Grootste woningbouwprojekt van liet Noorden moet!9C IMMOFUND VQLM0NTA6EB0UW BMEENTE ST.JOSEPH 14 HET PLAN ONDERSCHEIDEN IN SERIES PER V De serie 286 eengezinshuizen typ» A in 11 bouweenheden De sene 530 eengezinshuizen type B in 26 bouweenheojn en De serie 672 split level woningn in 5,E De serie 552 galerij woningen n 5,8c Op di, kaart vijf yjponeei fypen.i Totaal 2040 woningen Plan 20/(1 gestart Op 9 september, om elf nur in tie ochtend, lieeft ir. H. M. Buskens, directeur- generaal van tie centrale directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te Den Haag, de paal geheid, die olhcieel geldt als de eerste voor de honvv van 2040 woningen in het uitbreidingsplan t Ielan. Dit woningbouwplan is bet grootste dat Leeuwarden] en zelfs bet hele noorden van bet land tot dusver heeft gekend en moet volgens de plannen in april 1969 voltooid zijn. Dan zal flus een groot deel van t Ielan, het Leeuwarden-Noord van de toekomst, zijn voltooid. Het plan is opgezet in overeenstemming met de eisen, die het ministerie stelt om het pre dikaat „arbeidsbesparend" te verwerven. Ter verkrijging van een rationele serieproduktie werd een bouwteam gevormd, waarin alle participanten in dit grote woningbouwpro ject elkaar hebben gevonden. Het gemeen tebestuur is hierin vertegenwoordigd door wethouder mr. J. van der Schaaf en de heer J. van der Wal, hoofd van de afde ling Volkshuisvesting en Openbare Werken. Namens de opdrachtgevers hebben zitting de heren A. Balk en S. Fransen (rk bouw vereniging St. Joseph), R. van der Wal en J. Hofman (woningbouwvereniging Belter Wo nen) en L. J. Hemmes en P. J. Schouten (beleggingsmaatschappij Immofund Rotter dam) en ir. B. W. te Kronnie (Volmontage- bouw NV Den Haag). Als stedebouwkundigen maken van het bouwteam deel uit prof. ir. J. H. van den Broek, prof. ir. J. B. Bake- ma en de heer J. M. Stokla, allen van het architectenbureau Van den Broek en Bake- ma te Rotterdam, dat het uitbreidingsplan 't Ielan heeft ontworpen. Zij hebben ook als architecten zitting, evenals de heer D. Wit- teveen, architect te Leeuwarden. De bou wers (Intervarn NV te Den Haag) zijn ver tegenwoordigd door de reeds eerder genoem de ir. B. W. te Kronnie van Volmontage- bouw en dan zijn nog aan het bouwteam verbonden de adviseurs W. J. van Nieuw- kerk (organisatie-adviseur coördinator, stichting Ratiobouw), J. Bisschop (organisa tiedeskundige stichting Ratiobouw) en E. C. Ruehl te Amsterdam (verwarming). Dit uitgebreide gezelschap zal dus leiding ge ven bij de bouw van de 2040 woningen. Deze zijn, in ongeveer gelijke aantallen, verdeeld over vijf zogenaamde wooneenheden: twee ten oosten van de Dokkumer Ke (Lekkumer- end) en drie ten westen van de Dokkumer Ee (Bilgaard). Zo'n wooneenheid brengt een zekere beslotenheid tot stand door het totaal van de woonwijk te verdelen in bij elkaar behorende groepen woningen, alle met hun eigen verbindingen langs de hoofdwegen, maar zonder doorgaand verkeer.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 14