, mannen, want ut is een spultsje tan kouwe tuten." Jouke: ,,Natte futen en kouwe tuten, dat binne wij dit jaar wel went. Och heden wat een jaar, niet? De dépresjus hewwe met mekaar met sukses prebeert om 'e son te fersupen in 'e regenbuien." Prumer: ,,Dou wust op dien ouwe dag nog een mantsje tan ut beskouwende tiepe. Mar de hest geliek. De meensen die't ut d'r tan hewwe musten, tan 'e son bedoel ik, meensen so as ijskomannen, restaurantbedrievers en boatsjeterhuurders en su, die hewwe d'r een strop an hat en stonnen de hele seumer met de hannen in 'e buse deur hun beguulde ruten te kieken." Sure: „D'r binne netuurlijk oek meensen, die't an die regen ferdient hewwe en die't dieselde regen as een geskenk beskouwden." Jouke: „Wie bedoelst-dou daarmet?" Sure: „De learzehannels." Prumer: „Nou't d'r over geskenken praat wurdt, skiet mij in 't kopke, dat Turkstra oek weer met een groate aksie toor de huusfrou komt. Se kenne dan messen en lepels en turken spare en ut mut hatstikke mooi guud weze, wurd d'r seid. De meensen kenne dan de sterkes uut de terpakking knippe en opsture en dan krije ze teugen een heel sacht prieske de spullen met mien neetke toestuurt." Sure: „Met dien neetke?????" Prumer: „Ja, want die is bij de post!" Jouke: „Ik hew wel begrepen, dat Turkstra weer groate plannen hèt en daarom wu ik nog us teugen eikeneen sêgge: Eet Turkstra beskuut, dan ete jimme d'r lekker fan en... met een mes en turk, die't jimme seis spaart hewwe. En dan wil ik jimme oek, geachte lezers, tan 'e kant tan Turkstra beskuuttabrieken prettige kestdagen en een gelukkig nieuwjaar toewénse." BIJ DE OEWEHOOE

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 10