Woningen - wegen Rijp en groen uit de w LuxerVs Kampeerhuis Onwillig g Toerfietsen, Sportfietsen, Kinderfietsen v i mm* In het plan Lekkumerend (het oosten van 't lelan, met de jDokku mer Ee als begrenzing) zal, ten oosten van de Lekkumerweg, nog een vrij groot aantal woningen moeten worden gebouwd. De woning bouw daar dreigt ernstig gestagneerd te zullen worden door de onwil van een grondeigenaar zijn eigendommen aan de gemeente over te dragen Aanvankelijk gaf hij te kennen zelf het uitbreidingsplan op zijn terrein te willen uitvoeren, maar van serieuze plannen is niets gebleken. Het zal wel op onteigening 'uitlopen. Oostergoplein De raad heeft nog geen beslis sing genomen over de vorm die het Oostergoplein (kruising ring wegVerlengde Schrans) zal krijgen. B. en w. hebben hun ad viseurs verzocht om, behalve de mogelijkheid van andere oplos singen, ook die van een ongelijk vloerse kruising te onderzoeken. Dit onderzoek is nog niet geëin digd. Binnenstad Aanvankelijk zou in deze sep tembermaand het saneringsplan voor de binnenstad in de raad aan de orde zijn gekomen. In ver band met het uitwerken van en kele varianten is deze behande ling uitgesteld. Westeinde Gedeputeerde Staten hebben op 4 augustus van dit jaar beslo ten goedkeuring te verlenen aan het uitbreidingsplan „Westein de" ten westen van de spoorlijn naar Stiens en ten noorden van de Harlingerstraatweg, behalve voor enkele delen van het plan. Het uitbreidingsplan, voor zover goedgekeurd, zal derhalve waar schijnlijk binnenkort rechtskracht verkrijgen. Het gemeentebestuur heeft voor de verwerkelijking van het uitbreidingsplan geen aktief aankoopbeleid gevoerd, maar de aankoop aan het particulier ini tiatief overgelaten. Een groot deel van de grond is inmiddels in handen gekomen van adispi- rant-bouwers. Woningnood Het aantal woningzoekenden blijft stijgen. Op 21 december 1961 was het totaal 1937, op 15 december 1962 2384, op 1 septem ber 1963 2753 en op 1 september 1964 2847. Voor dit laatste aan tal kan de volgende verdeling worden gemaakt: nog bewoon de, onbewoonbaar verklaarde wo ningen 285, niet blijvende inwo ningen 675, te kleine en slechte woningen 316, te vormen gezin nen 857, woningzoekenden van buiten Leeuwarden 612, vervan ging woonschepen 67, vervan ging woonwagens 35. oning bouw Op 1 september jvan dit jaar waren in uitvoering 286 woningwet woningen voor de gemeente, 476 woningwetwoningen voor woning bouwverenigingen, 271 premiewoningen, 693 ongesubsidieerde wo ningen, totaal 1726 woningen. Tussen 1 september 1963 {en 1 septem ber 1964 kwamen gereed: 212 woningwetwoningen gemeente, 227 woningwetwoningen woningbouwverenigingen, 174 premiew oning en, 75 ongesubsidieerde woningen, totaal 688. niet duur, maar duurzaam, dat is GAZELLE Gazelle-, Sole»-, Rap-en Typhoon bromfietsen Bella scooters Ringweg In verband met de subsidievoor waarden moet de ringweg op 31 december 1965 geheel zijn vol tooid. Aan het noordelijke ge deelte, inclusief de brug over de Dokkumer Ee, wordt thans zeer intensief gewerkt. De raad heeft ingestemd met een verbreding en verbetering van de overweg tussen Pieter Stuyvesantweg en Julianastraat, waar het streven overigens gericht blijft op een ongelijkvloerse kruising. De mi nister van Economische Zaken moet het verbeteringsplan nog goedkeuren, maar de verwach ting is, dat het werk nog in dit jaar kan worden voltooid. De verbetering van de Julianastraat zal moeten zijn voltooid tegelijk met het gereedkomen van de nieuwe Tweede Kanaalbrug. Het bouwen van deze brug wordt binnenkort aanbesteed. De Franklinstraat zal worden verbeterd met behoud van de be bouwing. Of de Poppebrug zal moeten worden vervangen hangt af van de vraag of de plannen tot idemping van het Vliet wor den aanvaard. Westerplantage De uitvoering van het plan voor de verbetering van het kruispunt WesterplantageNieuwestad kon tot op heden niet ter hand wor den genomen in verband met het ontbreken van de hiertoe vereiste machtiging van Gede puteerde Staten. Dit college heeft b. en w. enkele weken ge leden een aantal toelichtingen op het plan gevraagd. Hierom trent moet nog een standpunt worden bepaald. Stationsplein Een plan voor de verbetering van het Stationsplein is gereed gekomen, moet op enige details nog nader worden bezien, maar zal spoedig aan de raad kunnen worden aangeboden. Prins Hendrikbrug B. en w. hebben opdracht gege ven een onderzoek in te stellen naar de vraag of de Prins Hen drikbrug door een nieuwe be- De bebouwing van het zwembad ,,De Kleine Wielen" wordt in de verf gezet. weegbare brug moet worden vervangen. Bovendien zal de vraag wat hier gebeurt mede worden bepaald door de hou ding van de raad ten aanzien van het plan voor de binnen stad. Nieuwe weg De Cultuurtechnische Dienst heeft b. en w. medegedeeld plannen voor te bereiden voor het aanleggen van een weg langs de westzijde van de Dok kumer Ee, te beginnen aan de noordgrens van het uitbreidings plan 'tlelan (bij de Bonkevaart dus) en lopende tot in de ge meente Westdongeradeel. B. en w. zijn bereid de aanleg van de ze weg, voor zover deze over het gemeentelijke territoir loopt, te bevorderen. Kleine Wielen De in dit recreatiegebied geprojecteerde zonneweide is aangelegd. Het openluchtbad nadert zijn voltooiing en zal dus het volgende seizoen kunnen worden gebruikt. Opdracht is gegeven tot de aan leg van de toegangsweg van de Groningerstraatweg en de terreinen voor het bergen van fietsen en het parkeren van auto's. B. en w. verwachten voorts, dat binnen afzienbare tijd opdracht kan worden gegeven voor de aanleg van het fietspad van het Kalv er dijkje tot de ontsluitingsweg van het, Kleine Geestgebied, alsmede van het fietspad van deze ontsluitingsweg tot het zwembad. Een voorstel tot het aanleggen van een kampeerterrein kan worden verwacht. Verder verwachten b. en w. thans het plan voor het terrein, be stemd voor dagrecreatie. De Koninklijke Nederlandse Heidemaat schappij heeft b. en w. toegezegd een schema te zullen opstellen waarin zal worden aangegeven in welke fasen de rest van het grote recreatieplan kan worden uitgevoerd. KIP CARAVANS, boten en kano's. Scout kam- peervouwwagen. Bungalow- en diverse andere modellen tenten. Tevens volledige uitrustingen. Van Weeghels bagagewagens, trekhaken en alle onderdelen voor caravans, buitenboordmotoren, tuinmeubels en parasols, zonweringen. EN ZEILMAKERIJ VERLENGDE SCHRANS 81 - TEL. 27023 LEEUWARDEN LW 'V

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 9