Leeuwarder organisaties (XIII) 20 (aanvullingen op in vori Lietdewerk Oud Papier. Voorz.: J. A. Ras, Tj. v. Starkenborghstraat 96, Groningen. Secr.: G. de Vries, Schapestraat 22. Penn.: S. J. Niemarkt, Van Leeuwenhoekstr. 28. Bureau: Schrans 129. R.K. Begraienisvereniging ,,Dela" Voorz.: M. Potma, KI. Hoogstraat 11. Secr.: G. J. Keverkamp, Goudenregenstraat 14. Admin.: S. de Vries, Gerard Doustraat 45. N.V. Begrafenis- en crematieverzorgingsdienst ,,De Laatste Eer". „Heer Ivo-Huis", Grote Kerkstraat 7. Directeur: J. D. van Dijck, Gr. Kerkstraat 7. Admin.: A. Kraus, Schieringerweg 77 b. Pres.-comm.: D. Dijkstra, Emmakade z.z. 82. Algem .Nederlands Onderling Ziekenfonds. Kantoor: Alma Tademastraat 8. Voorz.: A. Veenstra, N. L'warderweg 13, Warga. Secr.: W. Struiksma, Zuidereinde 25, Suawoude. Admin.: D. Dijkstra, Alma Tademastraat 8. nummers verschenen categorieën organisaties) Commissie tot wering van schoolverzuim. Voorz.: F. Koornstra, h. der school, Wirdum. Secr.: D. Wijma, Kwartelstraat 18. Toneelvereniging „De Blauwe Spelers". Voorz.: S. Kooistra, Lekkumerstraat 22. Secr.: Sj. v. d. Schaaf, Pieter Stuyvesantweg 70. Penn.: P. Zondervan, Cambuurplein 21. Friesch Accordeon Ensemble. Voorz.: D. v. d. Heide, Slotmakerstraat la. Secr.: mej. T. Tigchelaar, Slotmakerstraat la. Directeur: A. Tigchelaar, Slotmakerstraat la. Leeuwarder Hockey Club. Voorz.: J. S. Bakker, Mr. P. J. Troelstraweg 68. Secr.: F. Slauerhof, Europaplein 21b. Penn.: C. Kolff, Mr. P. J. Troelstraweg 70. Speeltuinver. „Gerard Dou". Voorz.: F. Pol, Nw. Hollanderdijk 53. Secr.: D. Wagenmakers, Gov. Flinckstraat 19. Penn.: J. v. d. Stouwe, Aert v. d. Neerstraat 54. Buurt- en toneelver. Eendracht Sterk". Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren (I.Z.A.). Kantoor: Valeriusstraat 61. Voorz.: W. Harmsma, burg. van Opsterland, Olterterp. Secr.: B. Tilstra, gemeentesecr. van Hemelumer Oldeferd, Koudum. Admin.: A. Salverda, Beethovenplantsoen 14. Plaatselijk Comité v. d. Nationale Campagne Opgeruimd Staat Netjes". Voorz.: H. Pols, weth. Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. Secr.: Th. de Jong, Reinigings- en Ontsmettings- dienst, Schrans 5. Chr. Bedrijfsgroepen Centrale. Voorz.: M. Kiemel, Anemoonstraat 7. Secr.: R. v. d. Wal, le Vegelindwarsstraat 1. Penn.: M. Douma, 2e Koestraat 26. Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout en Bouwnijverheid. Voorz.: L. Busstra, Meidoornstraat 79. Secr.: K. Klijnsma, Paulus Potterstraat 47. Penn.: R. Jorritsma, Frans van Mierisstraat 21. Friese Chr. Boeren- en Tuindersbond. Voorz.: H. W. Hielkema, Harich (post Balk). Secr.-penn.: ir. L. Eringa, Bordineweg 58. Bureau: Willemskade 35. Leeuwarder Boekverkopers College. Voorz.: S. G. Dijkstra, Pasteurweg 32. Secr.: W. van Wieren, Peperstraat 8. Penn.: J. Zwart, p/a Groentemarkt 5. Geref. Mannenver. „Ken Uw Bijbel". Voorz.: H. Vijver, Matth. van Pellicomstraat 37. Secr.: S. Dotinga, Jan Lievenstraat 88. Penn.: T. Kingma, Aert v. d. Neerstraat 77. R.K. Schoolvereniging Leeuwarden. Voorz.: W. L. H. Kuipers, deken, Voorstreek 70b. Secr.-penn.: J. J. Swart, Tjerk Hiddesstraat 25. Ver. v. Christelijk Onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Voorz.: J. Bos, Emmaplein 5. Secr.: D. Homsma, Van Ostadestraat 36. Penn.: I. Braaksma, Mozartstraat 38. Stichting tot oprichting en instandhouding van Chr. scholen v. B.L.O. Voorz.: J. Buringa, Verkorteweg 9. Secr.: D. A. v. d. Schaaf, Elisabethstraat 34. Penn.: Tj. S. v. d. Werf, Achter de Hoven 344. Ouderraad voor het Openb. Kleuteronderwijs. Voorz.: O. Blom, Archipelweg 208 b. Secr.: J. de Vries, Valeriusstraat 106. Voorz.: G. van der Lei, De Wetstraat 2. Secr.: A. Ronner, Polderstraat 31. Penn.: H. Laverman, Esdoornstraat 14 c. Kegelclub „8 om de lange". Voorz.: A. Douna, Jan Lievenstraat 23. Secr.: Chr. Hollander, Mr. P. J. Troelstraw. 145. Penn.: E. Woldendorp, Heerenstraat 20. KERKGENOOTSCHAPPEN. Gereformeerde Kerk Leeuwarden-West. Kerkgebouwen De Fenix, Valeriusstraat, de Pelikaankerk, Pelikaanstraat. Predikanten: Dr. J. G. Aalders, Engelseplein 6. Ds. P. Riemersma, Kwartelstraat 52, Ds. L. H. Kwast, Pelikaanstraat 8A. Scribae: S. v. d. Bijl, Beethovenstraat 35, J. L. de Goede, Mozartstraat 77. Diakonie: A. P. van Geenhuizen, Dronrij per straat 13. ONDERWIJSORGANISATIES. Vereniging v. Gereformeerd Middelbaar en Voorber. Hoger Onderwijs. Voorz.: J. Bouma Alma Tademastr. 22, Secr.: T. Bakker, Pelikaanstraat 26. Penningm.: C. van Raay, Pelikaanstraat 8. Ver. tot Stichting en Instandhouding van Herv. Kweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen in Friesland. Voorz.: Th. Runia, Oranje Nassaulaan 103, Wolvega. Secr.: S. Hiemstra, Beatrixstraat 2C, Hardegarijp. Penningm.: C. E. H. Timmer, Juliana- laan 6. Stichting tot oprichting en instandhouding van opleidingsscholen voor christelijke kleu teronderwijzeressen in Friesland. Voorz.: J. Aarnout, Pieter Stuyvesantweg 226, Secr.: W. P. Dirksen, Heliconweg 28, Penningm.: C. J. Wielinga, Nwe Ooster straat 9. INDUSTRIE. Stichting Leeuwarder Industriegebouwen. Voorz.: Mr. A. A. M. v. d. Meulen, Burge meester van Leeuwarden. Secr.: Mr. E. Foppes, Sophialaan 1. Penningm.: P. P. de Jong Gemeentesecre taris van Leeuwarden. MAATSCHAPPELIJKE ORGANISATIES. Gemeentelijke Anti-Revolutionaire Kies- ver. „Neerland en Oranje". Voorz.: H. Algra, Huizumerlaan 30. Secr.: H. J. Koning, Vine, van Goghstr 27 Penningm.: Mr. B. D. van Raay, Span jaardslaan 25 I Katholieke Arbeiders Beweging. Voorz.: J. de Harst, Pieter Stuyvesant weg 149. Secr.: S. Terbraak, Boeierstraat 56c. Penningm.: P. v. Eist, Berkenstraat 24. Prot. Chr. Bond v. Vervoerspersoneel. Voorz.: R. J. Zelle, Goudenregenstr. 6. Secr.: F. Feenstra, Gabr. Metsustraat 6. Penningm.: S. N. J. van Lavieren, Chopin- straat 1. Bond van Chr. Politie-ambtenaren, afd. gemeentepolitie. Voorz.: S. v. d. Hauw, Beetgumerstr. 40. Secr.: J. v. d. Velde, Jac. Marisstr. 13. Penningm.: A. J. Schoolderman, Dahliastr. 26. Chr. Middenstandsvereniging. Voorz.: K. J. de Jong, Alma Tademastr. 12. Secr.: C. C. de Jong, Wagnerstr. 1. Penningm.: .1 Bergstra, Nieuwestad 44. Nieuwe Leeuwarder Slagersvereniging. Voorz.: P. Hamersma, Huizumerlaan 92. Secr.: Tj. Dijkstra, Spanjaardslaan 136. Penningm.: J. Bakker, Larixstr. 12. Stichting Prot. Chr. Gezinszorg. Bureau: Bagijnestraat 62. Voorz.: Mr. D. H. Okma, Marssumerstr. 2. Secr.esse: Mej. B. D. v. d. Meer, Schrans 26. Penningm.: A. Sikma, P. C. Hooftstr. 51. Stichting Katholieke Maatschappelijke Gezinszorg. Voorzitster: Mw. M. Taylor Parkins-van Erp, Peperstraat 10. Secr.esse: Mw. M. Visser- v. d. Berg, Kwartelstraat 15. Administratrice: Mej. R. de Ridder, Gou denregenstraat 15. Gezinszorgleidster: Mej. P. Karsten Zuid- vliet 6. Woningvereniging „Patrimonium". Voorz. H. J. de Jong, Alma Tademastr. 12. Secr.: J. P. Reehoorn, Dennenstraat 26. Penningm.: W. Hasper, Goudsbloemstr. 19. Vereniging tot bestrijding der Tuberculose. Voorz.: Dr. E. H. Hijmersma, Harlinger- straatweg 18. Secr.esse: Mw. L. Douma-Beekhuis, Gro ningerstraatweg 104. Penningm.: C. van Raay, Pelikaanstraat 8. Vereniging tot behartiging v. d. belangen van slechthorenden. Voorz.: Dr. E. H. ter Heege, Spanjaards laan 147. Secr.esse: Mw. A. G. Witsen Elias- Spren- ger, Harlingerstraatweg 93. Penning.: G. A. Dijkstra, Mozartstraat 11. Gezinsvoogdij Ned. Ver. v. Maatschappelijk Werk Humanitas Voorz.: Mej. G. van Deen, arts Emmakade N.Z. 19. Secr.aat: Bureau Humanitas, Bagijnestr. 40. Penningm.: C. van Breda, Princesseweg 47. Ver. v. R. K. Gezinsvoogdij en Patronage in Friesland. Voorz.: P. J. Engels, Emmakade N.Z. 75. Secr.: Drs. J. Visser Kwartelstr. 47. Penningm.: Chr. Th. van Hulsen, v. Leeu wenhoekstraat 18. Nieuwe Stads Weeshuis. Voorz.: Mr. B. Dorhout, Mr. P. J. Troelstraweg 98. Secr.: R. J. v. d. Velde, Zuiderplein 37. Penningm.: Mr. Tj. Kingma, Harlinger straatweg 79. Administrateur: J. Tullener, p.a. Kingma's Bank. Reclasseringsraad Leeuwarden. Bureau: Willemskade 23. Voorz.: Mr. J. J. Woltman, Transvaalstr. 53. Secr.: Th. H. van Haaren, Berliozstraat 18.

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 20