Er liep een sportief streepje door We hadden best plezier met de vakantie-ontspanning! De met een vogel bekroonde fontein op het Europaplein (geschenk van de Coöp. Zuivelbank) heeft zijn definitieve gedaante, afgezien van het spuitende water, gekregen. De hierbij gereproduceerde foto mochten wij ontvangen van de heer G. Mink, Euroflat 20. „Bijgaande foto gevon den tussen oude papieren. Onbekend wie het zijn", was het commentaar. We zijn de heer Mink zeer erkentelijk voor de toezen ding van deze foto, die van het oude papier naar de gemeentelijke prentverzameling wordt gepromoveerd. Maar het is natuurlijk wel zaak zoveel mogelijk over de groep en de afgebeelde personen afzonderlijk aan de weet te komen en daarvoor roepen wij opnieuw uw me dewerking in. Wat was Friso, wie zijn de sportieve heren met hun streepjesbloesjes, wanneer en waar kan de foto zijn gemaakt? Uw mededelingen dienaangaande worden weer volgaarne ingewacht bij de redactie van de Leeuwarder Gemeen schap, Raadhuisplein 32. „Gaarne geef ik mijn mening voor beter, maar ik meen de meeste knapen op het kiekje van De Jong te kunnen identificeren", zo schrijft de heer Klaas Bakkers, Stol wijkstraat 23 te Amsterdam, naar aanleiding van de foto in de L.G. van vorige maand. Hij was de enige die er wat van te vertellen wist, namelijk het volgende: Van links naar rechts: Appeldoorn Sr., Laffra (beambte van belastingen), kleermaker Mink; staande: Strieperd (foto graaf), (man met vork omhoog), Hein Appeldoorn Eduard Lampe Staande knaap met petje onbekend. Aldus deze 79-jarige briefschrijver, die taxeert dat de foto zo'n 65 jaar geleden is gemaakt. We zijn er dus niet geheel uitgekomen, maar enkele van de pretmakende heren zijn aan hun naam geholpen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 6