VIER AVONDEN MET OUDE FILMS DIT SEIZOEN NOG: Toerfietsen, Sportfietsen, Kinderfietsen li W. Baljet, lid Fryske Kultuerried; H. Jans sen, voorzitter Jeugdfilmcommissie; W. H. Kuipers secretaris Stichting Leeuwarder Gemeenschap; H. S. Smidt, medewerker Stichting Leeuwarder Gemeenschap; R. A. v. d. Velde, voorzitter Friese smalfilmclub „Kleare kimen"; J. Visser, lid filmcommis sie Nivon. De eerste taak van de commissie was trachten een financiële basis te vinden voor een reeks van vier voorstellingen. In een zeer aanzienlijke oplaag werd een circulaire naar de leden van verschillende culturele organi saties gezonden, waarin gevraagd werd in te schrijven op deze serie van vier filmavon den voor een totale toegangsprijs van 6. Het resultaat was zodanig, dat de zaak kan draaien, indien niet vergeefs op enige aanvul lende losse kaartenverkoop mag worden ge rekend. Deze losse kaarten zullen, voor zo ver plaats beschikbaar is, voor de prijs van 1,75 worden verkocht. Het programma voor de vier filmavonden is thans als volgt samengesteld: 26 februari, Harmonie: „Mazurka", een der beroemdste Duitse films, gemaakt in 1935. Willy Forst zorgde voor scena rio en regie en in een der hoofdrol len, ziet men Pola Negri. 18 maart, harmonie: „Das Kabinett des dr. Caligari". Een uit 1919 daterende film, geregisseerd door Robert Wiene, met'in de hoofdrollen Conrad Veidt, Werner Kraus en Lil Dagover. 1 april. Harmonie: „Zero de conduite' (Een nul voor gedrag) Een door Jean Vigo in 1933 gemaakte satyre op het Fran se kostschoolleven. 29 april, Harmonie „De laatste dagen van Sint Petersburg." Een Russische film over de Russische revolutie, in 1927 tot stand gekomen onder regie van V. I. Pudovkin. Een zeer gevarieerd programma, naar de aard der films, de landen van herkomst en de ouderdom. Twee van de vier („Das Ka binett des dr. Caligari" en „De laatste da gen van Sint Petersburg") dateren nog uit de periode van de stomme film, die omstreeks 1930 werd afgesloten, „Mazurka" en „Zero De spoorwegtunnel Zwettestraat in alle eenzaamheid In 1962 heeft de Stichting Leeuwarder Ge meenschap twee filmavonden met werken van vroeger gegeven. H;et was materiaal van het Nederlands Filmmuseum te Amster dam, dat op deze manier tot het Leeuwarder publiek werd gebracht. De belangstelling voor deze filmvoorstelling was van een redelijke omvang, maar toch niet zo groot, dat zonder meer op deze weg kon worden voortgegaan. De Stichting Leeu warder Gemeenschap achtte het gewenst de organisatie niet volledig in eigen hand te houden, maar daarbij andere geïnteresseer den te betrekken. Zo kwam de Filmcommis sie Stichting Leeuwarder Gemeenschap tot stand, die de volgende samenstelling heeft: niet duur, maar duurzaa m, dat is GAZELLE Gazelle-, Solex-, Rap-en Typhoon bromfietsen Bella siooters

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 11