wenaar jr Pierlefwef Fa. H. JOLMERS ZOON TT fynmslerkunst Sterhen(>ur£ VERHUIZINGEN TRANSPORTEN P.HJOlW! ^3^ De Ruyterweg Leeuwarden Telefoon 24986 VOOR AL UW BLOEMWERKEN it Er kraakte geen takje, er ritselde geen blaadje, toen Pierlepoef door de dichte strui ken van het bos liep. Een tovenaar kan al les onhoorbaar doen. Er is hier iets niet in orde, dacht hij. Hij keek tussen de struiken en jawel, daar zag hij het al. Iemand had een strik gespannen voor een konijn of haas. Een ijzerdraadje was zo gezet, dat een van de langoren daar in vast moest raken. En de strik was niet leeg, er zat een konijntje in. Een lief wollig diertje met grote verschrikte ogen. Hij was er net in vastgeraakt en gelukkig had hij nog geen pootjes gebroken en het ijzerdraad zat ook niet om zijn nek. „Blijf maar stil zitten, langoortje", zei Pier lepoef. „Dan zal ik je gauw losmaken" Het konijntje begreep wat de tovenaar zei en bewoog niet. Heel voorzichtig maakte Pierle poef het ijzerdraadje los en zette het konijntje weer op zijn vier pootjes. „En nu maar gauw naar je holletje terug, en wees voort aan voorzichtig als je door het bos loopt!" Het konijntje wipte weg en verdween tussen de dichte struiken. Wie zou die strik gespan nen hebben, dacht Pierlepoef. Hij ging vlak bij de plek zitten waar de strik lag. Hij zat achter een dikke hulststruik, niemand kon hem zien. Hij wachtte af wat er ging gebeu ren. Het was laat in de middag. De bijtjes zoemden om de bloemen van de vlierstrui ken heen. De vogels maakten kabaal in de bomen. Grote witte wolken dreven langs de blauwe lucht. Het was een heerlijke middag. Maar daarom bleef de tovenaar niet zit ten, hij wachtte de man af die de strik had gezet. Zou het Teun, de voddenkoopman zijn? Of Gerrit van boer Andel? Of misschien iemand die niet in het dorp woont, maar die uit de stad komt? Niemand gaf ant woord, de bijtjes niet en de vogels niet en de witte wolken niet. Dus maar rustig blij ven zitten en wachten. De zon stond laag aan de hemel. De vo gels riepen elkaar nog de laatste nieuwtjes toe, voor zij zich voor de nacht een rustig plekje uitzochten om te gaan slapen. De bijtjes waren verdwenen, die brachten hun honing naar huis. De lucht werd donker en de stilte in het bos werd steeds groter. Toen hoorde de tovenaar geluid. Er knap te een droge tak af, er ritselden droge bla ren. Doodstil zat Pierlepoef achter de hulst struik. Het geluid kwam dichterbij, maar hij kon nog niemand zien. Weer kraakten er takken, iemand sprong vlakbij over de dro ge greppel, de struiken werden opzij gebo gen en een man stond bij de strik. Hij stond even helemaal stil en Pierlepoef kon hem nu goed zien. 't Was een onbekende. „Geen konijntje!", zei de man voor zich heen. „En wat is er met de strik gebeurd? die is verbogen!" Hij bukte zich om de strik weer in orde te maken, maar zover kwam hij niet. Opeens sprong iemand van achter de dikke hulst struik naar voren en gaf hem zo'n harde draai om zijn oren, dat hij dacht dat zijn hoofd uit elkaar vloog. Hij schrok zo dat hij stokstijf bleef staan. Hij zag iemand met een grote punthoed op, maar hij had zo'n pijn, dat hij niet goed kon zien wie of wat er eigenlijk stond. Hij kreeg geen tijd om na te denken, want hij kreeg weer een fikse klap en nog een en nog een. „Ik zal je leren dieren te strikken", hoorde hij een stem zeggen en meteen kreeg hij L.en fikse duw, zodat hij op het bospad te recht kwam. Hij zette het op een lopen en tot op vandaag weet hij nog niet, wat er ge beurd is en wie hem geslagen heeft. Maar strikken zetten, dat nóóit meer! Tovenaar Pierlepoef wandelde rustig naar huis. Zijn vrouw wachtte al op hem met de boterham. Toen hij langs een konijnenholle tje kwam zei hij zachtjes: ,Die man die kreeg een flinke schrik! In 't bos staat nu geen enk'le strik voor haasje of konijn, oef, oef, Dat is de wens van Pierlepoef." MAJA VAN HEEMSTRA Kuim een halve eeuw LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 ervaring TEL. 0 5100-24595, b.g.g. 25765 Bergplaats voor meubelen Verpakken en verzenden naar alle werelddelen

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 23