oementiun in c ears orci ha-prijzen va n euwarder •emeens Van 4 tot en met 8 September zal de bovenzaal van de Beurs een grote bloementuin zijn, die de gedachte aan de slechte zo mer verdrijft en weinig reden laat bestaan voor somberheid, omdat herfst en winter naderen; de seizoenen, die naar het heet nog kouder en triester zijn dan de zomer. Om der wille van uw eigen geestelijke welstand dient u naar die bloemenweelde te gaan kijken en is het niet om deze reden, dan doet u het sim pelweg voor uw eigen plezier. Het kost u slechts een gulden en de kinderen mogen zelfs voor half geld mee. Het planten- en bloemenfeest in de bovenzaal van de Beurs wordt als tentoonstelling ge presenteerd onder de sierlijke Griekse naam Polyantha, wat ,,veel bloemen" beduidt. Ach ter het geheel staat de Konink lijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkun de, die nu twee en een half jaar een afdeling in Leeuwarden heeft. In deze organisatie wer ken amateurs en vakmensen broederlijk samen. Het idee van een tentoonstel ling is voortgekomen uit de Floralia-actie voor de leerlin gen van de 3e, 4e en 5e klassen der lagere scholen. Aan deze kinderen zijn in mei 3500 plan tjes verstrekt. Ze moesten deze thuis opkweken, in het vooruit zicht van een wedstrijd met tentoonstelling in het najaar. Daarbij worden dan 1200 van de mooiste planten bijeenge bracht. Het bestuur van de „Maatschappij" kwam inmid dels van de ene gedachte op de andere en meende, dat deze beperkte expositie van de bo tanische vlijt der scholieren in een groter verband kon worden ondergebracht. Floralia werd Polyantha. „Veel bloemen" is niet te veel gezegd. De bovenzaal van de Beurs wordt in drie partijen verdeeld. Van de ingang ge rekend aan de linkerkant zal een gazon met vijver het beeld beheersen. Daarbij is een po dium, waarop verschillende at tracties zich zullen afspelen. De Kon. Nederl. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde heelt bij de organisatie van de llora- lia-actie onder de school jeugd de steun van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap gekregen. De Leeuwarder Gemeenschap heelt namelijk de prijzen hiervoor beschikbaar ge steld. Met zo n huis kun je voor de dag komen. Architectonisch welverzorgd en deugdelijk van bouw.

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 14