eiland en <3Cnul}eltje Noren - Friese Noren - Kinderschaatsen HVCkl Kampeerhuisen Trainingspakken - Regenkleding LUACn Zeilmakerij 19 Wij slijpen alle soorten schaatsen I Verlengde Schrans 81, Tel. 27023 Leeuwarden is die tekening nooit opgehangen. Want wij waren al weg voor de kerstvacantie". „Breng je vorige tekening ook maar eens mee", zei meester weer, „die wil ik wel eens zien". Zou Mams die tekening nog hebben? Hans holde naar huis. Ja, moeder had die nog. De tekening lag nog steeds in de la van haar schrijftafel, netjes ingepakt in een karton. Hans nam hem de volgende dag mee. „Zo, laat eens kijken", zei meester. Hij nam de oude tekening in de hand en legde die naast de nieuwe. „Nu kan ik zien hoe je vooruit bent gegaan met tekenen in één jaar tijds, zie je dat zelf ook?" Hans keek naar de twee tekeningen. Ja, de tekening van verleden jaar was zo houterig, dat was geen échte hond. Dat was een speelgoedhond. Op de tekening van dit jaar leek het veel echter. Net alsof die hond op eens zou opspringen en gaan blaffen. „Ik hang beide tekeningen op de tentoon stelling", zei meester. Toen de tentoonstelling ingericht was, kwa men alle vaders en moeders kijken. „Daar hangen twee tekeningen van Hans", hoorde Hans iemand zeggen. „Allebei stellen een bruine hond voor. Nou, die jongen is wel vooruitgegaan in dat jaar. Déze hond is veel mooier dan die van verleden jaar!" Hans glunderde. Die mevrouw had het ook al gezien. En vader en moeder zagen het ook. „Je bent een stuk vooruitgegaan, jongen!" zei vader. „Het lijkt helemaal op Knuffel tje. Het is nu ook makkelijker om het por tret van een hond te maken, want nu heb je er een". Op de laatste schooldag kwamen alle leer lingen bij elkaar in de gymnastiekzaal. Er werden prijzen gegeven voor de beste teke ningen. Een vriendje van Hans kreeg de eer ste prijs en een meisje uit een lagere klas de tweede en de derde ging naar een meisje uit de klas van Hans. Jammer, dacht Hans, mijn hondenportretten waren toch zeker niet zo mooi. Hans had weer een tekening gemaakt op school. En weer was het 't portret van een hond. Maar nu wist hij precies welke hond dat was. Natuurlijk Knuffeltje! Knuffeltje met zijn bruine krullen en de lange staart en flaporen. Meester vond het de beste teke ning van de klas. „We houden hier tegen Kerstmis een ten toonstelling van de tekeningen die in de drie hoogste klassen van de school gemaakt zijn en daar komt jouw tekening ook bij, Hans", zei meester. „Net als op mijn vorige school", lachte Hans. „Toen had ik ook een tekening van een hond gemaakt. Maar toen zijn wij verhuisd en toen MAJA VAN HEEMSTRA UITZONDERLIJKE KLEDING MODES EN HOEDEN VOOR DAMES EN HEREN N AAU W 8 „En nu hebben we nog een speciale prijs te vergeven", zei de bovenmeester. „Jullie herinneren je wel dat we hier op school een wedstrijd voor kinderen met honden hebben gehad. Er was ook een prijs voor de aardig ste combinatie van kind en hond. Die prijs is toen niet uitgereikt. En die wilden we nu ge ven aan een jongen die twee jaar achter el kaar een bruine hond heeft uitgetekend en die zo vooruit is gegaan in dat jaar. Die prijs is voor Hans!" Hans schrok ervan. Hij kreeg tóch een prijs! Hij stapte naar de bovenmeester toe. Die gaf hem een boek. En dat boek heette: „Mijn hondje is mijn beste vriend". Hans kreeg een kleur. „Dank u wel, meneer", zei hij zachtjes. „Vind je 't niet mooi, Hans? Je kijkt wat sip!" „Ik heb dit boek al, meneer". De bovenmeester begon te lachen. „Dan krijg jij een ander boek, hoor! Ik zal bij de boekwinkel kijken en dan mag je zelf uitkie zen". Hans ging stralend naar huis. En Knuffel tje kreeg een fijn stukje leverworst. Dit is wethouder J. Tiekstra, die u op pagina 6 ook vond afgebeeld, zij het daar wat de been- en voetbekleding betreft.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 19