min w\ii De gemeenteraad werd door llCf Sip Deze tot het gemeentebestuur te re kenen figuur had zich zodanig gewa pend tegen water en modder, dat een en ander hem niet gauw over de hoge schoenen zou lopen. Wie is het? U mag raden en het antwoord kunt u vinden op pagina 19. „Politiek dat is allemaal vuiligheid". U kent deze kreet, waarmee parlementariërs, leden van Provinciale Staten en van ge meenteraden vaak worden besmeurd. Wij zijn namelijk een volk, dat zeer sterk is in het verguizen van waarden, die door vroegere generaties moeizaam zijn bijeengeworsteld. Daartoe behoort ook het kiesrecht. Onze voorouders mochten, tenzij zij tot de geze ten burgerij behoorden, helemaal niets ver tellen over het over hen gestelde bestuur. Die bestuurders waren, tot overmaat van ramp, nog rechters ook. Wie zou het onder die omstandigheden hebben gewaagd te be weren dat politiek vuiligheid is? Hem wacht te, naar de keus der bestuurders, de schand paal, het kot of het schavot. Eerst de demo cratie heeft ons het recht gegeven te ver oordelen wat we collectief hebben gewild. Voor de gemeenteraad nochtans is het niet moeilijk clementie te pleiten. De 37 dames en heren van dit college kunnen maar wei nig te eigen bate uitrichten. Aan de ge meente leveren mogen ze niet, ambten ver geven, tegen overlegging van aanzienlijke sommen aan steekpenningen, kunnen ze sinds de achttiende eeuw niet meer. En het pre sentiegeld? Dat is twee tientjes per verga dering. Minder derhalve dan een vakbe kwame loodgieter eist voor zijn arbeid gedu rende een gelijk aantal uren, gerekend naar de gemiddelde duur der vergaderingen. En dan moest u eens weten hoeveel lekken zo'n raad moet stoppen

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 6