I I I Fa.Adema's Bouwbedrijf Hal uerwege Hi 12 m Toen ik mijn vriend Gabe een paar maanden geleden naar zijn vakan tieplannen vroeg, vertelde hij mij niet zonder trots, dat het hem was gelukt een caravan te bemachti gen. Met dit rijdend huikje achter zijn auto zou de wereld voor hem openliggen, zo meende hij en het kwam dus niet op duizend kilome ter aan. Dat was duidelijk, minder duide lijk bleek op dat moment te zijn in welke richting de voorgenomen duizenden kilometers zouden wor den aigelegd. Hij had het oog ge richt op Noorwegen maar zijn vrouw, die Maaike heet, is nogal kleums van aard en voelde weinig voor het Hoge Noorden. Je moet, zo meende zij, in je vacantie de zon opzoeken en daarvoor was Spanje het aangewezen adres. Gabe verkeerde, op grond van deze redenering, duidelijk in een nadelige onderhandelingspositie, maar wel slaagde hij er in zijn stelling te versterken door zijn al keer van het Franco-bewind in de strijd te brengen. Op het politieke vlak moest Maaike de vlag strij ken, want Noorwegen is een on verdachte democratie, met aan het hooid integere figuren, die steeds nauwgezet doen wat de bevolking begeert. Zij kon wel beweren, dat men als toerist niets te maken heeft met het politieke klimaat, maar deze redenering vond Gabe te kortzichtig om er verder over te praten en hij verwees naar Hitler-Duitsland, waar de Neder landers tussen 1933 en 1939 gaarne gebruik maakten van het groeien de net der Autobahnen, tot dit niet meer kon. De strijd bleef, althans in mijn bij zijn, onbeslist en ik hoorde niet Huizumerlaan 97 - Leeuwarden Telefoon 26938 BUNGALOWBOUW VERBOUW ONDERHOUDSWERK RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 12