JEUGDDORP Wedstrijden voor model zeil- en motorrstjes Overige activiteiten ZOMERACTIVITEITEN VAN DE SEKTIE JEUGD L.G. een experiment in de vakantie voor Leeuwarden In de week van 13 tot 18 augustus a.s. zal een „jeugddorp" worden gehouden, waaraan jongens en meisjes uit de 5e en 6e klas van de lagere school kunnen deelnemen. Voor dit „jeugddorp" is door de ge meente een gedeelte van de Wilhelminabaan beschikbaar gesteld. Hierop zullen de deelnemers uit allerlei materiaal (waarvoor aan ver schillende zijden het verzoek is gericht het in bruikleen af te staan) hutten bouwen tot een „jeugddorp" is verrezen. Hieromheen wordt een heel programma van allerlei sport- en spelactiviteiten, speurtocht, mogelijk een bustocht, een slotmiddag e.d. samengesteld. Bij slecht weer zullen in een paar grote legertenten, die door de Vliegbasis beschikbaar zijn gesteld, slecht-weer-activiteiten, zoals handenarbeid, worden ge daan, terwijl dan ook van het Clubhuis de Stins gebruik zal kunnen worden gemaakt. De hoofdleiding van het „jeugddorp" is in handen van de heer G. Seinen, leerling van de Sociale Academie te Groningen, geassisteerd door de medewerker van de L.G. Voor de leiding van de verschillende groepen, waarin de deelnemers zullen worden verdeeld, zijn een achttal leerlingen van de Kweekschool aangetrokken. De kosten van het jeugddorp zullen worden gedragen door de L.G., een (kleine) subsidie van de gemeente en een deelnemersgeld van de jongens en meisjes van 2,50 voor de gehele week. De deelnemers kunnen in het „jeugddorp" terecht van maandag 13 aug. t/m vrijdag 17 aug. a.s., van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur, en moeten dus brood voor tussen de middag meenemen. Aan enkele grote bedrijven is het verzoek gericht voor flesje drinken bij de boterham zorg te willen dragen. Bij wijze van proef is het „jeugddorp" dit jaar opgezet voor 100 tot 120 jongens en meisjes van de lagere school, mede doordat deze dit jaar niet zullen kunnen deelnemen aan de Vakantie-Ontspanning. Zij, die aan het „jeugddorp" willen deelnemen, moeten zich opgeven aan het bureau van de L.G., Raadhuisplein 32, door inlevering van briefje, waarop is vermeld de voornaam, de achternaam, jongen of meisje, welke klas en welke school. Meer dan 120 deelnemers kunnen er niet zijn, dus om er zeker van te zijn te kunnen meedoen, is spoedige aangifte gewenst. Wordt dit „jeugddorp" een succes, r'r.n zullen pogingen worden aan gewend het volgend jaar op groterj schaal te doen plaatsvinden. Voor de derde maal zullen op zaterd:"middag 25 augustus a.s. deze wedstrijden plaatsvinden, ook dit jaar georganiseerd door een commissie van de sectie jeugd L.G., en als plaaiweer de stadsgracht achter de Prinsentuin. Hieraan kan weer worden de^lgcecmen door alle bezitters van deze scheepjes. Voer de wedstnjde:. ^.allen de scheepjes worden verdeeld in acht klassen, namelijk: 1. zei)rchescjes kiacse T beneden 65 cm.; 2. zeilscheepjes klasse II, van 60 tot 65 cm.; 3. zeilscheepjes klasse III, boven 65 cm.; 4. klompscheepjes; 5. meteoorscheepjes (z.g. Grouwster model); 6. massieve scheepjes; 7. electro motorbootjes; 8. diesel-motorbootjes. Voor ieder scheepje is een inleggeld van 50 cent verschuldigd, waarvoor tevens een consumptie zal worden verstrekt. Voor de winnaars in de verschillende klassen zullen naast de wissel bekers fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. De aangifte kan tot uiterlijk 18 augustus a.s. geschieden bij: het bureau Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32, en bij de leden van de commissie: H. de Jong, Frans van Mierisstraat 44; M. Dijkstra, Popu lierstraat 7; S. Bakker, Sint Maartenstraat 14; H. de Jong, le Park straat 19; H. S. Smidt, Iepenstraat 10 en bij P. Bijlsma, Molenstr., Grouw. Er wordt overwogen om in de maand augustus nog enkele „losse activi teiten" voor de jeugd te organiseren, waarbij o.a. wordt gedacht aan een speurtocht. De Coöperatieve Zuivel-Bank heeft in de Hobbemastraat een bijkantoor voor Leeuwarden-Zuid geopend. Hier zijn het exterieur en het interieur van dit moderne gebouwtje

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 20