Prumer: Ik bin laast met mien neeike, diet een auto hèt, naar Skiphol weest en nou hew ik lersteld staan, hoe't die mannen op e ler- keerstoren so'n Iliegtuug an 'e gron prate. Jouke: Ja, se binne wat maans. Se line mar fan alles uut. En wat lalt nou so'n klein mantsje as mij, met een bitsje lerstand, altied weer op? Sure: Ik bin benijd Jouke: Dat de meensen bliekbaar een hekel hewwe an draden. Prumer: An draden??? Hoe bedoelst dat, Jouke? Jouke: Dat sa'k die sêgge. Sien, de meensen doene altied mar moeite om dingen uut te Henen daar't je niet een draat bij hoeve te bruuken. Se hewwe nou de draatloaze tilleloanie, de draatloaze tillegralie en 'e radio en 'e tillelisie, die binne oek draatloas. Sure: En 'e dubbele witte sonder draat Prumer: Je snappe d'r langer gien draat meer lan. De uutlieners make alles sonder draat, en Turkstra doet d'r een draat an. Sure: Wat seiste? Wat hèt Turkstra beskuut nou met een draat te maken? Prumer: Dat sa'k die dan us even goéd onder mien snor lutklettere late. Sien, dat sit so. De meensen hadden nog wel us wat gegriem om de beskuten uut de rol te krijen. As je so'n rol tot de hellt leeg eten hadden, dan lagen die onderste beskuten je an te kie ken as wuden se sêgge: „Sien mar, dast mie krijste!" Sure: Nou, en Prumer: Turkstra hèt ut de beskuutetende meensen nou makkelijker maakt. As je nou so'n rol in 'e han nimme, dan siene jou een draatsje onder ut segel uutsteken. As je daar an trekke, dan snije jou de hele rol inenen open en dan hewwe die onderste beskuten niks meer in te brengen as lege briefkes. Nou wete jimme, wat Turkstra beskuut met een draat te maken hèt. Jouke: Dat binne mar goocheme jonges daar bij Turkstra, mar se hewwe naar mien idee één ding goed begrepen, en dat is: Je mutte je klanten soteul mogelijk servies geve, want de klant is koaning! Sure: Se geve servies met hun draatsje an 'e beskuut, en se geve lepels en lurken en messen op hun bontsjes. Wat salie we nou lekker ete! 8

Leeuwarder Gemeenschap | 1961 | | pagina 8