11 Sektie Jeugd Leeuwarder Gemeenschap wordt Leeuwarder Jeugd Gemeenschap (LJG) Wijziging van de abonnementsprijs Bij Kleiboer op de koffie Gedreven door de gedachte, dat het werk voor de jeugd van zeer groot belang is en uitbreiding hiervan in onze stad moest wor den gestimuleerd, werd in februari 1958 door het bestuur van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap als onderdeel van de stichting ge vormd de Sektie Jeugd. In de afgelopen zes jaren heeft het bestuur van de Sektie Jeugd getracht op tweeërlei wijze in dit verband de belangen van de Leeuwarder jeugd te be hartigen. Enerzijds door de vorming van een overkoepeling van de organisaties, werk zaam op het terrein van de jeugd en door de gezamenlijke belangen te bespreken en te behartigen; anderzijds door het organiseren van jeugdaktiviteiten op verschillend terrein en het verlenen van medewerking aan door anderen te organiseren evenementen voor de jeugd. Vooral met het organiseren van allerlei jeugdaktiviteiten heeft de sektie jeugd in de afgelopen jaren veel succes gehad, zoals met de jeugdontspanningsavonden in de Beurs, het jeugddorp, de bootjeswedstrijden, de ju- niorvliegtuigdagen, etc. Ook echter haai taak als overkoepeling is verder ontwikkeld. Blijkens het jaarverslag van de sektie over 1963 zijn momenteel vrijwel alle organisaties, werkzaam op het terrein van de jeugd, in totaal 34, in de sektie verenigd, zowel her vormde, gereformeerde, rooms-katholieke als algemene, zowel ook jeugdwerk-, jeugdzorg-, speeltuin-, als culturele verenigingen, stich tingen en centrales, terwijl uit elk der sec toren een vertegenwoordiger deel uitmaakt van het bestuur. Doch haar plaats als overkoepelend en dienst, verlenend centrum voor de organisaties, werkzaam op het terrein van de vorming van de jeugd buiten schoolverband, is nog niet zo ver ontwikkeld als dit in vele ver gelijkbare plaatsen met de plaatselijke jeugd raden of jeugdgemeenschappen het geval is, vandaar dat het bestuur een reorganisatie wit bewerkstel ligen. Als eerste stap in deze richting is in de vergadering met de vertegenwoordigers van de aangesloten organisaties de naam van de Sektie Jeugd gewijzigd in Leeuwarder Jeugd Gemeenschap (LJG). Aangezien een en an der ook een uitbreiding van werkzaamheden met zich meebrengt heeft het bestuur er bij het gemeentebestuur op aangedrongen een ambtenaar voor jeugdzaken aan te stellen en aan deze het secretariaat van de LJG op te dragen, waarmede tevens wordt be oogd een direct en vruchtdragend contact met de gemeentelijke overheid tot stand te bren gen. In verband met de stijgende kos ten wordt de abonnementsprijs met ingang van 1 januari 1964 bepaald op 3,per jaar en de prijs voor een los nummer zal dan 0,30 bedragen Na de reorganisatie wil het bestuur taken ter hand nemen als: het adviseren aan het gemeentebestuur over aangelegenheden de buitenschoolse vorming en ontspanning van de jeugd betreffende (subsidies voor jeugd werk, ruimten voor de jeugd), het instellen van onderzoekingen op het terrein van de jeugd, het organiseren van cursussen voor de scholing van jeugdleiders en conferentie avonden voor de leiding en besturen van de organisaties, het verzamelen van documan- tatie-materiaal, het verlenen van diensten aan organisaties en activiteiten voor de jeugd, het waar nodig en mogelijk coördine ren van jeugdactiviteiten, het verzorgen van de werkzaamheden ter plaatse voor landelij ke jeugdakties, het in samenwerking met an deren organiseren van activiteiten op natio nale feest- en gedenkdagen, het onderzoeken van mogelijkheden om de rijpere jeugd in contact te brengen met kunst en cultuur en van uitwisseling met de jeugd in andere lan den. Een hele reeks mogelijkheden dus om het werk voor de jeugd te stimuleren, aktiveren en coördineren. De directe organisatie van aktiviteiten wil de LJG voor zover mogelijk en nodig overlaten aan bestaande organisa- Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 13e jaargang no. 1 januari 1964 Redactie-commissie: Mevr. A. J. Bearda Bakker - Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 3,00 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden ties of hiervoor speciale organisatorische verbanden in het leven roepen, zoals zij reeds het jeugd-ontspannings-komité heeft opge richt voor de organisatie van de dansavon den in de Beurs. De LJG hoopt na de re organisatie het werk voor de jeugd in onze goede stad op nog betere wijze te kunnen dienen. Ir. G. J. A. Bouma, de Frisiana-voorzitter, Iaat zich bedienen door Frisiana-organisator Jac. Kleiboer. Een huiselijk tafereeltje in de Posthoorn te Dronrijp, waar de top van de Frisiana op 18 december alscheid nam van de vertegenwoordigers van pers, radio en t.v. Overigens heelt de heer Bouma, in tegenstelling tot wat dit plaatje lijkt te suggereren, nimmer het gevoel gehad met de heer Kleiboer op de kollie te zijn gekomen 3

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 3