Jonge vliegtuig modelbouwers in de Beurs aan de slag Vakantie Koopjes Rinsma's Goederenhandel De tragiek van veel knutselarbeid is, dat het werkstuk eens voltooid zal zijn. Het kan een maand duren, een jaar, jaren eens komt het moment, waarop er niets meer bij of af kan. Het scheepje heeft masten, de masten hebben ra's de ra's hebben want en aan het want zit ten blokjes. Het is allemaal bewonderenswaar dig mooi, een museumstuk, veel te mooi om het te laten varen. En dus komt het scheepje op het dressoir te staan. Het is de trots van de maker, het pronkstuk van de kamer en het wordt bewonderd door alle vrienden en ken nissen. Maar die belangstelling blijft niet. Het scheepje wordt een stuk van het interieur en de belangstelling verflauwt. De huisvrouw klaagt, dat het een stofnest is, want ze kan met de stofdoek niet tussen al die draadjes door. De maker is in ledigheid vervallen, want wat moet hij nu doen? Zo lang het scheepje niet klaar was, kon hij zijn vaardigheid en fan tasie er op uitleven, maar moet hij nu nog een scheepje gaan bouwen? Dan staan er straks twee van die dingen op het dressoir Dat is de tragiek van veel knutselarbeid. Er is geen vervolg. Het echte schip gaat varen, wan neer het klaar is. Het pronkstuk van de model bouwer mag niet varen, want daar is het te mooi voor. Natuurlijk, er zijn andere bouwers van scheepjes. Zij laten hun bootjes wel te water, ze worden zelfs voor het varen gebouwd. De Stichting Leeuwarder Gemeenschap houdt al een reeks van jaren wedstrijden voor der gelijke bootjes achter de Prinsentuin. Zelfge bouwde scheepjes, die misschien averij oplopen en dan gerepareerd moeten worden. Zonde van het scheepje? Allerminst, want de liefhebberij schuilt juist in het bouwen, het repareren, het verbeteren, het beproeven. Een liefhebberij mag geen eindpunt hebben, want dan gaat de lief hebberij verloren. De heer W. de Ruiter heeft tegen de Paasva- cantie contact gezocht met de Sectie Jeugd van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap over het organiseren van een massale vliegtuigbouwdag in de Beurs, als eerste van twee junior-vlieg- tuigdagen in deze vacantie. De heer De Ruiter heeft ervaring met het bouwen van vliegtuig modellen, want hij geeft ook leiding aan een clubje jonge modelbouwers van de speeltuin- De onvervalst-echte Amsterdam! e poppekast van de hoofdstedelijke Dam heeft enkele da gen van de Amsterdamse Week zijn tentje opgeslagen bij de Leeuwarder Waag. Het was een groot vermaak voor jong en zeker ook voor oud. vereniging ,,Het Westen". Het experiment werd een groot succes. Bijna honderd vliegtuigjes werden op stapel gezet en in een kwiek tempo afgebouwd, zodat er 's mid dags ook nog tijd overbleef voor films en dia's over de luchtvaart, dit alles ongeacht de con sumptie van de meegebrachte boterhammen met een door de L.M.I. beschikbaar gestelde beker melk. De volgende dag dat was op zaterdag ging de hele karavaan, met de ge reedgekomen Bambino-vliegtuigen, naar de Vliegbasis, waar alle werkstukken de lucht in gingen. Het was een wedstrijd, waarvoor wis selbekers van de Vliegbasis en de Sectie Jeugd als hoofdprijzen beschikbaar waren, terwijl de beide Leeuwarder luchtvaartclubs en de Leeu warder Courant vliegtuigmodellen voor deze wedstrijd hadden afgestaan. Natuurlijk werd een dankbaar gebruik gemaakt van de gelegen heid de vliegbasis voor dit doel te gebruiken en de bereidheid van de militaire autoriteiten, om deze medewerking te verlenen was een nieuw bewijs voor het feit, dat dit grote terrein niet zo'n „wereldje apart" is als men wel eens denkt. De Bambino's hebben gevlogen. Sommige met succes, andere hebben inmiddels averij opge lopen en er zijn ongetwijfeld al gevallen van „total loss" bij. Dat is niet erg, dat is eigenlijk een groot winstpunt van juist deze liefhebberij. De lichte, brosse vliegtuigjes kunnen de lucht in, maar ze kunnen ook verloren gaan. Ze zul len op den duur verloren gaan en dan moet er een nieuw vliegtuig worden gebouwd: een mooier en een beter. De jongens die zich met deze liefhebberij bezighouden kennen meer vreugden dan alleen de kortstondige van het gereedkomen van het werkstuk. Wanneer het vliegtuig klaar is, dan kan het vliegen. Het produkt van eigen vlijt de lucht zien ingaan, dat is heel wat anders dan het op het dressoir zien staan. Tenten 2 pers. nieuw f. 38.50. Slaap zakken f 1 6,95. Luchtbedden, veldbedden Verder alles voor uw camping. Tevens Sport- en Regenkleding ZIET ONZE VIJF ETALAGES Bleeklaan 39 hoek Camb.pad Tel. 26077 P.S. Ook verhuur van Zomerhuisjes Motorboot, tenten, luchtbedden enz. Transistor radio's

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 6