De milde Lente Draagt uw stuiver bij 20/120 L ?»as 3 'lasting vaoe U kent de dodelijke ernst, die ons op verbeten toon de pen doet voeren tot ongenoegen vaak van anderen, maar dat is niet zo erg, want wederzijds onge noegen mag dan niet altijd leiden tot grote dingen, stellig komt er verheffing der geesten uit voort. En dat is een goed ding, vinden wij. Deze keer willen wij ons echter niet in de polemiek storten, wij willen vrede met iedereen bewaren. Trouwens, de te verwachten polemische stof hebben wij ook niet tot onze beschikking. De vorige keer hebben wij de schrijver van een naar stukje over Leeuwarden in ,,De Tijd-De Maasbode" op de hak genomen. De schrijver daar van heelt zich wel gemanifesteerd, maar hij wilde geen gebruik maken van zijn recht tot verweer in deze kolommen. Dat was hem te min. Zo blijven vele goede bedoelingen onbeantwoord. Deze keer geen zwaarwichtige problemen of toch: we willen het even met u hebben over het weer. Wat is het met het weerWij weten het niet. En dit, vrienden, is hoogst eigenaardig. Een journalist, die het niet meer weet is een unicum. Het zij ons vergeven, want aan dit weer is geen touw vast te knopen. Misschien is het stralende lente op het moment dat u dit leest, maar wij schrij ven dit met sneeuw om ons heen. Sneeuw in maart, is dat gewoon? We zouden het, met enige metereologische schroom, accepteren, wanneer het deze winter winter was geweest. Maar wat was dit voor een winter? Het bleef bij aarzelende, aanhoudende pogingen, die alsmaar op niets uitdraaiden. Maar steeds moesten we ons hullen in pellerines en bouffantes om geen kou te vatten. En de sneeuw klokjes maar onwijs vroeg gaan bloeien. Lenteboden, het mocht wat. Inmiddels gaan we de mooie tijd weer tegemoet, vrienden. Straks moeten de gordijnen weer potdicht om de zon buiten te sluiten, want anders kunnen we niet naar de televisie kijken. Die geeft vast mooie lenteprogramma's, met veel bloesem en zo en reporters, die door bollevelden draven. Je hoeft er geen stap meer voor te doen. Het wachten is op een beeldbuis, die ultra-violette stralen uitzendt. Dan gaan we, bij het beeld van het zonovergoten strand, in de kamer liggen zonnebaden. Met de bruisende golven is het wat moeilijkmaar voor pootjebaden is thuis wel de een of andere plastic-voorziening te treffen. Voor een doeltreffende vacantiespreiding lijkt ons dit wel het aangewezen middel. Maar komaan, geen problemen, gelijk beloofd en gezegd. Als we zo doorgaan, dan raken we weer in conflict met de mensen van de televisie, laten we mild blijven en ons voorbereiden op de lente en de zomer. Wat het ook wordt, sneeuw komt er allicht niet meer aan te pas U kent de 5-cents actie van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap? Zo ja, dan mo gen wij u, indien nodig, aanbevelen daaraan deel te nemen. Zo nee, dan willen wij u graag vertellen wat deze actie inhoudt. Verenigingen en andere organisatoren van bijeenkomsten, zoals feestavonden, dienen, om aan hun vermakelijkheidsbelastingplicht te voldoen, kaarten te halen bij de afdeling Belastingen van het Stadhuis. Ze betalen vooraf deze belasting en krijgen deze later, naar rato van het aantal teruggebrachte kaarten, terug. Men kan daarenboven een toeslag van 5 cent op zo'n entreebewijs laten heffen en daarvoor worden de kaarten met een speciaal stempel gewaarmerkt. Voor die stuivers geldt dezelfde regeling als voor de belasting. Men betaalt bij het halen van de kaartjes en krijgt later het te veel betaalde terug. Deze stuivers in veelvoud zijn de enige bron van inkomsten voor de Stichting Leeuwar- I der Gemeenschap, die allerlei activiteiten op i touw zet en graag méér zou doen, wanneer de middelen dit toelieten.. Denkt u maar eens aan de festiviteiten in de Beurs, de wedstrijd voor modelbootjes, de bejaarden middag van het Sinterklaassprookje, enz. Die extra-stuiver is voor de bezoekers van „een vermakelijkheid" geen bezwaar. Die ene stuiver doet het ook niet, maar met el kaar moeten deze bedragjes de financiële mogelijkheden voor veel nuttig werk ver schaffen. U kunt over deze 5-cents actie inlichtingen verkrijgen bij het bureau van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32 of de afdeling Belastingen van de gemeente secretarie (beide telefonisch te bereiken onder nr. 21141). LAATSTE WINTERSPOREN IN HET VROEGE VOORJAAR 11e jaargang no. 3 maart 1962 Redactie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap"

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 3