KONINGINNEDAG 1962 kV,- ■y.-Gr Doordat de verjaardag van H.M. de Koningin dit jaar samen met het 25-jarig huwelijks feest van het koninklijk paar zal worden gevierd, zal deze dag een extra feestelijk karakter krijgen. Het bestuur van Oranje Nationaal heeft getracht dit ook in de feeste lijkheden in Leeuwarden tot uiting te brengen door enkele nieuwe festiviteiten in het programma op te nemen. Het ochtendprogramma vermeldt om negen uur padvindersmarsen door de Stanley- drumband en de R.K. Verkennersdrumband St. Christoffel, welke eindigen in de Prinsen tuin, waar om tien uur de aubade begint. Begeleid door het muziekcorps van het Leger des Heils, zullen ongeveer 1500 kinderen uit de 5e en 6e klas van de lagere scholen een tiental liederen ten gehore brengen. Om elf uur zullen het muziekcorps Soli deo Gloria en de P.T.T.-Harmonie een rondgang langs de ziekenhuizen maken. In het middagprogramma zal o.m. sport in en rondom het Cambuurstadion worden ge boden; om half twee beginnen de schoolathletiekwedstrijden en om ongeveer vier uur wordt rondom het Cambuurcomplex (50 maal rond) een wielerronde over 65 kilometer gehouden voor Friese renners, voorafgegaan door een wedstrijd voor jongens op gewone fietsen. Verder deze middag om twee uur een ster-optocht, waaraan zullen deelnemen uit het zuiden van de stad (Huizum) de speeltuinverenigingen „de Vluchtheuvel", „Gerard Dou" en „Bornia", begeleid door het muziekcorps „Looft den Heer"; uit het oosten „Achter de Hoven" en „Oranje Nassau", begeleid door de Stanley-drumband en uit het westen van de stad „de Toekomst", begeleid door het Leeuwarder Jeugd- tamboercorps. Op het Wilhelminaplein zullen weer de Volksspelen worden gehouden: voor de mannen en jongens boven 12 jaar kuipjes- steken en mastklimmen en voor de vrouwen en meisjes boven 12 jaar een kruiwagenhindernis- race. Een en ander wordt afge wisseld met judo-demonstraties door sportschool De Leeuw. Om vijf uur zullen Leeuwarder dansgroepen op de Lange Pijp volksdansdemonstraties geven en zal het muziekcorps van de Lijempf een muzikale rondgang door de binnenstad maken. Het avondprogramma begint om zeven uur met een taptoe door het tamboer- en trompettercorps van het Veteranen-Legioen Ne derland op het Wilhelminaplein. In de Harmonie zal de Kon. Re derijkerskamer Ten Kate opvoe ren „De Gendarme van Europa" van Ben van Eyselsteyn, welk toneelspel ter ere van haar 100- jarig bestaan op het repertoir is genomen. In de Beurs wordt een Oranjebal gehouden, waar voor de muziek wordt verzorgd door „The Stariets", een zeven mans orkest uit Groningen. Het vuurwerk, dat dit jaar op de Wilhelminabaan wordt ge houden, en waarvoor geen toe gangsprijs wordt geheven, wordt aangeboden door een groot aan tal Leeuwarder bedrijven. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 11e jaargang no. 4 april 1962 Redactie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Een herinnering aan koninklijk bezoek in 1902. Op 29 augustus van dat jaar bezocht prins Hen drik de landbouwtentoonstelling die toen in Leeuwarden werd gehouden. Hier passeert het rij tuig met de hoge gast de Prins Hendrikbrug en men ziet, dat de belangstelling zeer groot was. V Pil: Ipfllif:; :JIf •A': Zaterdag 5 mei a.s. in de Harmonie: POPULAIR KLASSIEK BEVRIJDINGSCONCERT DOOR HET FRYSK ORKEST MET SOLISTISCHE MEDEWERKING VAN DE ZANGERES MIZZI VAN DER LANS Het bevrijdingsconcert dat het Frysk Orkest op 5 mei a.s. onder auspi ciën van de Leeuwarder Gemeenschap zal verzorgen, zal niet in het Beursgebouw plaatsvinden, maar in de Harmonie. Het concert is opge bouwd uit opgewekte muziek van het licht-klassieke genre. Solistische medewerking zal worden verleend door de charmante zangeres Mizzi van der Lans, die algemeen bekendheid heeft verworven sinds zij op 1 september 1959 werd geëngageerd bij „De Nederlandse Opera". Mizzi van der Lans zal voor de pauze een tweetal opera-aria's zingen, namelijk „Nun eilt herbei" uit „Die Lustige Weiber von Windsor" van Nicolai en „Se mi chiamano mimi" uit „La Boheme" van Puccini. Na de pauze zingt zij twee operette-aria's, en wel uit „Die Fledermaus" van Johann Strauss' „Csardas" en uit „Paganini" van Léhar „Liebe du Himmel auf Erde". De rest van het programma is in dezelfde sfeer gehouden. U kunt deze avond verder luisteren naar de melodieuze Freischütz-ouverture van Von Weber, naar de opwindende ritmen van de Hongaarse dansen van Brahms en de Poloweter dansen van Borodin. Na de pauze opnieuw een tweetal dansen, de Gold und Silber wals van Léhar en Perpetuum Mobilé van Johann Strauss en tenslotte nog de prachtige ouverture „Die Fledermaus", eveneens van Johann Strauss. Een programma dus, dat feestelijke muziek garandeert, zoals dit past bij het 17de herdenkingsjaar van onze bevrijding. Na afloop van het concert is er voor de liefhebbers dn de nieuwe zaal van de Harmonie dansen, waarbij de muziek zal worden verzorgd door een uit leden van het Frysk Orkest samengesteld dansorkest. De toegangsprijs voor deze belangwekkende avond is uiterst laag ge houden, namelijk 1,50 per persoon. De toegangskaarten zijn op 4 en 5 mei a.s. van 's morgens 10 tot 1 uur aan de Harmonie verkrijgbaar, waarbij tevens plaatsen kunnen worden besproken.

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 3