cJ-lanó en ^kCnu}}eltje BOKMA r KJ Fa. H. JOLMERS k ZOOI VERHUIZINGEN TRANSPORTEN iïIKES LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 TEL. 0 5100-24595, b.g.g. 25765 23 ■Ik „Hans! Hans! heb je 't al gezien, er is de volgende week honden-wedstrijd!", riep op het schoolplein zijn vriendje Bert. „Honden-wedstrijd? Wat is dat?" „Nou, wie de mooiste hond heeft, natuur lijk!" „Waar staat dat dan, van die wedstrijd?" En Hans kwam het hek binnen. „Daar, op de muur hangt een papier, waar al idle jongens staan". Hans ging gauw kij ken. Een groepje jongens stond bij elkaar en lazen wat er op het papier stond. „Op woensdagmiddag 18 september is er op het schoolplein een wedstrijd, waar alle kinde ren die een hond hebben, aan mee mogen doen. Een meisje of een jongen kan een prijs krijgen wanneer haar of zijn hond er netjes en gezond uitziet. Er zijn 10 prijzen beschikbaar. Een aparte prijs wordt gegeven voor het meisje of de jongen die samen met de hond iets voorstelt, bijvoorbeeld: een meisje in het rood gekleed met een grote hond stelt voor Roodkapje en de wolf. Als het regent is de wedstrijd in het gymnastieklokaal". Hans vertelde het thuis toen hij om 12 uur aan tafel zat. „Kan ik ook meedoen met Knuffeltje, of zou die niet mooi genoeg zijn?" „Ik geloof niet dat het er om gaat of de honden móói zijn", zei vader die het pa pier ook gelezen had. „Er staat „netjes en gezond", nou en dat is Knuffeltje wel". We zullen Knuffeltje woensdagmorgen vroeg zijn bad geven, in plaats van zater dag, dan ziet hij er prachtig uit," zei moe der. Zo gebeurde het dat Hans en Knuffeltje woensdagmiddag samen schoolwaarts gin gen. Maar Knuffeltje zat aan de riem, want hij mocht zich niet vuil maken. Gelukkig was het mooi weer, de wedstrijd kon dus op het schoolplein gehouden worden. Vader en moeder kwamen ook kijken, het zou er vol worden, want er zouden wel meer vaders en moeders nieuwsgierig zijn of hun kind en hun hond een prijs kregen. 't Is nog erg vroeg, dacht Hans, ik kan best nog even omlopen. Anders wil Knuffel tje misschien met de andere honden spelen, die ook op het schoolplein staan en dan maakt hij zich maar vuil. Ik loop even door het park, daar is het altijd zo mooi. Hans en Knuffeltje gingen het grote hek in van het park en liepen tussen de bloemen en strui ken door, tot zij aan de vijver kwamen. De t UITZONDERLIJKE KLEDING MODES EN HOEDEN VOOR DAMES EN HEREN SINDS 1855 NAAUW 8 vijver was pas uitgediept en langs de kant lag een heleboel modder, die uit de vijver was gehaald. In die modder scharrelden een paar eenden rond. Hans stond stil en keek naar het 'water dat rimpelde omdat de wind er over blies. En naar de waterlelies; op de bladeren liep een waterhoentje met korte pasjes. Wat was zo'n vogeltje licht, de bladeren bewogen niet eens als hij er over heen stapte. Opeens een korte blaf, Hans kreeg een ruk aan de riem, gleed uit in de modder, hij liet de riem niet los maar trok er hard aan; daardoor roetste Knuffeltje aan het andere eind door de glibberige modder, hij gleed ook uit en viel op zijn rug. Wat was er gebeurd? Een van de eenden was bru taalweg vlak bij Knuffeltje gekomen, Knuf feltje had een forse sprong gemaakt om de eend te pakken, de eend vloog weg en Hans en Knuffeltje lagen allebei op de grond in de zwarte modder. Knuffeltje was het eerst op zijn vier pootjes, langzaam stond Hans op. Hij kleef de aan alle kanten. En hoe Knuffeltje eruit zag dat is niet te beschrijven. Zijn brui ne krullen zaten vol van het zwarte spul. Heel stil stonden zij naast elkaar. Wat moest er nu gebeuren, zó konden ze toch niet naar de wedstrijd gaan. Met een dikke prop in de keel ging Hans op weg, naast hem de zwarte Knuffeltje. Met gebogen hoofd liep hij langs het school plein. Hij idlurfde nilöt te kijken of de andere kinderen al bezig waren. „Daar heb je Piet de Smeerpoets en z'n hondje", riep een grote jongen. Alle kinde ren keken en liepen naar het hek. „Hé, Hans, wat heb je gedaan? zie je die vieze Knuffel tje wel? bah! wat zijn die smerig! zeg, moet je ook meedoen aan de wedstrijd?" Dat rie pen ze tegen hem. Hans zette 't op een lopen, naar huis, naar moeder! weg van die plagerige kinderen! Moeder vroeg niets toen beiden vies en plakkerig bij de achterdeur stonden. Zij nam Knuffeltje beet en zette hem in een teil warm water en zei tegen Hans, dat hij zijn vuile kleren maar moest uitdoen in het schuurtje. En toen stopte zij Hans ook in de teil. Over de wedstrijd zei zij niets. Toen vader thuis kwam zat Hans stil in een hoekje en Knuffeltje lag naast hem te slapen'. „Wat jammer, dat je niet meer mee kon doen met de wedstrijd, jongen", zei va der. „Maar ik dacht dat je dit boek wel mooi zou vinden". En vader gaf hem een boek en dat heette „Mijn hondje is mijn beste vriend". En Hans was er zó blij mee. MAJA VAN HEEMSTRA. Bootjevaren achter de Prinsentuin. Dit tot een jaarlijks evenement uitgegroeide initiatiet van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap trok op 29 augustus weer veel belangstelling. Bergplaats voor meubelen Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Ruim een halve eeuw ervaring

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 23