Herfst Fa. II. JOLMERS ZOON VERHUIZINGEN TRANSPORTEN Wijziging van de abonnementsprijs Kt*!*!*! tapijt van het voormalige groen. Eigenlijk is dit veel gevarieerder dan dit zomergroen, dat hoe verschillend het ook mag zijn toch met veel minder tinten moet werken. Groen, geel, bruin, rood de natuur heeft alle verftubes leeggeknepen bij deze seizoen opruiming, die geen klanten trekt. Er zijn slechts enkele jongens op de kastanje-jacht en de andere passanten kiezen het park waarschijnlijk alleen maar omdat het de kortste weg biedt. Eigenlijk hebben de Leeu warders ongelijk dat ze niet in de herfst naar de parken gaan, maar de mens is kouwelijk van aard en dat mistige weer kan heel gemakkelijk op de borst slaan, naar men zegt. Bovendien hebben de meeste In verband met de stijgende kos ten wordt de abonnementsprijs met ingang van 1 januari 1964 bepaald op ƒ3,per jaar en de prijs voor een los nummer 0,30 mensen een hekel aan de herfst, omdat de herfst een sterfgeval is. Men wordt er som ber door gestemd en slechts mensen met een melancholische inslag voelen zich dan gelukkig. Over het algemeen is men meer gesteld op het zonovergoten landschap zo zonovergoten, dat men zich er met een blau we bril tegen te weer moet stellen. Overi gens is het goed, dat men in het park een zaam en verlaten kan zijn. Ook dat hoort bij de herfst en de mistroostigheid van dit seizoen. Natuurlijk behoren de eenden onder deze omstandigheden tot de zogenaamde verge ten groepen. In de zomer worden ze met handenvol oud brood gespijzigd, tot ze geen pap meer zouden kunnen zeggen als ze iets zouden kunnen zeggen. Ook onze dierenlief de gaat met de seizoenen op en neer. Juist in het koude seizoen, wanneer de eenden best wat versterkende middelen zouden kun nen gebruiken, laten we verstek gaan. Toch zijn de eenden niet rancuneus; wie zich aan de kant van de vijver waagt, wordt zeer dicht door deze diersoort benaderd, in een sfeer van vertrouwen, die met het oog op de naderende kerstdagen niet geheel van ge vaar ontbloot is. Misschien kunt u toch wel eens in zo'n park gaan kijken in de herfst, vooral wanneer het een beetje mistig is. Juist die mist zorgt Op zo'n mistige herfstdag is het Westerpark stil en leeg. De Leeuwarders ontlopen deze plaats, waar de natuur zo overduidelijk toont dat het weer gedaan is met het seizoen. De bladeren sterven en verkleuren, voor het broos geworden stengeltje het begeeft en zijn toch zo lichte last laat vallen. De paden en het gras zijn bedekt met het veelkleurige Kuim een halve eeuw LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 ervaring TEL. 0 5100-24595, b.g.g. 25765 voor een merkwaardige decorbouw, waarbij de dingen op het eerste plan duidelijk tot ons komen, maar verderop de verhullende wer king van de waternevel voor een wazige achtergrond zorgt. Natuurlijk het is er nu veel frisser dan in de zomer, maar neem een voorbeeld aan de eenden. En dan hoeft u niet eens te water te gaan. Bergplaats voor meubelen Verpakken en verzenden naar alle werelddelen

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 11