II. S. Smidt naar Rheden Nog eens ,Friso' tyljemsierhunst Sterkeniurd J3 6 De Ruyterweg Leeuwarden Telefoon 24986 VOOR AL UW BLOEMWERKEN Noren - Friese Noren - Kinderschaatsen llVCkl KamPeerhuisen Trainingspakken - Regenkleding LUACW Zeilmakerij Wat heeft de nieuwe veemarkt gekost? 17 Bij het begin van het nieuwe jaar aanvaardt de heer H. S. Smidt de functie van ambtenaar voor jeugdzaken in de Gelderse gemeente Rheden. Een nieuwe functie in een nieuwe woonplaats; een functie waarin iets is op te bouwen. En dat ligt wel zeer in de lijn van deze nieuwe Rhe- dense gemeenteambtenaar. Op 1 oktober 1961 is de heer Smidt voor halve weken in dienst getreden van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap. De andere helft van zijn werktijd ging naar de Gemeentelijke So ciale Dienst. Naar buiten hebben zijn werk zaamheden voor de L.G. het meest de aandacht getrokken en in dit verband heeft hij zijn groot ste activiteiten ontwikkeld voor de Sectie Jeugd, later de Leeuwarder Jeugdgemeenschap. Daar heeft hij zonder enig belangrijkheidsver- toon bijzonder belangrijk werk gedaan als sti mulator, organisator en administrateur. Hij mag een der zonderlinge en zeldzame figuren wor den genoemd die leiding kunnen geven aan een massaal evenement en bovendien een boekhouding kunnen opzetten waarin geen postzegel van een dubbeltje onverantwoord blijft. Vooral de jongere Leeuwarders hebben de weerslag van deze zeer uiteenlopende activi teiten ervaren, zo bij de avonden in de Beurs, de bootjeswedstrijden achter de Prinsentuin en andere, meer incidentele, evenementen. Inmid dels hadden allerlei verenigingen zijn aanwe zigheid opgemerkt en daarvan een dankbaar organisatorisch profijt getrokken. Hij was, om een voorbeeld te noemen, secretaris van Oranje-Nationaal. Verschillende activiteiten hebben gaandeweg een ruimere kring van medewerkers gekregen; zo is er het Jeugd Ontspannings Komité voor de avonden in de Beurs. De meeste dingen die er nu zijn zullen wel blijven draaien, al kan het zijn, dat dit een beetje stroever gaat. Maar we hebben wel het idee dat daar in Rheden straks dingen op touw zullen worden gezet die we ook hier hadden willen doen achteraf be schouwd. Wie dat dan allemaal zal hebben uitgevonden en uitgevoerd, zal niet aan de grote klok wor den gehangen. Maar de vraag zal dan veelal gewettigd zijn of het hier niet was gebeurd indien Rheden geen kans had gezien ons de heer Smidt af te kapen K. Wij slijpen alle soorten schaatsen Verlengde Schrans 81Tel. 27023 Leeuwarden Als een van uw 9000 abonnees op „Leeu warder Gemeenschap" wil ik u na lezing in het oktobernummer even melden, dat in het stukje van „Friso" mijn broer Klaas Bikbergen niet de zoon van een school hoofd is. Mijn vader was n.l. gewoon onder wijzer aan de school in de Schoolstraat. Ik heb de foto's in het augustusnummer en in dat van oktober nog eens nagezien en het verhaal gelezen en ik kan er mijn broer Klaas wel op terugvinden, maar had daar eerder geen aandacht aan geschonken. Zijn speciale vrienden IJnse v. d. Zee en Ste ven ter Horst kan ik niet zo goed op de foto herkennen, maar de eerste had lange tijd een goudsmidszaak op de Tuinen. Steven ter Horst is als jongeman, toen hij van de Langepijp naar de Nieuwestad fietste, tegen een andere fietser gebotst en aan de ge volgen daarvan overleden. Hij woonde aan de Dokkumer Ee. De ouders van Arnold Klaasen hadden een groentezaak op de hoek van de Grote Kerkstraat en Pijlsteeg. De anderen kan ik me niet herinneren. Mijn broer Klaas is al jong naar Amsterdam ver trokken en heeft 40 jaar lang als kantoor bediende aan de Nederlandse Bank gewerkt. Hij heeft niet lang van zijn pensioen geno ten en is op 66-jarige leeftijd overleden, in sept. 1946. A. Kuperus-Bikbergen, 7e Vegelinstr. 2. Het licht van de winkels brengt sleer in de binnenstad. In ons artikel „Geld is ook de ziel s van de gemeentelijke negotie" I werd de vraag gesteld hoeveel de j Frieslandhal c.a. heeft gekost. We gaven drie bedragen waaruit men j mocht kiezen: 7,5 miljoen, 11 mil- j joen, 15 miljoen en 27,3 miljoen. Het juiste bedrag is 15 miljoen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 13