Leeuwarden gaat zich verder naar het Westen uitbreiden m Woonwijk bij het Schapendijkje 't lelan 't Aldlan de volgende bladzijden ziet u een kaart van Leeuwarden, met daar omheen aangegeven de grote werken, die in het pas begonnen jaar aan de orde zijn of komen. Een deel is al onderhanden, andere zullen in 1962 worden aangepakt en dan gaat inmiddels de voorbereiding van projecten voor een verdere toekomst onverdroten door. We geloven wel te mogen zeggen, dat 1962 een belangrijk jaar voor Leeuwarden gaat worden, ge meten naar de omvang der werken en hun belangrijkheid. Verschillende dezer objecten zijn niet nieuw voor degenen, die de ontwikkeling van Leeuwarden met belangstelling volgen. Hoofdpunten zijn de verdere veemarkt- bouw en de voortzetting van de aanleg van de ringweg, waarbij het speciaal gaat om het zuidoostelijke en oostelijke tracé (Verlengde Schrans-Groningerstraatweg) gaat. De voltooiing van het viadukt over het spoorwegemplacement mogen we in de loop van dit jaar verwachten. Is dan ook de hoofdbaan van de Julianalaan voltooid, dan zijn de Verlengde Schrans en de Har- lingerstraatweg door de ringweg met elkaar verbonden. De in de tekening verwerkte gegevens zijn ontleend aan de aanbiedingsbrief van de begroting. Bijzonder belangrijk en interes sant is, dat b. en w. hun plannen tot ver dere uitbouw van het westelijk stadsdeel in de openbaarheid hebben gebracht. Tot dusver gold de spoorlijn naar Stiens als de westelijke stadsbegrenzing, maar daar gaan we straks overheen. De overschrijding door de aanleg van een nieuw industrieterrein (Het Bisschopsvak) ten zuiden van de Har- lingerstraatweg was al bekend. Daar gaat de „Verenigde Stofzuigerfabrieken" zich definitief vestigen. Ten noorden daarvan, tussen Harlingerstraatweg en Schapen dijkje, is nu een nieuwe woonwijk gepro jecteerd. Burgemeester en wethouders schrijven daarover: „We worden herhaaldelijk ge confronteerd met de vraag naar mogelijk heden tot de bouw van vrijstaande eenge zinshuizen. Het is thans vrijwel onmogelijk aan deze vraag te voldoen. Vandaar dat wij hebben overwogen of dat wél mogelijk Zo groeit het viadukt over het spoorwegemplacement, dat straks, met de nieuwe Hermesbrug, de ringwegschakel tussen Heliconweg en Julianalaan zal vormen. kan worden gemaakt. Wij zijn tot de slot som gekomen, dat het wenselijk is een ge bied aan te wijzen waar dergelijke uiter aard niet goedkope woonhuizen kunnen worden gebouwd. Het terrein, gelegen ten noorden van de Harlingerstraatweg, ten westen van de spoorlijn Leeuwarden-Stiens en ten zuiden van het Schapendijkje lijkt ons hiervoor bijzonder geschikt. Wij heb ben intussen opdracht gegeven hiervoor een plan van uitbreiding voor te bereiden. Wij verwachten u in de loop van 1962 een dergelijk plan ter vaststelling te kunnen aanbieden. De woningbouw in het uitbreidingsplan 't lelan, tussen Groningerstraatweg en Mr. P. J. Troelstraweg, komt naderbij. Voor verdere uitwerking wordt het plan in twee delen gesplitst, namelijk een deelplan voor de gronden ten westen van de Dokkumer Ee en een deelplan voor de terreinen ten oosten van dit water. Over het westelijke deelplan zijn besprekingen gaande met een aantal bouwondernemers over de stichting van verschillende in het hoofdzakenplan ontworpen bouweenheden. Met de voorbereidingen voor de vaststel ling van het uitbreidingsplan 't Aldlan worden belangrijke vorderingen gemaakt. B. en W. zullen zo spoedig mogelijk de raad dit plan aanbieden. PP*#» fS* v r-;

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 11