Gemeentelijk huishoudboekje een zwaarwichtig document w if n MÉ.'" V' 1:1 Burgemeester en wethouders hebben bij brief van 7 september de begroting 1965 van Leeuwarden aan de gemeenteraad aangeboden. Vrijdag 11 september hebben de raads leden de begroting thuisgekregen. De gemeentebegroting bestaat uit een boekwerk van totaal 115 bladzijden, omvattende 14 hooidstukken Gewone dienst" en „Kapitaaldienst"Deze begroting gaat vergezeld van een memorie van toelichting van in totaal 284 bladzijden en een verzameling van de begrotingen van de takken van dienst, bestaande uit een boekwerk van 298 blad zijden. Al met al dus een hele stapel papier en een hele berg cijlers. Vandaar dat de begrotingen van de grotere gemeenten veelal worden aangeboden per brief, bevattende een uitgebreide toelichting op de inhoud ervan en aangevende de voornaamste beleidslijnen, die het college van burgemeester en wethouders zich voor stelt na vaststelling door de raad, te volgen. Die aanbiedingsbrief is dus de brief van 7 september, waarbij de begroting 1965 door de raad is aangeboden. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 13e jaargang no. 9 september 1964 Redactie-commissie: Mevr. A. J. Bearda Bakker - Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 3,00 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Strikt formeel kan het heel simpel. Bijvoor beeld: „Hierbij bieden wij u de begroting 1965 ter vaststelling aan", punt, uit!! De voorzitter van de gemeenteraad, d.i. de burgemeester, zou dan kunnen volstaan met de mededeling aan de raad, zoals nu, dat de sektievergaderin- gen van de gemeenteraad zijn vastgesteld op 6, 8 en 10 oktober, dat de datum van het sek- tieverslag is vastgesteld op 16 oktober, dat de memorie van antwoord zal verschijnen op 6 no vember en dat als data van de openbare be handeling zijn vastgesteld 25 en 26 november. Zo gaat het evenwel gelukkig niet. Ten eerste niet, omdat de gemeenteraad, los van cijfers en puur cijfermatige of administratief-technische toelichting, in de „memorie van toelichting" graag omtrent allerlei zaken nader wil worden ingelicht en tevens van burgemeester en wet houders een nadere omschrijving van en een toelichting op het naar het oordeel van b. en w. te volgen beleid verlangt. Ten tweede niet, omdat b. en w. hunnerzijds de behoefte hebben om aan de raad tevoren aller lei informaties te verschaffen en bepaalde hoofdlijnen van het te volgen beleid aan te geven. Hierom is dat simpele briefje geworden tot in feite het belangrijkste stuk in de discussie tus sen raad en b. en w. Die discussie vindt allereerst plaats na het in formele beraad in de fracties, in besloten ver gaderingen van sekties van de gemeenteraad. In de raadsvergadering van woensdag 16 sep tember worden die sekties bij loting samen gesteld. Elke sektie wordt voorgezeten door een wethouder. Van dit besloten beraad wordt een sektieverslag gemaakt en b. en w. beantwoor den dit verslag in een memorie van antwoord. Dit sektieverslag en deze memorie van ant woord verschijnen tezamen dit jaar dan op 6 november, waarmede dus het verhandelde in de sektievergaderingen en de mening van b. en w. daaromtrent resp. het antwoord op de ge stelde vragen openbaar worden. Tenslotte komt dit alles tezamen in de open bare behandeling op woensdag 25 en donderdag 26 november, beide dagen beginnende 's mid- door J. TIEKSTRA wethouder van Financiën en Onderwijs Bij de keuringen van het Fries Rundveestamboek op het keuringsterrein van de Frieslandhal wor den afzettingshekken van zeer stevige constructie gebruikt. dags om twee uur en na schorsing om plm. zes uur doorgaande tot 's avonds half acht. Mocht een lezer(-es) van de „Leeuwarder Ge meenschap" dus belangstelling hebben, laat zij of hij vast deze data noteren. Niet alleen dat het belangwekkend en instructief kan zijn, er wordt altijd op gasten gerekend, zelfs met de thee en de koffie, met iets erbij.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 3