MAANDAGEN DA Afscheid L.G. 9000 r VOOR AL UW INCASSOWERK 15 Toen hij 65 was, kwam het onherroepelijke afscheid van het kantoor, waar hij veertig jaar had gewerkt. Het werd een bijeenkomst in de vergaderkamer van de directie en zijn vrouw werd door de chauffeur van huis ge haald. Het was erg mooi, dat ze dit ook mocht beleven en samen zaten ze in de leren stoelen vooraan. Die stoelen stonden apart; daarachter had het personeel een plaats ge vonden en hij voelde zich zeer afgezonderd van zijn collega's. De directeur nam het woord. Hij begon met te memoreren, dat de scheidende op zijn 25- ste in dienst van het bedrijf was gekomen, als jongeman dus. Toen was alles heel an ders; veel kleiner vooral en dus ook knus ser. De laatste tientallen jaren was het be drijf sterk gegroeid en gemoderniseerd. Dat zou de vriend en medewerker van wie nu afscheid werd genomen, het allerbeste we ten. Hij immers had dit alles meegemaakt en er actief aan deelgenomen. Hij had, zc mocht de directeur wel zeggen, zijn beste krachten aan het bedrijf gegeven. Hij hoorde de woorden, maar niet alles drong tot hem door. „Zijn beste krachten gegeven" dat bleef in hem haken. Hij zag zichzelf terug als 25-jarige, toen hij voor het eerst de stoep van het oude kantoor beklom. Hij had een baantje, hij was zijn illussies kwijt De wereld had, zo meende hij, voor hem opengelegen, hij raakte bekneld in de beslo tenheid van vier muren, met kasten vol la den en laden vol papier. Het werk kon zijn hart niet hebben, het was eentonig en do dend voor de geest. Elke dag hetzelfde, elke dag dezelfde wandeling van huis naar kan toor en van kantoor naar huis.Soms dacht hij terug aan zijn ideaal zeeman te worden. Toen hij dertig was probeerde hij weg te ko men, maar het lukte niet. Later had hij het nog wel eens gewild, maar toen was de cri sis gekomen en iedereen hield krampachtig het baantje vast, dat hij, als door een won der, nog had. In de oorlog was hij overal doorheen gerold, op wat spitten in Drente na. Toen dat allemaal voorbij was, ontwaak te in hem de hoop op nieuwe mogelijkhe den. Alles scheen nieuw, alle poorten sche nen open te staan. Maar al gauw merkte hij, dat de leeftijd hem in de weg stond. De veer tig was hij al lang gepasseerd. Zo werd het wachten op het pensioen. De in de afgelopen maand is de 9000ste abonnee van „De Leeuwarder Gemeen schap" ingeschreven. Het is de heer J. MINTJES, Tijnjedijk 114. laatste jaren gingen snel en nog sneller ging het met de veranderingen in het bedrijf. Nieuwe methoden, nieuwe mensen. Hij wist, dat hij het niet allemaal kon volgen en hij wist ook, dat men hem niet hoog meer had. „Veertig jaren hebt u uw beste krachten aan ons bedrijf gegeven; ons bedrijf, dat u met hart en ziel heeft gediend. Altijd stond u klaar met uw ervaring en uw toewijding. Wij zullen, nu u ons gaat verlaten, de beste herinneringen aan u bewaren en wensen u en uw vrouw toe, dat u zeer lang van uw welverdiende rust zult genieten." Toen applaudiseerde ieder en de geschen ken, met de bloemen voor mevrouw, wer den aangedragen. Hij kon maar weinig zeg gen en volstond met een simpel: „Ik ben u allen zeer dankbaar". Zijn stem trilde. Van zijn kant was het een eerlijke reactie op het afscheid AGENDABUREAU LEEUWARDER GEMEENSCHAP Raadhuisplein 32, telefoon 21141 (Stadhuis) buiten kantooruren Iepenstraat 10, telef. 20630 September TENTOONSTELLINGEN EN EXPOSITIES 16 t/m 21 september: Frieslandhal, tentoonstelling „FRISIANA Kunstcentrum Prinsetün: t/m 9 september: werk van leerlingen van de avondkunstnijverheid school Leeuwarden vanaf 10 september: plastieken van Auke Hettema, Amsterdam, en etsen en tekeningen van Auke de Vries, den Haag. Kunstzaal Van Hulsen: t/m 28 september: Aquarellen en gouaches van G. J. van Meurs. CONCERTEN 14: Harmonie, concert door het Frysk Orkest, solisten: Robert, Gaby en Jean Casadésus, piano. 26: Harmonie, abonnementsconcert door het Frysk Orkest, solisten: Olaf Eriksen, bariton en Joseph Conrath, viool. TONEEL Harmonie, Kunst aan Allen, Rotterdams Toneel. CABARET Harmonie, Selskip Tetman de Vries. Prinsetün, Gezelschap „de carrousel". CIRCUS 918: Wilhelminaplein, Circus Krone. DANSEN 14: Beurs, Jeugd-Ontspannings-Comité, dansavond, muziek: „René and the Alligators". 15: Harmonie, soirée-dansante. 22: Harmonie, soirée-dansante, muziek „het Euro-Kwartet". Harmonie, soirée-dansante, muziek „Orkest Jerry Jox". JUBILEA -14: Harmonie, 50-jarig jubileum v. d. Coöp. Condensfabriek „Friesland". VOOR DE VROUW Harmonie, Vopel-bontmantel-show. Harmonie, V. en D.-show van breipatronen. 1618: Harmonie, meubelshow. 23: Harmonie, Ver. van Huisvrouwen, middagbijeenkomst. 30: Harmonie, expositie van woningtextiel Holland-Haag. 23: 7: 13: 29: 11 11: 16: VERENIGINGSBIJEENKOMSTEN 7: Harmonie, Fryske Akademie, vergadering. 7: Van Dellen, Friese Blindenkring, vergadering. 8: Beurs, Prov. R. K. Jeugdraad, jeugd-dag. 10: Harmonie, VARA-werkers-bijeenkomst. 15: Schaaf, Instuif R.K. Jong Leeuwarden, bijeenkomst. 18: Gr. Weide, Ned. Sportbond v. h. Gevangeniswezen, bijeenkomst. 18: Van Dellen, Chr. Metaalbedrijfsbond, vergadering. 19: Harmonie, Ned. Sportbond v. h. Gevangeniswezen, feestavond. 19: Van Dellen, boekenbeurs. 20: Harmonie, Ver. v. Hoger Onderwijs, vergadering. 21: Harmonie, Ned. Zondagschoolver., regionale conferentie. 21: Harmonie, Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond, vergadering. 21: Harmonie, Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond, vergadering. 21: Van Dellen, personeelsver. P.T.T., feestavond. 24: Harmonie, Alg. Bond Mercurius, filmavond. 26: Harmonie, Ned. Onderwijzers ver., bijeenkomst. 26: Van Dellen, boekenbeurs. 27: Harmonie, Zaai- en Pootgoed-Combinatie, algemene vergadering. 28: Harmonie, Bond van Chr. Kleuterleidsters, landelijke algemene vergadering. 29: Gr. Weide, Cross-bal, jongerein. DIVERSEN 25: Harmonie, Biertapwedstrijden. ONTSPANNINGSAVONDEN VOOR DE JEUGD IN DE BEURS De sektie jeugd van de Leeuwarder Gemeenschap heeft voor de organi satie van de maandelijkse ontspanningsavonden, zoals die nu al enkele seizoenen in de Beurs worden gehouden, een Jeugd-Ontspannings- Comité ingesteld. Het comité bestaande uit de heren J. Füncke (pre sentatie), A. Jacké (correspondentie), H. S. Smidt (financieën), H. Rodenburg en W. J. Bijlsma, heeft het programma voor de eerste drie maanden van het seizoen samengesteld. Op 14 september is er de eerste avond, een dansavond, waarbij de muziek zal worden ver zorgd door het bekende rock- en twistorkest „René and the Alligators" (Den Haag), op 12 oktober wordt de jaarlijkse orkestenwedstrijd ge houden en op 16 november is er een dansavond, waarbij de muziek door een bekend dixielandorkest zal worden verzorgd. De toegangs prijs voor deze avonden voor de jeugd van zo'n 16 tot 25 jaar is weer vastgesteld op 1.50 per persoon. voor het innen van huurpenningen, het verzorgen van uw ledenadministratie en het verspreiden van circulaires en periodieken naar LEEUWARDER WERKGEMEENSCHAP Troelstraweg 147 c - Leeuwarden - Telefoon 23631 jtgÜÜH

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 15