Recreatie en onderwijs Rijp en groen uit cle gemeentetuin Meer recreatie De aanleg van het recreatiege bied ,,'t Nijlan" vordert goed. De bouw van het zwembad in het zuidelijkste deel is gegund; het zal in de loop van 1965 ge reed komen. B. en w. hebben opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor een recreatiege bied tussen de Groningerstraat weg en het Kalverdijkje. Behal ve sportvelden zullen hierin voor ieder toegankelijke groen voorzieningen worden opgeno men. ten noorden van het Rengers park. Froskepolle Het streven, ook van de Dienst Aanvullende Civieltechnische werken, is gericht op een zo snel mogelijke voltooiing van het werk tot aanleg van het re creatiegebied Froskepolle, B. en w. vragen zich niettemin af, of het niet mogelijk en verant woord is met gebruikmaking van meer mechanische midde len het werktempo te verhogen. Het westelijke deel van de Fros kepolle is voltooid en in beperk te mate voor publiek openge steld, aan het oostelijke deel wordt nog gewerkt. Het is niet mogelijk gebleken tot uitvoering te komen van het door de raad aanvaarde plan tot de aanleg van een weg naar de Froske polle, o.a. omdat de hier te ver wachten stedebouwkundige Ont wikkeling de aanleg nodig maakt van een weg, die voor meer doeleinden kan worden gebruikt. Openbare Werken is nu met nieuwe plannen bezig. De Fros kepolle is nu slechts over het water bereikbaar. Bij de aanleg van het recreatiegebied 't Nijlan wordt een monorail-lorriespoor gebruikt. Drafbaan De besprekingen met de NV de Friese Sportclub over het aan leggen van een nieuwe draf- baan, eventueel in combinatie met een ijsbaan en/of sportvel den, hebben geen positief resul taat opgeleverd. B. en w. gaan er thans van uit, dat de Friese Sportclub definitief afziet van plannen voor een nieuwe draf- baan. Daarom hebben b. en w. besloten opnieuw met het be stuur van de koninklijke vereni ging „De IJsclub", die de ijs baan ten noorden van de Span jaardslaan exploiteert, in on derhandeling te treden over de verschuiving van deze baan in westelijke richting. B. en w. gaan daarbij na, in hoeverre dergelijke plannen kunnen wor den ingepast in de ideeën van een verkeerspark en dergelijke Bakkersvakschool Het sehetsplan voor de bouw van een nieuwe bakkersvak school is goedgekeurd. Men hoopt in 1965 met de bouw een aanvang te kunnen maken. Het zwembad ,,De Kleine Wielen" nadert zijn voltooiing. Hier een der toekomstige bassins. Chr. huishoudschool Het lokalenplan voor de tweede Christelijke Industrie- en Huis houdschool is goedgekeurd. Het voor deze school bestemde ter rein in 't Nijlan is reeds in eigendom overgedragen. het plan verder uit te werken. Het zal waarschijnlijk binnen kort besteksklaar zijn, maar de rijksgoedkeuring kan nog gerui me tijd op zich laten wachten. Over de ontruiming van het thans in gebruik zijnde gebouw aan de Nieuweburen is het be stuur van de school met de eige naar in een procedure gewik keld. Het is niet duidelijk hoe, ingeval het tot ontruiming van het gebouw moet komen, in de huisvesting van de muziekschool moet worden voorzien voor het nieuwe gebouw klaar is. teuwe sci Dit jaar zijn tot dusver gereedgekomen en in gebruik genomen de kleuterschool „De Karekiet" aan het Schooldijkje, jde Euterpe school" (school voor kinderen met leer- jen opvoedingsmoeilijkheden) en de Prinsessenschool(gewoon lager onderwijs) in het Nijlan. In aan bouw is thans alleen een openbare kleuterschool aan de Prins Bern- hardstraat. Dit jaar zal nog gereedkomen de r.k. kleuterschool aan de Lucas van Leijidenstraat. Waarschijnlijk zal binnenkort een begin worden gemaakt met de bouw van een rooms-katholieke lagere school aan de Archipelweg. Muziekschool Nadat de raad een voorberei dingskrediet voor de bouw van een nieuwe muziekschool had be schikbaar gesteld, heeft hef be stuur van de Muziekschool aan de architect opdracht gegeven Vijver en standje, met een deel van de omringende begroeiing, op het westelijke, voltooide deel van de Froskepolle. Langs de Froskepolle varen de schepen door het Van Harinxmakanaal.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 10