INDUSTRIETERREINEN UIT DE LUCHT »<Saranti« Spoorlijn Staveren WAS IN DUITSLAND Kindercircus Sar anti" is tijdens de herfstvacantie in Duitsland geweest en wel in de stad Walsum bij Duisburg. In een nieuwe sporthal werden twee voor stellingen voor de kinderen van Walsum gegeven. Het bezoek van „Saranti" aan deze Duitse stad is een uitbreiding van de relatie Leeuwarden-Walsum, die tot stand is gekomen door een uitwisseling tussen het Leeuwarder Accordeon En semble en de mondaccordeonvereniging Hohnerklang in Walsum. Het gemeente bestuur van Walsum hecht grote waarde aan de relatie met Leeuwarden en zou deze graag verder uitbreiden: Burge meester G. Stapp is van plan binnenkort een bezoek aan Leeuwarden te brengen om over de mogelijkheden daartoe te spreken. Tussen de spoorlijnen naar Zwolle en Staveren/Harlingen en het Van Harinxmakanaal liggen de industrieterreinen „Van Harinxmakanaal" en „De Zwette", gescheiden door de insteekhaven in het verlengde van de Zwette of Snekertrekvaart. Uit de lucht gezien (van het zuiden) krijgt men daarvan dit beeld, dat ook nog een paar belangrijke nieuwe werken vertoont, namelijk de veemarkt, het viadukt in de ringweg (tussen Hermesbrug en Julianalaan) en de tunnel Zwettestraat, die de industrieterreinen, onder de spoorlijn naar Staveren en Harlingen door, met de stad zal verbinden. Het industrieterrein „Van Harinxmakanaal" ziet er op de luchtfoto nogal leeg uit; de tegenwoordige bebouwing, grotendeels uit industriehallen bestaand, staat aan de zuid kant, op één bedrijf na, dat in de noordoostelijke punt zijn plaats heeft gekregen. Toch lijkt de leegte groter dan zij is. Nieuwe industrieën plegen een vrij groot terrein te reserveren, om bij toekomstige uitbreidingen niet in de knel te komen. De praktijk is dan ook, dat het gemeentebestuur nieuwe gegadigden maar moeilijk meer op het terrein „Van Harinxmakanaal" aan grond kan helpen. Voor de verdere uitbreiding moet in de eerste plaats aan het, dit jaar gereedgekomen, terrein „De Zwette" worden gedacht. De hierbij afgebeelde luchtfoto is van KLM-Aerocarto. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 11e jaargang no. 11 november 1962 Redactie-commissie: Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 3