-^■i Lang zal het parkeervraagstuk leven - - - Noren - Friesche Noren - Kinderschaatsen LUXCn'S KdlYipCerhUIS Trainingspakken - Regenkleding die zelf fabriceert en kampeert 1 11 Het is geen wens, maar een feitelijke constatering, wanneer we zeggen: „Lang zal het parkeervraagstuk leven". Een lang leven zal het zijn bescho ren, omdat, speciaal in een binnenstad, geen parkeerruimte kan worden ge schapen in het tempo waarin het aantal auto's toeneemt. Auto's worden in fa brieken aan de lopende band geproduceerd. Parkeerruimte moet binnen een gegeven situatie worden geschapen op plaatsen, die daarvoor, min of meer door het toeval, beschikbaar komen. Door deze handicap is de overheid, die geacht wordt voor deze parkeerruimte te kunnen zorgen, bij voorbaat de verliezende partij. Ook in Leeuwarden zijn de bewijzen hier voor niet moeilijk te vinden. Zelfs op het Zaailand is het tegenwoordig op zaterdagen zoeken en vaak vechten om een plaatsje, waarbij niet zelden de sterkste, althans de handigste, overwint. Een ander belangrijk parkeerterrein willen we deze keer in het bijzonder onder uw aan dacht brengen. Het is te vinden aan het Hoeksterend en is speciaal aangelegd ten behoeve van Voorstreekbewoners en -bezoe kers. Het verkeers- en parkeerprobleem is in deze drukke en belangrijke winkelstraat met de smalle rijwegen aan weerskanten van de gracht in hoge mate nijpend en men zou dus denken, dat elke verbetering juist hier een grote praktische waardering zou vinden. Dat het tegendeel waar is, bewijzen de hierbij gereproduceerde twee foto's, op een van de drukste winkel-zaterdagmidda gen van deze maand vlak na elkaar ge maakt. Langs de gracht van de Voorstreek staat het vol met geparkeerde auto's en op Leeg parkeerterrein aan het Hoeksterend WÊÊÊmÊÊÊËÊÈËÊ. W Parkeerperikelen op de Voorstreek het parkeerterrein aan het Hoeksterend is slechts een zeer beperkt deel van de ruim te door parkeerders in beslag genomen. Twee partijen dragen bij tot de parkeer- overbelasting van de Voorstreek. Dat zijn de bewoners en de zakenmensen, die er hun auto's neerzetten. Verder is er uiteraard het, al of niet winkelende, publiek. Mis schien is bij de laatste groep het bestaan van het nog vrij nieuwe parkeerterrein nog onvoldoende bekend en dus kan het nut heb ben er de aandacht op te vestigen. Natuur lijk, het is niet voor iedereen vlak bij de winkeldeur, maar een eindje lopen is gezond en niemand kan meer geloven in een sys teem van parkeermogelijkheden vlak bij de plaats waar men wil zijn. En wanneer ve len in het zakenleven blijven vasthouden aan dit beginsel, omdat men meent dat een klant die niet vlak voor de deur kan parke ren een verloren klant is, dan is het wel verwonderlijk, dat juist zakenmensen voor hun eigen deur hun eigen wagen blijven plaatsen. De vereniging „Voorstreek-Voor uit" heeft onlangs een beroep gedaan op de leden om de eigen wagens op het par keerterrein aan het Hoeksterend neer te zet ten. Het heeft wel resultaten gehad, maar algemeen is dit advies voor zover wij konden nagaan, niet opgevolgd. Toegegeven: de zakenman heeft, juist als het druk is, zijn wagen vaak nodig en moet deze dus, als het even kan, dicht bij de deur hebben. Maar als het nu niet kan? Men zou verwachten, dat juist degenen die zakelijk be lang bij zo'n straat hebben in de eerste plaats eraan meewerken om het vrij-baan voor de anderen zoveel mogelijk te bevorde ren, zelfs wanneer dit met eigen ongemak gepaard gaat. Voor de deur parkeren is een illusie gewor den en zal dit in toenemende mate worden. Wie dit in de praktijk probeert te ontken nen en daardoor goede parkeerruimte onge bruikt laat, zorgt er mede voor, dat het par keervraagstuk nog lang zal leven. Wij slijpen alle soorten schaatsen I Winkel en zeilmakerij Verlengde Schrans 81 - Telefoon 27023

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 11